škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka Stoplar

abeyy · 96 · 21427

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=11428]egeyildirim[/MENTION] şimdilik telefonla görüştüm birgün inşaALLAH vaktim olur aracımla gider detaylı öğrenirim ama Apo ustanın bana dediği skodanın parçalarını ancak sevisten temin edip yapabiliriz o yüzden sağlıklı fiyat veremedim dedi Ender elektroniğin adamı gelsin cuma günü yeniden konuşucam o zaman da bilgisini veririm

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;606572
[MENTION=11428]egeyildirim[/MENTION] selamın aleyküm ender elektronik ile görüştüm Metin bey diye biri bakıyormuş bu işlere Cuma günü gelecek fiyat verecek o zaman yeniden bilgi vereceğim
ek biklgi  Yenibosna daki apo ustaya sordum farları servisden temin edip yapabiliriz tahmini 5000 tl tutar dedi

5000 TL yüksek bir rakam değil mi? Kaldı ki muayeneden geçmeyecek far yıkama olmadığı için, ya tampon değişikliği yapmak gerekecek, ya da iki senede bir farları söküp takmak gerekecek. Ayrıca garantiden olması da cabası. Onun yerine Osram NB Laser gibi bir ampul takmak daha mantıklı değil mi? Tamam Xenon gibi olmaz belki ama maksat yolu aydınlatmak. Ayrıca sarı ışık siste ve yağmurda daha avantajlı olur.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=11865]namre3kutuk[/MENTION] Erman kardeşim aracın orjinal xenon fiyatını verdiler muaneden geçmeme gibi bir durumu yok farları servisden satın alıp montajını yaparız dediler elbette garanti bozulma durumu var... bu araştırmayı [MENTION=11428]egeyildirim[/MENTION] için yaptım, benim kendi aracımda ben ledliye geçtim çok memnunum xenon gibi patlatıyor kısalarımda beyaz halojen onlarda gayet iyi gösteriyor ama arka stop daki kırmızı ledi yaptırmayı düşünürüm ...5000 tl gerçekten çok yüksek

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;606588
[MENTION=11865]namre3kutuk[/MENTION] Erman kardeşim aracın orjinal xenon fiyatını verdiler muaneden geçmeme gibi bir durumu yok farları servisden satın alıp montajını yaparız dediler elbette garanti bozulma durumu var... bu araştırmayı [MENTION=11428]egeyildirim[/MENTION] için yaptım, benim kendi aracımda ben ledliye geçtim çok memnunum xenon gibi patlatıyor kısalarımda beyaz halojen onlarda gayet iyi gösteriyor ama arka stop daki kırmızı ledi yaptırmayı düşünürüm ...5000 tl gerçekten çok yüksek

Benim bildiğim kadarıyla, Xenon gücü 25 W üstündeyse, araçta far yıkama olması şart. O yüzden muayeneden geçmeyebilir dedim.
Geçen gün Active donanım bir araca denk geldim, önler halojendi ama arka farlar benimkiyle aynı gibi geldi. Led ve normal stop farlarının farkını gösteren bir görsel var mıdır?

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu bizim araçların arka stopu Active donanımlıların

Bu da daha üst dfonanımlı araçlarda olan stoplar
[MENTION=11865]namre3kutuk[/MENTION]

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

BU ARADA GÜNDÜZ PARK DA SÖKÜLÜYORMUŞ ÖĞRENMİŞ OLDUK KAPAK VARMIŞ

Bu bizim ACTİVE FARLARIN ÖZELLİKLERİ
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2017, 14:17:43 Gönderen: Sultan.Baybars »

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Saglam bı konu acmışım gercekten sonucu sabırsızlıkla beklıyorum [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

BİRDE İKİ TÜRLÜ XENON VAR İÇİNDE LEDLER ÇOĞALIYOR BU PRESTİJ PAKETTE OLAN ÖZELLİKLER

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

ARKA STOPLARIMIZDA BÖYLE BİZDE EKSİK OLAN KISIM BAGAJDA Kİ

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;606596
Benim bildiğim kadarıyla, Xenon gücü 25 W üstündeyse, araçta far yıkama olması şart. O yüzden muayeneden geçmeyebilir dedim.
Geçen gün Active donanım bir araca denk geldim, önler halojendi ama arka farlar benimkiyle aynı gibi geldi. Led ve normal stop farlarının farkını gösteren bir görsel var mıdır?

Muayenede xenon far için far yıkama şartı yok gördüğüm kadarıyla. Sadece yükseklik ayarı ağır kusur kabul ediliyor. Sonradan takılan xenonda yükseklik ayarının olacağını düşünmüyorum. Verimi ve ömrü belli olmayan bir ürüne 5000 vermek banada mantıklı gelmiyor.

Çevrimdışı turbonet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ön farlar 5000 lira fazlaymış. Ama AFS sistemi de dahil ise fiyat fena değil. En güzeli çin malı farları beklemek. En fazla 2 bin lira maliyeti olacaktır.

Çevrimdışı Mertabibibi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
xenonlarda far yıkama sistemi istenmiyor ama skoda superblerde xenon kullanılmıyor bi-xenon kullanılıyor yani far yıkama isteniyor ama şöyle bir durum söz konusu bkz honda civic te far yükseklik ayarı dahi yok ama xenonlar muayeneden geçiyor fabrikasyon diye muayenede sorun cıkacagını sanmam fabrikasyon gözüyle bakarlar garantiyide sordugumda orjinal parçalarda blok muafiyet kanuna göre garanti dışı kalmaz denildi

Alıntı yapılan: egeyildirim;606567
oldu mu ?

Nerde 1 yıl dediğiniz cümle??? Ben sizin garantinizin hesabını mı yapıyorum öyle bir cumle yazmissiniz ki garanti her türlü bozulacak 5 yıl garantisi olanda bozsun garantiyi gibi anlaşılıyor
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2017, 19:35:25 Gönderen: enoktakenokta »

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla ben 5 yıllık garanti yaptırdım ama şunu anladım servis elemanlarına kalmış o garantiden halledelim derse olur yok bir kulp bulup her türlü  garantiyi delerler

Çevrimdışı Mertabibibi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben daha uzatmadim uzaticam garantiyi Bazı bayiler sorun çıkarıyor da Elazığ cikarmaz %99 ondan ben yaptircam zaten orjinal parça bişey olmaz en azından burda
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2017, 19:10:33 Gönderen: Mertabibibi »