škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka Stoplar

abeyy · 96 · 21435

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;605937
[MENTION=11428]egeyildirim[/MENTION] Ege kardeşim tabiki sorarım ben garanti bozulmadan yaptırma yollarını arıyorum benim garanti 5 yıllık ama sizin için soracağım bilgisinide buradan paylaşacağım

teşekkür ediyorum dostum, cevabını beklemekteyim

Çevrimdışı Mertabibibi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bagaj kısmında tesisat dediğiniz şey bir tane kablo yalnizca öyle bir yaziosnz ki sanki beyin takılacak arka stopa maksimum 1 saatlik is ön far gelince ön farlarda dediğim gibi bende zaten afs li ama afs olmayanlarda yapılır ESP olması yeterliydi opellerde Skodada da aynıdır muhtemelen

Garanti Allah in emri bozulcak nedir bi garantin bitsin servise git anlarsın bir tane ön far ampulü 650 TL fiyat verdiler sanziman 15-20 bin TL ufacık havalandırma mazgali 600 TL ???
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2017, 16:03:27 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
canım benim garantinin bitmesine zaten 1 senem var, stop grubu olayını 1 sene sonra yaptırıcam diyorum. biliyorum parça fiyatlarının ne civarda olduklarını meraklanma ;)

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Mertabibibi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeyildirim;606383
canım benim garantinin bitmesine zaten 1 senem var, stop grubu olayını 1 sene sonra yaptırıcam diyorum. biliyorum parça fiyatlarının ne civarda olduklarını meraklanma ;)

Hangi cümlenizde demissiniz??

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
On farlari xenonla degistirmeyi unutun bence. Ya cok pahali yada cok riski. Ender elektronikte passat bi-xenon far 10.500₺ +600₺ montaj. Superbde farkli degildir. Baska yerde cikma farin tanesi 1500civari bulunuyor beyin ampul derken ciftini cikma 5-6bine tamamlarsiniz ama kime garantili taktiracaksiniz. 2 gun sonra sorun olursa 6bini cope atabilecekmisiniz veya aracin baska kisimlarinda sorun cikarsa
Cok onemli oldugunu dusunenler araci alirken almaliydi bence 4bin farkla yada araci satip 11bin uzerine konulup orjinal xenonlusu alinabilir :)
VW disindaki markalarin ana sorunu arac tamamen eskimeden aksesuarlarini piyasada bulamiyoruz. B8 passatin tum parcalarinin sahtesi, cakmasi, cikmasi markette bulunuyor ama superbin serviste bile yok.

Çevrimdışı Mertabibibi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;606514
On farlari xenonla degistirmeyi unutun bence. Ya cok pahali yada cok riski. Ender elektronikte passat bi-xenon far 10.500₺ +600₺ montaj. Superbde farkli degildir. Baska yerde cikma farin tanesi 1500civari bulunuyor beyin ampul derken ciftini cikma 5-6bine tamamlarsiniz ama kime garantili taktiracaksiniz. 2 gun sonra sorun olursa 6bini cope atabilecekmisiniz veya aracin baska kisimlarinda sorun cikarsa
Cok onemli oldugunu dusunenler araci alirken almaliydi bence 4bin farkla yada araci satip 11bin uzerine konulup orjinal xenonlusu alinabilir :)
VW disindaki markalarin ana sorunu arac tamamen eskimeden aksesuarlarini piyasada bulamiyoruz. B8 passatin tum parcalarinin sahtesi, cakmasi, cikmasi markette bulunuyor ama superbin serviste bile yok.

passatın led farları vasat cidden değil 10 bin 2-3 bin bile verilmez herkes şikayetci superb bi-xenonları 3-4 bin tl ye takarlar garanti gider mi derseniz o belli değil  stoplarda sorun yok zaten pahalı değil ..

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mertabibibi;606531
passatın led farları vasat cidden değil 10 bin 2-3 bin bile verilmez herkes şikayetci superb bi-xenonları 3-4 bin tl ye takarlar garanti gider mi derseniz o belli değil  stoplarda sorun yok zaten pahalı değil ..

Hocam Passatın ledlerden bahsetmedim, bixenon farlar o fiyata. Superbe 3-4bine hurda olmuş çıkma bulabilirsen dua et ama verim alamazsın. İnternette 1500 e satılan çıkmalara bile güvenme. Arkadaş 2006 model 7.30 BMW farlar iyi aydınlatmıyor diye söktürdü, far kırık çıktı, daha önce kırılmış plastik aksamı 35 parçaya ayrılmış ama tanesi 2500Euro olunca tek tek yapıştırılmış, çıkmasıda 4-5bin tl olunca elektrikçi 2 günde tüm parçaları ayırıp tekrar düzenli bir şekilde yapıştırdı.
Superbin o küçücük dediğimiz arka stopları bile 3bine zor buluruz, çıkma bulsan bile kodlamasını yapacak kimse yok. Bu işi bilerek kodlama yapanlarda (ender elkt. gibi) parçayı kendisi temin edip yüksek kar ile satıyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın garantisi tamamen etkilenmez tabii; ancak elektrik donanıma müdahale edileceği için elektriksel sorunlarla ilgili alanlarda araç garanti kapsamı dışında sayılacaktır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;606546
Aracın garantisi tamamen etkilenmez tabii; ancak elektrik donanıma müdahale edileceği için elektriksel sorunlarla ilgili alanlarda araç garanti kapsamı dışında sayılacaktır.

Hocam burası türkiye, servisin keyfine kalmış garantinin ne olacağı. Ford LPG'li aracı bakım için bile kabul etmiyor, VW motor ve elektrik aksamı dışında garantiyi devam ettiriyor gibi görünüyor ama ciddi bir sorunda durum ne olur belli değil. Servis sorununuzu çözmek istemiyorsa bunu anlarsa mutlaka bahane eder. Daha öncede yazmıştım, arkadaş 2 yılda biten CRV'nin aküsü için serviste değişim yaptılar. Sonra bakımlarınız aksamış akü garanti dışı parasını verin diye aradılar. Aracım garanti dışı ise bakımı dışarda yaptırıyım dediğinde 'yok aracın garantisi 6 yıl devam ediyor' denildi.
Memlekette kimi kime şikayet edeceksin. 300 tl'lik akü için adliyelerde mi sürüneceksin.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;606552
Hocam burası türkiye, servisin keyfine kalmış garantinin ne olacağı. Ford LPG'li aracı bakım için bile kabul etmiyor, VW motor ve elektrik aksamı dışında garantiyi devam ettiriyor gibi görünüyor ama ciddi bir sorunda durum ne olur belli değil. Servis sorununuzu çözmek istemiyorsa bunu anlarsa mutlaka bahane eder. Daha öncede yazmıştım, arkadaş 2 yılda biten CRV'nin aküsü için serviste değişim yaptılar. Sonra bakımlarınız aksamış akü garanti dışı parasını verin diye aradılar. Aracım garanti dışı ise bakımı dışarda yaptırıyım dediğinde 'yok aracın garantisi 6 yıl devam ediyor' denildi.
Memlekette kimi kime şikayet edeceksin. 300 tl'lik akü için adliyelerde mi sürüneceksin.

Servisin yaklaşımı konusunda haklısınız; yani "olmaz" görünen işler "olur", "olur" görünen işler ise "olmaz" olabiliyor.

"Mahkemelerde sürünme" kısmına ise katılmıyorum, mecbur bırakılırsak hak orada aranır en sonunda. Süreç uzun olabilir elbet, ancak nihayetinde sonuç alınır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mahkemeyi şu yüzden söyledim. Geçen hafta aracıma birisi kavşakta çarpıp kaçtı. Aracı kavşaktan çıkarıp plakayı aldım polisi aradım, aracı hareket ettirdiğiniz için biz bakamayız karakola gidip bildirimde bulunacaksınız sonrada mahkemeye vereceksiniz dediler. İnternetten araştırdım, vurup kaçmanın cezası 150tl ama mahkeme beni suçlu bulursa bilirkişi ve mahkeme masraflarının tamamını karşılamam lazım. Araçta 200-300tl lik masraf var. Zaten adliyede 1 gün kaybetmem bana o paradan daha fazlasına mal olur. kimseye bulaşmadım kendim yaptıracam. Daha öncede aracıma çarpan ehliyetsiz sürücü ile ehliyetli birini bulup neden anlaşmadınız diye fırça atan polisle birbirimize girmiştik. Türkiyede durum bu maalesef. 20-30bin masraf için değer belki.

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mertabibibi;606507
Hangi cümlenizde demissiniz??
Alıntı yapılan: egeyildirim;605936
ya garanti allahın emri bozulacak zaten, ondan vazgeçtim, garanti bitince yaptıracağım bu işi. tabi ki uğraştırır ama kendim oturup yapmayı düşünmüyorum, o yüzden [MENTION=13523]Sultan.Baybars[/MENTION] gibi istanbulda oturan bir arkadaş varsa güvenilir bir elektronikçiye, mesela ender elektronik, sorarsa en azından önden bir fikrimiz olur diye düşünüyorum

oldu mu ?

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=11428]egeyildirim[/MENTION] selamın aleyküm ender elektronik ile görüştüm Metin bey diye biri bakıyormuş bu işlere Cuma günü gelecek fiyat verecek o zaman yeniden bilgi vereceğim
ek biklgi  Yenibosna daki apo ustaya sordum farları servisden temin edip yapabiliriz tahmini 5000 tl tutar dedi

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;606572
[MENTION=11428]egeyildirim[/MENTION] selamın aleyküm ender elektronik ile görüştüm Metin bey diye biri bakıyormuş bu işlere Cuma günü gelecek fiyat verecek o zaman yeniden bilgi vereceğim
ek biklgi  Yenibosna daki apo ustaya sordum farları servisden temin edip yapabiliriz tahmini 5000 tl tutar dedi

ilgin için teşekkür ederim dostum, stopların komple değişmesi mi gerekiyormuş? o kısma aynı şekilde ekstradan bir led çekilemiyor mu ?