škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracım çalışmıyor (2004 Octavia)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar en son 2 gün önce kullandığım 2004 octavia aracım az önce çalışmadı. Kontağı ilk çevirdiğimde bir iki gıy gıy etti sonra durdu. Sonra da hiç almadı. Gösterge lambaları yanıyor ama biraz zayıf yanıyorlar. Araç iç lambası da yanıyor. Abs ve esp lambalarıda ikisi beraber bir kaç defa yanıp söndüler. Akü bitti desem 2 günde akü durduk yere biter mi? Daha önce de birkaç gün çalıştırmadığım zamanlar olmuştu. Ama bir sorun olmamıştı. Sizce sorun ne olabilir? Akü değişecek derseniz hangi markayı önerirsiniz?

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi ki aküler haber etmeden hemen elveda diyor tecrübe konuşuyor.Tüm ışıklar yanıyorsa aynen öyledir.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet Muhammet Bey tüm ışıklar yanıyor. Kontağı çevirince hepsi sönüyor. Kontağı bırakınca tekrar yanıyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende col varken de öyle olmuştu ama 2007 de başıma gelmişti kontağı çevirince tümden yanıyor çektiğimde sönüyordu.Bağlantı kablosunu çıkarmadan taktırmanız gerek.akü ne zaman değişti bilginiz varmı?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akünün ne zaman değiştiği konusunda bilgim yok. Yaklaşık iki ay önce baskı balata değişirken akü tamamen sökülmüştü. Taktıktan sonra bir sorun olmadı.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
akü gitmiş, benim bir günde bitti.  akşam çalıştı, sabah çalışmadı.  en az 70 amper varta, inci, mutlu , bosch kaliteli aküler

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aracınızın aküsü kaçlık ise ona en yakın veya aynı değerde akü takın yüksek değerde taktığınızda şarj dinamosu şarj etme kabiliyeti düşük kalır ve aküye tekrar zara verirsiniz yada illa yüksek amper akü takacam dersinizz şarj dinamonuzu modifiye ettirmeniz lazım inanın çoğu ustada bunu bilmez muhtemelen de yapmak istemez size derki öyle şeye gerek yok der keser atar kısaca şöyle diyelim 1 ton yük alacak araca 2 ton yük sarabilirmisiniz walla bizim kamyoncular sarıyo demiii işte bahsettiğim ustalarda öyle.
 C Max imdeki akü 45 amperdi araç 2004 modeldi 2008 de aküyü değiştirdim 75 amper taktırdım ama şarj dinamomu modifiye ettirdim (modifiye işleminde diot tablasında bulunan diotlar değiştiriliyor) neden derseniz, çünkü aracımda Amfi vardı, çoğunlukla çalışan insülin taşıdığım buzdolabı vardı. çakmak çoklayıcı vardı 4 lü yani çok elektrikli aletler kullanıyordum normal bir araca göre
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıkıntı aküdeymiş. Sabah takviye ile aracı çalıştırdık. Sanayiye gittim. Araç çalışırken şarj ediyor. Sonra stop ettik araç çalışmadı. Aküyü ölçtürdüğüm iki yer de değişmek gerekiyor dedi. 72 amper almak istedim ama akü yuvasına sığmaz dediler. Mecburen 60 amper aldım. Mutlu akü 140 TL.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle