škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka Stoplar

abeyy · 96 · 21426

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;606600
Bu bizim araçların arka stopu Active donanımlıların

Bu da daha üst dfonanımlı araçlarda olan stoplar

[MENTION=11865]namre3kutuk[/MENTION]

Karar sizin ama bence hiç gerek yok değiştirmeye.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muayane istasyonu xenon, bi-xenon, AFS vs bunlara bakmaz. Muayaene tablosunda gaz deşarjlı kısa far yükseklik ayarı:yok ağır kusur onun dışında xenonla ilgili bir ibare yok. İstasyondakilerde farın özelliklerinden anlayacak kişiler değil far yanınca patlar gibi yanıyorsa xenon, ilk yanınca kendi yüksekliğini aşağı yukarı ayarlıyorsa yükseklik ayarı var bitti.
Ayrıca gördüğüm kadarıyla civiclerde farı yaktığında yüksekliği ayarlıyor.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;606675
Muayane istasyonu xenon, bi-xenon, AFS vs bunlara bakmaz. Muayaene tablosunda gaz deşarjlı kısa far yükseklik ayarı:yok ağır kusur onun dışında xenonla ilgili bir ibare yok. İstasyondakilerde farın özelliklerinden anlayacak kişiler değil far yanınca patlar gibi yanıyorsa xenon, ilk yanınca kendi yüksekliğini aşağı yukarı ayarlıyorsa yükseklik ayarı var bitti.
Ayrıca gördüğüm kadarıyla civiclerde farı yaktığında yüksekliği ayarlıyor.

Az önce ben de baktım, far yükseklik ayarı haricinde bir şart yok dediğiniz gibi.

Çevrimdışı Mertabibibi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Mevzuatı aynen yazıyorum zahmet edip okuyun "XENON (gaz deşarjlı) farlar
Gaz deşarjlı (XENON) far kullanan motorlu araçlarda, far yıkama,
temizleme mekanizması ve otomatik çalışan far ayar mekanizması
bulundurulması zorunlu olup, 2014 yılında yayımlanan kusurlar
tablosuna kusur olarak eklenmiştir. Araçlardaki xenon far ayarı
otomatik olarak çalışan far ayar mekanizması ile sağlanabileceği
gibi, bu işlem havalı süspansiyon sistemi kullanılan araçlarda
süspansiyon sisteminin kendisiyle de sağlanabilir. Araç üzerindeki
halojen far sökülerek yerine XENON far takılmışsa bu durum
mevzuat gereği teknik bir değişikliktir ve müsaade edilen
tadilatlar (değişiklikler) arasında yer almamaktadır."

Civicte otomatik far yükseklik ayarı yok.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mertabibibi;606710
Mevzuatı aynen yazıyorum zahmet edip okuyun "XENON (gaz deşarjlı) farlar
Gaz deşarjlı (XENON) far kullanan motorlu araçlarda, far yıkama,
temizleme mekanizması ve otomatik çalışan far ayar mekanizması
bulundurulması zorunlu olup, 2014 yılında yayımlanan kusurlar
tablosuna kusur olarak eklenmiştir. Araçlardaki xenon far ayarı
otomatik olarak çalışan far ayar mekanizması ile sağlanabileceği
gibi, bu işlem havalı süspansiyon sistemi kullanılan araçlarda
süspansiyon sisteminin kendisiyle de sağlanabilir. Araç üzerindeki
halojen far sökülerek yerine XENON far takılmışsa bu durum
mevzuat gereği teknik bir değişikliktir ve müsaade edilen
tadilatlar (değişiklikler) arasında yer almamaktadır."

Civicte otomatik far yükseklik ayarı yok.

Verdiğiniz bilgiler TUVTURK bilgilendirme broşürüne ait. Ulaştırma bakanlığının sitesinde yer alan 2016 yılı kusurlar listesinde ilgili bölümler aşağıda. Far yıkama sisteminin çalışmaması hafif kusur olarak geçiyor.
Benim gördüğüm kadarıyla muayeneden kalan aracın muyaene formuna kalma nedeni koduyla beraber yazılıyor. Kusurlar listesinde far yıkamaya ait kod hafif kusur. Ayrıca piyasadaki superblerin çoğu xenonlu olduğu için kimsenin aklına sonradan takıldığı gelmez. Gelse de nereden bilecek ruhsatta fabrika çıkışlı xenonu var yazmıyorki.
Zaten sorun bu da değil gerekirse kuytu köşedeki bir ilçeye gidersin fazla incelenmeden geçersin. Ben cam yıkama çalışmaması ağır kusur olduğu halde geçmiştim. Sorun o kadar para çokta verimli olmayan (benim iddiam değil forumda şikayetler vardı) bir xenon fara verilir mi?

Çevrimdışı Mertabibibi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yalnız orda far yıkama yok yazmıyor far yıkama arızalı olduğu çalışmadığı gibi durumlar yazıyor ve halojenden xenona geçmiş biri olarak kesinlikle değer benim farlar gayet güzel çalışıyor sıkıntıları yok gayette güzel aydınlatıyolar farlarin kronik sorunu su alması ama ben karşılaşmadim bazı arabalarda sorun çıkıyor şahsen benim aracımda olmasaydı taktirirdim

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de bi xenon alınacaksa fabrika çıkışı alınması taraftarıyım, halojene göre fark çok.
Araba alınırken ki imkanlar uygun değilse daha sonradan bütçe ayrılabiliniyorsa sonradan da yapılabilir, ve evet değer o paralara. Muayene için halojen ampulun tırnaklarında oynama yaparak oynamayacak şekilde takılırsa gecebiliyor, far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı olmadan.
Önceki aracım poloya 1300 tl gibi masrafla çıkma far alıp çıkma farlara audi a4 bi xenonları koydurtmuştum ankarada bir ustaya, ledlerle çok şık olmuştu, selektör anlatılmaz yaşanır bi xenonda. Çıkma far üzerine uygulanırsa istediğinizde orjinale dönüş ve muayenede o farlar takılıp geçilebilir. Masraf superb için tahmini 2000 civarı olur, çin malı d serisi olmayan farlardan daha iyi bi sonuç alınabilir, orjinale imkan yetmiyorsa.
Benim poloya yaptırdığım aşağıda

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Mertabibibi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Bence değer ya şu güzellik için ✋

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14567]Mertabibibi[/MENTION] katılıyorum çok ayrı havası var

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Günaydın arkadaşlar. Superb Comfort arka stoplar konusunda bir husus danışmak istiyorum.  
AliExpresste superb üst sınıf arka led stopları 620 dolara satan bir satıcıya sadece küçük parçayı yani bagaj üzerindeki parçayı satıp satmadığını sordum. Verdiği cevapta 150 dolara satacağını söyledi. Acaba bunu alsak elektrik bağlantısını yapabilir miyiz. Renk farkı olur mu. Arıza ışığı yakar mı.
Fikirlerinizi merak ediyorum açıkçası.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ogzylmz_

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fusel;628190
Günaydın arkadaşlar. Superb Comfort arka stoplar konusunda bir husus danışmak istiyorum.  
AliExpresste superb üst sınıf arka led stopları 620 dolara satan bir satıcıya sadece küçük parçayı yani bagaj üzerindeki parçayı satıp satmadığını sordum. Verdiği cevapta 150 dolara satacağını söyledi. Acaba bunu alsak elektrik bağlantısını yapabilir miyiz. Renk farkı olur mu. Arıza ışığı yakar mı.
Fikirlerinizi merak ediyorum açıkçası.

merhaba comfort 2017 aracım var benim de arka bagaj stopların yanmaması gercekten sinir bozucu . skodanın böyle ucuz bi seyi dusunmesi sacmalık önler xenon led arka keza yarı led ama sadece bagaj stoplarında sol da sadece sis yanıyor.

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkes aynı şeyden muzdarip gerçekten sinir bozucu bir şey.  Bir çözüm yolu bulunursa burdan yazışırız.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
far tasarım merkezi yapabiliyormuş Far ilgili konudan bakabilirsiniz

Çevrimdışı ogzylmz_

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sanırım orjinal bagaj stop u alıp elektriksel donanımı yaptıktan sonra calısacagını dusunuyorum ama yapan da yok sanırım :)

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Far tasarım merkezini aradım ben. Bu günlerde Vaktim yok onu yapmak için dedi. Ama ön farı baştan yaptığına göre arkayıda haydi haydi yapabilir bencede