škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Acil tavsiye bekliyorum!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zaza12

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şuan yoldayım ve araç motor yağı seviyesini kontrol edin diye uyarı veriyor. Kullanım klavuzunda okumuştum: motoru durdurup kontrol edilmesi gerektiği ve yağ eksik ise bu konuda ilave yapılması gerekiyor diye yazdığını hatırlıyorum. Benim asıl sorum hangi motor yağının kullanmam gerektiğini ve bu yağların bi de numarası oluyor yanılmıyorsam, hangi numara yağ ilave etmeliyim. Anlayacağınız herhangi bir bilgim yok. Yardımcı olursanız memnun olurum. Aracım 1.4 TSI 150 BG Prestige.. Araç 13 bin km civarında. Sizce normal midir bu uyarı.. Birde bulunacağım ilde servis yok. Sanayide herhangire  bir ustaya sizin önerecrğiniz yağı koyduktan sizce sakıncası olur mu? Şimdiden tşk ederim.
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2016, 22:34:23 Gönderen: zaza12 »

Çevrimdışı tolga86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benimkide 10000km civarı aynı uyarıyı vermişti yoldaydım 5-30 bulabilirsen iyi olur ben benzinlikte 10-40 bulmuştum onu koydum durum çok normal 1 litre kadar ekstilme yapınca yanıyo o lamba yeni motorlarda özellikle oluyomuş 1 litre ekleyin zaten 15000 bakım zamanıd yaklaşmış

Çevrimdışı zaza12

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İnternetten baktım sentetik ibaresi yazılı olan yağlar var. Sentetik olması mı gerekiyor? Yoksa başka çeşit yağ var mu? Sadece 5 30 olması yeterli mi?

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaza12;584668
Şuan yoldayım ve araç motor yağı seviyesini kontrol edin diye uyarı veriyor. Kullanım klavuzunda okumuştum: motoru durdurup kontrol edilmesi gerektiği ve yağ eksik ise bu konuda ilave yapılması gerekiyor diye yazdığını hatırlıyorum. Benim asıl sorum hangi motor yağının kullanmam gerektiğini ve bu yağların bi de numarası oluyor yanılmıyorsam, hangi numara yağ ilave etmeliyim. Anlayacağınız herhangi bir bilgim yok. Yardımcı olursanız memnun olurum. Aracım 1.4 TSI 150 BG Prestige.. Araç 13 bin km civarında. Sizce normal midir bu uyarı.. Birde bulunacağım ilde servis yok. Sanayide herhangire  bir ustaya sizin önerecrğiniz yağı koyduktan sizce sakıncası olur mu? Şimdiden tşk ederim.

Sanıyorum arabayı aldığınız 1 yıl olmak üzere veya 1 yıl olmadıysa kilometrenizden ötürü 15000 bakımı için uyarı veriyor. Yağ olarak en iyi performansı 5W30 dan alırsınız.Tam sentetik