škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor soğutma suyu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yunus Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aracım 950 km de bugun yıkarken motorada bakayım dedim baktığımda antifirizin minumumda olduğunu gördüm sizce bu normalmi yada eklemelimiyim :confused: fotoğraf ekleyemedim boyut büyük diyor o yuzden şöyle diyim:Tam olarak min çizgisini hizasinda max çizgisinide göremedim oda min çizgisini üstüdür heralde.Teşekkürler.

Çevrimdışı Mertabibibi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
en doğrusu kullanım klavuzunda yazıyodur ona bakmanızda fayda var

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yedek haznenin ek yerine yani MİN biraz üstüne kadar şaşal su ilave edin eğer yine azalırsa servise gösterin.

Çevrimdışı Yunus Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;607648
Yedek haznenin ek yerine yani MİN biraz üstüne kadar şaşal su ilave edin eğer yine azalırsa servise gösterin.
Teşekkür ederim dediğinizi yapacam

Alıntı yapılan: Mertabibibi;607645
en doğrusu kullanım klavuzunda yazıyodur ona bakmanızda fayda var
teşekkürler dikkate alacağım

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni araçta bu miktar eksiltmesi normal. Kabin üstünde kabartma şeklinde max yazılıdır su ilave edin.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bu konuyla ilgili bir baslik acmistim. Vag grubu araclarda suyu min seviyesinde koyuyolarmis galiba forumda bende dahil bi kac kisininde oyleydi ve aracim uyari vermisti serviste tamamlattim bi sorun yok artik

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba,
Basınç nedeniyle aşağıda gibi görünebilir kapağı açtığınızda yükselme olmuyorsa aynı renk motor soğutma sıvısı ekleyin. Normal su eklerseniz antifirizli sıvıyı seyreltmiş olursunuz.
Soğuk havalarda sıkıntı yaşamayın.
Sonrasındaki zaman zaman kontrol ederek azalma olup olmadığına bakın.

Çevrimdışı masah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı durum aracımda meydana geldi, hatta sensör uyarısı aldım.Uyarıyı kesecek kadar antifriz ilave edip servise gittim. Görevli geldi genleşme haznesinin kapağını açtı hooop sıvı seviyesi maximum seviyeye yükseliverdi. İçerideki pozitif basıncın buna sebep olduğunu bir sorun olmadığını söyledi. Tatmin edici gelmedi, dediği gibi olsa sürekli sensör uyarısı almamız gerekirdi.
Sonra sürekli takip ettim, minumum altına düşermi diye düşmedi. Ben de tekrar yarım litre civarı antifriz ilave ederek maximum seviyeye tamamladım. Bunun üzerinden 10 bin km kadar geçti sonra bir düşme olmadı.
Buradan yeni motorda bir miktar eksilme olabileceği sonucunu çıkardım, toplamda 0.7 litre civarı bir ilavem oldu.

Çevrimdışı Yunus Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cevap veren arkadaşlar hepinize teşekkür ederim

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: mşah;607648

yeni nesil şaşal su demiyor artık :) görünce nostalji yaptım bende

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: Yunus Emre;607635
arkadaşlar aracım 950 km de bugun yıkarken motorada bakayım dedim baktığımda antifirizin minumumda olduğunu gördüm sizce bu normalmi yada eklemelimiyim :confused: fotoğraf ekleyemedim boyut büyük diyor o yuzden şöyle diyim:Tam olarak min çizgisini hizasinda max çizgisinide göremedim oda min çizgisini üstüdür heralde.Teşekkürler.

Bu yazınızdan dolayı tşk.Normalde her yıkamada motor bölümünü açmıyorum,aracım 1000 km yi yeni geçti yazınızı okuyunca baktım aynı durum söz konusu,hemen üzerine takviye yaptım.Lütfen yararlı bilgileri paylaşmaya devam edelim.:)

Çevrimdışı Yunus Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;608332
Bu yazınızdan dolayı tşk.Normalde her yıkamada motor bölümünü açmıyorum,aracım 1000 km yi yeni geçti yazınızı okuyunca baktım aynı durum söz konusu,hemen üzerine takviye yaptım.Lütfen yararlı bilgileri paylaşmaya devam edelim.:)
elimden geldiğince  devam ederim :)