škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

motor susması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akinaksu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Değerli arkadaşlar,
Dün şehirlerarası yolda yaklaşık 110 km hızla giderken araç önce hız kesti ve anıden motor kapadı. tekrar da çalıştırmayı denememi istemedi ustam. elektiriksel bir durum olduğunu düşğünmüyorum motor sustuktan sonra kenara çektiğimde klima üflemeye devam ediyordu. araç çekici ile gelecek. Şayet ben meraktan çatlıyorum acaba ne olmuş olabilir diye. Bu arada arabanın 120 km bakımları yenı yapıldı triger, devridaim hepsi yeni değişti. yardımcı olabilirseniz bir nebze merakım ve korkularım azalır dişye ümid ediyorum. arac 2016 prestige

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
muhtemelen yakıt ve yakıt kaynaklı enjektör yada motorda farklı bir tıkanma yada arızadır.geçmiş olsun.

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun... Gecmiste A6 kullanirken basima gelen bir olaydi bu...
Istanbul-Maslak'ta sol seritten 100 ile giderken birden motor stop etti... Bu epey korkutucu bir sey... Zira, 3. seritte bu hizla aniden gaz kesip duran aracta, arkadan gelenlerle papaz olmak isten bile degil... 15 yil once Allahtan trafik bu kadar yogun degildi... Ittire kaktira, zorlukla saga cektik... Cekici cagirdik ve servise gittik... Yakit pompasi arizasi cikmisti... Kotu yakittan pompa tikanmis... Degistirdiler ve arac normale dondu... O gunden beri, depoyu 1/4'den asagi dusurmeden dolduruyorum...
Sevgilerimle
Engin Tunçay

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yani normalde yakıt püskürtülmediğinde, araç potansiyel ve kinetik  enerjisini kullanıp süzülmeye devam eder. Ta ki karşı dirençler; rüzgar  ve yer sürtünmesi daha fazla gelene kadar. Düz yolda gaza basmadığınız  sürece ivmeniz düşer ama aniden değil. Zaten yakıt tüketimi gaza  basmadığınızda sıfırdır. Elektriksel bir arıza yoksa, dizel motor  giderken de stop etmez. Pistonlar hareket kuvvetlerini giderken  tekerlek şanzıman volan üçlüsü sayesinde alıyor. Sübaplar kapalı kalıp  vakumlama yapmadıysa piston hareketini araç durana kadar devam ettirir. Sübapların öyle bir şeyi yapması demek baya ses getirir.  Tabi araç düz vites ve debriyaja basmadıysanız. Debriyaja basınca  motor durabilir.