škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda superb 3 arka taraftan gelen sesler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YuNurs23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim araçta ön sol kapı cam içinden,arka cam fren lambası ve ibrenin ordan geliyo sesler. Sunroof ü saymıyorum cunkü kronik bu sorun fazlada rahatsız etmiyor çok bozuk yollarda ancak ses duyuyorum. Digerlerine gelirsek Havalar soguk oldugu icin daha artti bu sesler tabi çözüm bulacağım inş

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
https://youtu.be/GxPNKiSBgDU

Abiler birisi bu ses şurdan geliyor desin direkten  mi kapıdan mı koltuğun birleşme noktalarından mı nerden geliyor iç aksam mı bilgisi olan başına gelen var mı video çektim anlaşılması için. Çok bozuk yollarda oluyor videodaki gibi aracın çok sallandığı başka bir ses sıkıntımız yok ancak bu ses nerden geliyor ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
[MENTION=14601]Cagri33[/MENTION] Acayip bir sesmiş bu ya gerçekten gıcık, ben de pandizot sesi var müsait zaman yapıcam soğukta üşeniyorum. Bu tür arka taraftan gelen sesler için duyduklarım
Kapı fitilleri ona würth slikon sprey %90 çözüm oluyor ama sizin başka birşey sanırım
Diğer duyduğum arka taraf sesleri olarak kapı ayarı
Cam Tavan
Arka Fren Lambası Camdaki
Arka koltukları indirdiğinizde koltuğu tutan o demirden gelen ses ( Oraya Bez yada başka birşey ile sargı yapanlar var)
Orta Kol Dayaması Gıcırtısı
Senin sesi ben de merak ettim açıkçası

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14907]fatihatilla[/MENTION]

Hocam Saydıklarınızdan bi koltukların oturduğu demir bir de kapı ayarı ihtimalini düşünüyorum ancak hiç koltuklardan gelecek kadar uzak bir ses gibi gelmiyor.Adeta sol kulağımın dibinde bi gıcırtı bozuk yollarda.Makam perdelerinin ordan mı diye düşünmüyor değilim ancak bu gıcırtının plastik aksamdan çıkma ihtimali düşük demir gıcırtısı gibi sanki.Acaba sürücü koltuğunun alt kısmından mı geliyor ? Aynı koltuğun oturduğu demir menteşe gibi kapının oturduğu menteşeden mi geliyor bir türlü bulamadım ses nerden geliyor inşallah emniyet kemerinin olduğu orta direk değildir.Bizim araçtan gelen tek ses bu cam tavan kol dayama gibi yerlerden gelse de böyle gıcık ve yüksek desibelde bi ses olmaz çokta umursamazdım açıkçası her arabadan ses gelir ancak bu inanılmaz gıcık bir ses.İnşallah birileri yardımcı olur sesin kaynağıyla ilgili.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Hocam kapıyı araç hareket halindeyken çok hafif açıyorum bütün sesler kesiliyor %90 ihtimalle fitillerden geliyor sorunun yerini buldum silikon sprey sıktın mı ses seda kalmaz araçta :) Bir de o pandizot işlemi yapılınca premium sessizlik :)))

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14601]Cagri33[/MENTION] O halde sevindim ses dediğin fitil olsun ya :) %90a kadar kesinlikle kesiyor sesi.
İlk tur hafif geçiştirmeli sıkıp bezle silmeni tavsiye ederim bezle silerken kapıdaki değilde koltuk yanındaki fitil varya ortasındaki yerden içine kum tanelerine kadar hafif düzey giriyor ben onları dahil temizlemeye çalışıyorum bu işlem bittikten sonra tekrar sıkıyorum naçizane tavsiyemdir.
2-3 ay arası kafa rahat ediyor en kötü problem bu olsun inşallah:)
Pandizottan şükür kurtuldum ucuz yöntem. O süngerin siyahını bulamadım olsa daha iyiydi :)
AliExpresste vardı fakat beklemedim bu arada orada var. Siyah sünger yazınca çeşit çok.
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2018, 22:04:53 Gönderen: fatihatilla »

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Aynen içim rahatladı :) sünger siyah olmasa da olur ses olmasın yeter :) Tavsiyelerinizi dikkate alacağım çok teşekkür ediyorum :)

Çevrimdışı Tazmanic

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bendede sunrooftan ve sağ arka taraflardan ses geliyordu. Servise gittim sunroof ve sağ arka kapı ayarlarının yapıldığını ve yağlandığı söylendi. Çok şükür ki kafamın üzerindeki tık tık sesten ve arkadan gelen sesten kurtuldum :) Zaten başkada hiç trim sesi problemim yok ;)

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arka bagaj kapı fitillerini de unutmayın en çokta onlardan geliyor düzenli olarak 2 ayda bir ön arka bagaj hepsine sprey kullanıyorum

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim anlamadığım 2005 model fabia nın kapı fitillerinden ses gelmezken neden yeni rapid octavia ve hatta Superb in fitillerinden ses geliyor birde bu senelerdir var neden üretimde bir değişikliğe gidilmediği ve aynen devam edildiği? 2 kez fabia mk1 1 kez Altea 1 kez Altea XL kullandım hiçbir aracımda fitilden kapı sesi yaşamadım. Sürekli kapı fitili spreylemek çok mantıksız.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2018, 00:23:16 Gönderen: trio »

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Elbet bir nedeni vardır sadece bizlere has değil A4 A3 passat vs tümünde bu sesleri aynı şekilde duydum. 2016 a3 sedanı olan arkadaşım var her yerinden geliyor ses diye şikayet ediyordu. Mantıksız değil bence geçici çözüm, şikayetçi değilim başka dert olmasın inşallah. Yumuşatıp pırıltı katıyor. Hiç bir zararı yok.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sağ arka kapının cama yakın yani üst kısmından bir cızırtı sesi geliyor bir türlü bulamadım güneşlik perdesini kullanırken de güneşlik perdesini kullanmazken de aynı ses var. Şehir içindeki küçük çukurlardan geçip de hızlanırken bariz duyuluyor. Daha önce aracından buna benzer trim sesi gelen ve çözüm bulabilen oldu mu?
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2019, 03:02:14 Gönderen: Rifle44 »