škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Greenline Elegance 4X2 Mudurnu (taşkesti) - Abant Geçişi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı evren53

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese merhabalar

yetimin ilk kar testini taşkesti-abant geçişi ile yaptım 500m rakımlı taşkestiden 1433 m yükseklikteki geçitle abanta indim aracımda 3 senedir kullandığım ultragrip 7+ kar lastiği vardı , geçiş 28 km civarında ve 800 m den sonra tepeye kadar 30-40 cm kar vardı yoldan sadece bir traktör geçmişti yani yolun 10 km den sonrası kardı ve abanta indim inanın 2.viteste karda araba yüzümü kara çıkarmadı son 5 km keskin virajlarla doluydu onuda başarılı bir şekilde sorunsuz çıktım ve abanta inişte bir nissan x-trail ters rotayı yapmaktan vazgeçip dönüyodu halbuki ters rota hep inişli idi, inanın tüm yeti kullanıcıları adına gururduydum bu aracın 4x4 ünü düşünemiyorum 2000 motorla sonırım inanılmazdır. fotoları ve kar durumunu galerimden bakabilirsiniz. ilerideki rotalarımla ilgili size haber ve bilgi verecem herkese selamlar

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne güzel :) Buna paranın hakkı diyelim. Maaşallah, yetiniz ile kazasız belasız böyle güzel günlere.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: evren53;413917
herkese merhabalar

yetimin ilk kar testini taşkesti-abant geçişi ile yaptım 500m rakımlı taşkestiden 1433 m yükseklikteki geçitle abanta indim aracımda 3 senedir kullandığım ultragrip 7+ kar lastiği vardı , geçiş 28 km civarında ve 800 m den sonra tepeye kadar 30-40 cm kar vardı yoldan sadece bir traktör geçmişti yani yolun 10 km den sonrası kardı ve abanta indim inanın 2.viteste karda araba yüzümü kara çıkarmadı son 5 km keskin virajlarla doluydu onuda başarılı bir şekilde sorunsuz çıktım ve abanta inişte bir nissan x-trail ters rotayı yapmaktan vazgeçip dönüyodu halbuki ters rota hep inişli idi, inanın tüm yeti kullanıcıları adına gururduydum bu aracın 4x4 ünü düşünemiyorum 2000 motorla sonırım inanılmazdır. fotoları ve kar durumunu galerimden bakabilirsiniz. ilerideki rotalarımla ilgili size haber ve bilgi verecem herkese selamlar

Siz bunları yaptıktan sonra bana Uludağa çıkmak farz oldu. Bende yeni aldım UG8 leri. Bazen çamura falan giriyorum ama kar başka. Yanıma bir arkadaş olsa gitmeyeceğim yer yok. Biraz yalnız kaldık bu şehirde. Ne kadar keyif aldığınızı hatta 2.0TDI 4x4 daha daha keyif alınabileceğini tahmin edebiliyorum. Darısı başıma artık...

Çevrimdışı turkayenez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aslında ug7 lerin etkisi de olmuştur ama, karlı yolda Yetideki teknolojik desteklerin de payı daha büyük olmuştur diye düşünüyorum. Abs, Asr, Msr, Esp, vb...

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Maşallah Allah nazarlardan esirgesin. Çok zevk verici işler bunlar. Dağ taş orman çayı bayır :D

Çevrimdışı evren53

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 3 senedir yaptığım kış rotasını bu sene hayırlısıyla yeti ile yapacam bu sefer bunu bir yeti organizasyonuna çevirmeyi düşünüyorum siz forum arkadaşlarının desteği ile bir gece konaklamı bir program hazırlayacam ve sizin önerilerinize sunacam.

Çevrimdışı cigdemuye

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de haftasonunda  Bursa Eskişehir arasında aracımı test ettim. İlk uzun yol deneyimimde yetkiyle ve Yaristen sonra muhteşemdi.rampalarda geçişlerde tam bir harika. Mezitlerde beni hiç üzmedi. 150 km hızda bile en ufak titreme yok. Ben uludağın eteklerindeki bir okulda çalışıyorum. Kış lastiğim yok ve bu hafta yağan karda dağ yolunda sıkıntılar yaşadım. 2. Viteste iyi ama yine de kayıyor. Kış lastiği olsa bile uludağın cesaret edemem yanimda arkadaşlarım olsa bile... Belki 4x4 ile olur...

Çevrimdışı evren53

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese merhabalar dağdaki kar tecrübesinden sonra yetiyle şehirdede kar deneyimini yaşadım  perşembe günü kar yağışının en yoğun olduğu silivri-hadımköy-esenyurt güzergahında yeti yine yüzümü kara çıkarmadı ve asfalt üzerinde buz üzerinde oatalama 100 km hızla ilerledim.
bu arada uludağa bi çok kez çıktım kar lastiği olmadan 4x4 olsa bile uludağa çıkmaya çalışmak çok kötü bir deneyim olur bu hafta sonu yarın kartalkaya gidiyorum ve ordaki deneyimlerimide size aktarcam valla ben bursada yaşıyo olsam yerimde duramam sanırım kendimi dağa taşa vururum. Herkese bye..

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu araclar karda bu performans ı almanın tek sebebi  kar lastiğidir  üstünde normal  lastik olan range rover vouge  ile  altımda kar lastikli trafic vardı  kartepede  trafic ile   o 300 milyarlık range rover i dans ettirdim  yıllardır zincir kullandım  resmen eziyetmiş ya kar lastiği gerçekten  çok gerekli karlı yollarda  o jip peşimden o virajlara giremedi dur kalklarda  rampada 4 çeker olmasına rağmen sara sara zar zor kalkarken  ben traficle  rahat rahat kalkıyordum virajlarda el freni pompalayarak dönüyodum  fabia yı bastım  onun için kışın sürmeyi düşünmediğimden ona takmıcam ama oktaviaya da takıcam bu aylar içinde  oda çok yalpalıyo orj lastikleriyle

Çevrimdışı arif1202

• Reis
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/arif.karatas
Merhaba

Taşkesti ile abant arsını ben normal zamanda Fabiamla çıkmıştım çok keyifli bir yol.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mzantur;413922
Siz bunları yaptıktan sonra bana Uludağa çıkmak farz oldu. Bende yeni aldım UG8 leri. Bazen çamura falan giriyorum ama kar başka. Yanıma bir arkadaş olsa gitmeyeceğim yer yok. Biraz yalnız kaldık bu şehirde. Ne kadar keyif aldığınızı hatta 2.0TDI 4x4 daha daha keyif alınabileceğini tahmin edebiliyorum. Darısı başıma artık...

Bursa da nerdesiniz?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: evren53;415287
herkese merhabalar dağdaki kar tecrübesinden sonra yetiyle şehirdede kar deneyimini yaşadım  perşembe günü kar yağışının en yoğun olduğu silivri-hadımköy-esenyurt güzergahında yeti yine yüzümü kara çıkarmadı ve asfalt üzerinde buz üzerinde oatalama 100 km hızla ilerledim.
bu arada uludağa bi çok kez çıktım kar lastiği olmadan 4x4 olsa bile uludağa çıkmaya çalışmak çok kötü bir deneyim olur bu hafta sonu yarın kartalkaya gidiyorum ve ordaki deneyimlerimide size aktarcam valla ben bursada yaşıyo olsam yerimde duramam sanırım kendimi dağa taşa vururum. Herkese bye..
Bence fazla güvenmeyin. Benim de aracım Yeti ama siz buz üzerinde 100 km hızdan bahsediyorsunuz. Yüksek viteste eğer lastiği kara kaptırırsanız 888 çizdirir size yolda. Buzun, çamurun şakası olmaz. Kendinize de sizi sevenlere de çevrenizdekilere de yazık olur.