škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Superb Alma Kararı: Karşılaştırmalar, İzlenimler, Yorumlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;538879
hayırlı olsun hocam. kazasız belasız iyi günlerde kullanın.
birkaç sorum olacak.
1. Araç teslim kaçıncı hafta görünmekteydi?
2. Aracın Türkiye'ye giriş tarihi nedir?
3. Satın alma işlemi kaç günde tamamlandı?

45. hafta teslim bir superb de ben beklemedeyim (bir hafta erken verilebilir denildi ,seçim öncesi belki), biraz da ondan merak etmekteyim bunları.
tekrar hayırlı uğurlu olsun.

Teşekkür ederim, inşallah siz de hayırlısıyla kavuşursunuz.

1. Araç teslim kaçıncı hafta görünmekteydi?
2. Aracın Türkiye'ye giriş tarihi nedir?
3. Satın alma işlemi kaç günde tamamlandı?

Cevap:
45. hafta (2 Kasım haftası) görünüyordu. 19 Ekimde gelen gemiyle Türkiye'ye geldi. 2 gün içinde gümrük vb. işlemleri tamamlanıp bayiye ulaştı. Aracın resmi işlemleri 1 veya maksimum 2 gün içinde bitiyor. Araç 22'sinde hazırken ben iznim olmadığı için cumartesi teslim aldım.

Bayinin takibi ve süreci hızlandırması önemli.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;538869
Bu konuyu açtıktan sonra uzun analizler, değerlendirmeler vb. sonucunda siparişi vermiştim ve bugün itibariyle aracı teslim alarak kullanmaya başladım.

Araçla ilgili sipariş, teslimat, kullanım bilgilerini ve yorumlarımı yarından itibaren paylaşıp, olursa soruları bilgim dahilinde cevaplamaya çalışacağım.

Aracım: 1.4 TSI ACT + DSG +Prestige + ACC

Hayırlı olsun.. İlk izlenimler önemlidir.. Nasıl sizce?

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;538928
Hayırlı olsun.. İlk izlenimler önemlidir.. Nasıl sizce?

İlk izlenimlerim şöyle; (Araç: 1.4 TSI + DSG + Prestige + ACC)

- Beğendiklerim:
1. Adaptif hız sabitleyici verimli çalışıyor. İstanbul şehir içinde bile sıklıkla kullanabiliyorum. Sağa sola dönüş, kasis ve aniden çıkanlar olmadıkça gaz-fren yapmıyorsunuz. Takip mesafesi ayarlanabiliyor.
2. Sesli komut sistemi Türkçe ve tamamen sesli komutlarla arama yapabiliyor, müzikleri-radyoyu ileri geri alabiliyorsunuz.
3. Ambiyans aydınlatma geceleri araca gerçekten hoş bir hava katıyor.
4. Ses sisteminin kalitesi normal kullanım için tatminkar.
5. Motor ve aracın içi sessiz.
6. Anahtarsız, giriş, çıkış, çalıştırma ve bagaj açma özellikleri çok kullanışlı.

- Beğenmediklerim:
1. Deri koltukların dikiş vb. işçilik kalitesi daha iyi olabilirdi.
2. Bagaj içerden kapanmıyor. Sadece bagaj üzerindeki düğme yada bagaja yakınken anahtarla kapatılıyor. Bu güvenlik nedeniyle böylemiş. Ancak AVM'lere gibince güvenliklerin otomatik bagaja abanmalarını da düşünseymişler keşke. Aracın içindeyken anahtarla kapanmıyor.

İlerleyen günlerde yeni bilgiler ve yorumlarımı paylaşırım.
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2015, 17:26:33 Gönderen: bilalduzenli »

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;538987
Sesli komut sistemi boleroda var mi? Siz columbus mu almistiniz

Standart olan Bolere var araçta, sesli komutu da içeriyor.

Söyleneni çok iyi anlıyor ve yönlendiriyor. Mesela telefonda bir kişiye ait iki numara varsa ekrana getirip soruyor. Adı Ahmet olan birden çok kişi varsa sıralayıp soruyor. Ad soyad tam söylerseniz onay alıp direk arıyor.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;538992
Son soru simdilik. 19 jant mi var 18 mi?

İstediğiniz kadar sorabilirsiniz, zaten forumun amacı bu. Bilgimiz ölçüsünde seve seve cevaplarız. :)

Jantlar prestige paketteki standart 18 inç. Aslında prestige pakete ilave opsiyon olarak sadece ACC aldım.

Cam filmleri, koltuk temizleme ve kauçuk paspaslar bayi tarafından hediye edildi.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun tekrardan.Makina harika:)1.4 ACTnin yakıt durumunuda zamanla paylaşırsanız sevinirim.Hem motor performansı hemde 130km.den daha aşağı hızlardaki yakışı açısından???

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
forumda arkadaşlar 19 inç jantlarla gelen 235 genişlikteki lastiklerin yağmurda nasıl ses yapacağını sormuşlardı. dün akşam kaymak asfaltta yağmur altında kullandım aracı. müziği kapatıp aracı dinledim ekstra bir ses yoktu. ben hssss şeklinde bir ses olur diyordum, öyle bir ses çıkmadı.
1.4 manuel için 2300 km lik 40km ortalama hız ile ortalama tüketimi 7.3 litre.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;538996
İstediğiniz kadar sorabilirsiniz, zaten forumun amacı bu. Bilgimiz ölçüsünde seve seve cevaplarız. :)

Jantlar prestige paketteki standart 18 inç. Aslında prestige pakete ilave opsiyon olarak sadece ACC aldım.

Cam filmleri, koltuk temizleme ve kauçuk paspaslar bayi tarafından hediye edildi.

Ben dün birkaç soru sormuştum ancak kimseden hala bir ses yok. Forumun amacı sanırım biraz sapmış :)

Tekrar yazayım bari:

Superb III kullanıcıları, 2103 A7 Octavia 1.6 TDI DSG aracım var. Takip edenler bilir. Daha önce konu açmıştım. Özürlü indiriminden faydalanarak dizel otomatik araç almayı düşünüyorum. Ve fakat kesin kararımı halen vermedim. Superb in bazı konulardaki durumunu merak ediyorum, cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.
-Camlar aralıkken kapıları kapattığınızda sanki kırılacakmış gibi ses geliyor mu?
-Sunroof mekanizmasından ya da döşemesinden rahatsız edici sesler geliyor mu?
-Yol sesi, lastik sesi ve rüzgar sesinin rahatsızlık düzeyi nedir? (bunu özellikle D sınıfı bir aracı göz önünde bulundurarak soruyorum)
-Columbuslu aracı olan varsa navigasyon kullanımında bir sorun var mı?
-Süspansiyon (özellikle arka) gürültülü mü çalışıyor?
-Araç arka tarafını erken bırakma eğilimi gösteriyor mu? Octaviada arka taraf bazı durumlarda gereksiz salınımlar sergiliyor.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: simurgson;539049
Ben dün birkaç soru sormuştum ancak kimseden hala bir ses yok. Forumun amacı sanırım biraz sapmış :)

Tekrar yazayım bari:

Superb III kullanıcıları, 2103 A7 Octavia 1.6 TDI DSG aracım var. Takip edenler bilir. Daha önce konu açmıştım. Özürlü indiriminden faydalanarak dizel otomatik araç almayı düşünüyorum. Ve fakat kesin kararımı halen vermedim. Superb in bazı konulardaki durumunu merak ediyorum, cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.
-Camlar aralıkken kapıları kapattığınızda sanki kırılacakmış gibi ses geliyor mu?
-Yol sesi, lastik sesi ve rüzgar sesinin rahatsızlık düzeyi nedir? (bunu özellikle D sınıfı bir aracı göz önünde bulundurarak soruyorum)
-Araç arka tarafını erken bırakma eğilimi gösteriyor mu? Octaviada arka taraf bazı durumlarda gereksiz salınımlar sergiliyor.

İzlenimlerimi yeşil ve italikle yazdım. Değerlendirmelerim tamamen kişiseldir. Başkalarının farklı beklentileri ve görüşleri olabilir.

Özellikle bu senaryoyu denedim. Sıradışı veya rahatsız edici bir ses duymadım.

Benim araçta yok.

Aracı almadan önce test sürüşü yapmıştım. Kendi aracımda da denedim, beni rahatsız edici bir ses yok. Not: Henüz 100 km'nin üzerine çıkmadım.

Benim araçta yok.

Araç boşken de doluyken de denedim. Beni rahatsız eden bir ses duymadım. Jantlar 18" olmasına rağmen süspansiyonların oldukça yumuşak olduğunu da söylemeliyim.

Bu senaryo 100 km civarı hızda virajda test edildiğinde anlamlı olur. Henüz test edemedim.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
son soruyu ben de denemedim ama diğer sorduklarınızda bir sorun yok. benim de aracımda colombus ünite yok. hatta passattan rüzgar sesi nedeniyle vazgeçtim. 19 jantlara rağmen araç oldukça konforlu. bir spor hatchbacke takılan 19 inç gibi davranmıyor. süspansiyon sistem sessiz çalışıyor.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araba da INTRANSFER sürecine girmiş.. Ama MT henüz gemi bilgisi yok dedi.. Bakalım ne olacak? NE zaman gelecek..