škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda superb 3 arka taraftan gelen sesler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
S.a 2 aylik aracimda   bozuk yollarda  arka taraftan cok sinir bozucu  ince tel sesi gibi sesler geliyor servise goturdum camtavani sokup taktilar degisen birsey olmadi tekrar goturdum arka taraftaki podizotlari sokup sıkilastirdilar degisen birsey olmadi kafayi yemek  uzereyim bagajim boş ses yapacak birsey yok . Yardim ederseniz sevinirim genelde  sunrof tarafindan sanki

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bagajın üzerinde bulunan parçayı söküp denediniz mi acaba. Daha önce başka bir konuda gündeme gelmiş ve olumlu sonuç alınmıştı diye hatırlıyorum.  

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fusel;632322
Bagajın üzerinde bulunan parçayı söküp denediniz mi acaba. Daha önce başka bir konuda gündeme gelmiş ve olumlu sonuç alınmıştı diye hatırlıyorum.  

Servisteki arkadasla teste ciktigimizda söktüler ancak degisen birsey olmadi  gene ses gelmeye basladi duz yolda SIKINTI yok ancak ne aman az bir bozuk yere girsem basliyor arkadas sesler

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Allah yardımcınız olsun. Can sıkıcı bir durum.  

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fusel;632324
Allah yardımcınız olsun. Can sıkıcı bir durum.  

Aynen valla   aractan cok memnunum ancak bu tur seyler canimi Cok SIKIYOR

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Arka taraftan gelen seslerden ben de çok muzdariptim kapıdaki  Fitilleri 3er kez würth slikon sprey orta kolçak koltuk kenarları her yere didik didik ettim ama o sesi bir türlü kesemedim kafayı yiyecektim ta ki pandizot olduğunu anlayana dek kafayı yedirtti bana. :) Pandizotu söküp devam ettim ses falan kalmadı, tabi tekrar taktım şimdi soğuklardan üşeniyorum pandizot bağlantı yerlerine A dan z ye sünger çekmeyi düşünüyorum kapı altlarına çekilen geniş süngerden. Soğuklardan üşeniyorum şuan. :)

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim de pandizot dediler  padizotu  söküp SIKILASTIRDIK dediler ancak degisen birsey olmadi  haylaa  bu ses var anlamis degilim  

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
[MENTION=4475] [MENTION=15961]Adil kandaz[/MENTION] Söküp pandizotsuz gezdiğiniz halde ses geliyorsa ben de merak ettim sesi :blm:

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dogrudur serviste söktüler pondizotu ses ince bir tel sesi gibi  bu gunesliklerden yaparmi yada cam tavandanmi geliyor  kestiremiyorum ama cok sinir bozucuu

Çevrimdışı YuNurs23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı durum bende de var dün yolculuk esnasında bozuk yolda durdum annemé dedim anne arkaya geç nerde bi parça var elinle bastır :-) sagolsun annem buldu sorunu :-)) ses arka camda ki fren lambasın plastiğinden geliyo %100 eminim bastırınca durdu çekince yine ses yaptı sorun benim arabada burda sizinkinde de bi test yapın bence :-)

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Anneler her derde deva. Bu bilgi birçok kişiye yardımcı olacaktır. Teşekkürler

Çevrimdışı YuNurs23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynen rabbim tüm anne ve babalarımıza uzun ömür sağlık ve afiyet versin İnşaAllah. Umarım herkese yardimci olmsumdur

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Konu sahibi arka fren 3.lambasını kontrol etti mi acaba. Sorun buysa bizde bilelim

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DEA2302;632367
Aynı durum bende de var dün yolculuk esnasında bozuk yolda durdum annemé dedim anne arkaya geç nerde bi parça var elinle bastır :-) sagolsun annem buldu sorunu :-)) ses arka camda ki fren lambasın plastiğinden geliyo %100 eminim bastırınca durdu çekince yine ses yaptı sorun benim arabada burda sizinkinde de bi test yapın bence :-)

Aynı konu benim bir zamanlar "0" aldigim Mitsubishi Carisma'da basima geldi... O donem, Rahmetli Anami arkaya oturtur, sesin nereden geldigini bulmaya calisirdim... Sinir bozucu ve yetkili servisleri kapi komsusu yaptigim bir donemdi... Arabanin neredeyse arkada sokulmedik yerini birakmamistim... Sonunda, arkadan geliyormus gibi gelen sesin aslinda sun-roof'un tavan dosemesi altindaki raylardan birinin vidasi dustugu icin geldigi ortaya cikti... Arac icinde arkadan gibi gelen seslerin aslinda kabinin bska yerlerinden gelebilecegini unutmamak lazim...
Mitsubishi'yi, bir daha bir Japon arabasi almamak uzere yeminle satip A6 almistim...
Engin Tunçay

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün çok kötü bir dağ yoluna girdim yol çok taşlı ve toprak yoldu.İlk defa girdiğim en kötü yolda ya sürücü kapısı ya sol arka kapıdan tam anlamıyla gıcırtı geliyor.Sanki 2 demir birbirine sürtüyor gibi.Çok dikkatli dinledim iç plastik parçalardan geldiğini düşünmüyorum.Makam perdesinin iç kısmından da şüphelenmiyor değilim ancak resmen gıcırdama sesi.Başına gelen veya neden olduğunu bilen var mı ? Bu arada en bozuk asfaltta bile bu sesleri duymadım hiç tam bir taşlı topraklı yolda duydum araç çok sallanınca oluyor.Superb e bazen yakıştıramıyorum ama nihayetinde araba bunlar bindiğim her araçta mutlaka bir ses oluyor ca sıkıcı ancak önemli olan çözümü olan sorunlar olması:) İnşallah aradaki direkten gelmiyordur ses hangi kapıdan geliyor kestiremedim başına gelen oldu mu böyle bir durum ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi