škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vınlama sesi

aitach · 33 · 10225

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aitach

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Aracım 1200 km de.Aldığım günden beri rölantide motordan arada bir kesilen vınlama sesi geliyor.Yani yaklaşık 30 saniye devam eden bir kaç saniye kesilen ve sonra tekrar devam eden bir vınlama sesi. Motor soğuk ya da sıcakken farketmiyor her zaman yapıyor.Sizce bu ses normal mi? Aracınızda bu ses var mı?

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fabrikasyon hatasi turbo valfi arzali servise ugrayin uc parca degistiriyorlar sorun gidiyor ayni sorun bendede vardi gecen ay fabrika sorunu cozup servislere bildirmis.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Romario87

• MondiBAY
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://i.hizliresim.com/DJl7MZ.jpg
aynı sorun bende de var 9.000 km' de aracım devam ediyor. 15.000 bakımında servise söylerim sorunu.. teşekkürler

Çevrimdışı aitach

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abeyy;582085
Fabrikasyon hatasi turbo valfi arzali servise ugrayin uc parca degistiriyorlar sorun gidiyor ayni sorun bendede vardi gecen ay fabrika sorunu cozup servislere bildirmis.

Sizdeki ses de yakıt pompası sesine benziyordu değil mi?

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tarif ettigin sesin aynisi ayni seyden bahsediyoruz. Servise gidip basvur sistemde gorunuyor cozum

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aitach;582084
Merhaba,
Aracım 1200 km de.Aldığım günden beri rölantide motordan arada bir kesilen vınlama sesi geliyor.Yani yaklaşık 30 saniye devam eden bir kaç saniye kesilen ve sonra tekrar devam eden bir vınlama sesi. Motor soğuk ya da sıcakken farketmiyor her zaman yapıyor.Sizce bu ses normal mi? Aracınızda bu ses var mı?

Aynı sesi işten anlamayan bir servis elemanı yüzünden 6000km boyunca duydum, sonra aracı bayiye bırakıp otomatik ile değiştireceğim zaman ne hikmetse kontrollerini yapıp alacakları sıra fark ettiler. Sonra turbo ya da mazot pompası kaynaklı bir sorun deyip garantiden değişeceklerini söylediler. Ben otomatik aracı aldım ama bıraktığım araçla ilgili nasıl bir çözüm ürettiler bilmiyorum.

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim aracta da arac sogukken ilk calistirdigimda turbodan islik sesi geliyor. 30-40 saniye sonra normale donuyor. 1.4tsi 150bg. Turboda sorun olabilir mi yoksa bu ses normal mi? Araci aldiktan sonra ilk 2 ay gelmiyordu. Ayrica son zamanlarda yakit tuketimim de baya artti (yaklasik %20). Sadece klima kullanimindan bu kadar artar mi?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Turboordek;582585
Benim aracta da arac sogukken ilk calistirdigimda turbodan islik sesi geliyor. 30-40 saniye sonra normale donuyor. 1.4tsi 150bg. Turboda sorun olabilir mi yoksa bu ses normal mi? Araci aldiktan sonra ilk 2 ay gelmiyordu. Ayrica son zamanlarda yakit tuketimim de baya artti (yaklasik %20). Sadece klima kullanimindan bu kadar artar mi?
Sizin ses normal,  klima şehiriçi %20 hatta daha ağır şartlarda daha fazla etkiler. Şehirdışı %10 a yakın etkiler..

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aitach;582084
Merhaba,

Arkadaşlar konuyu hortlatmış olacağım ama;

Benim aracımda da aldığım günden beri bu vınlama sesi var. Bir defa servise gittim, valf temizliği yapıldığını söylediler. Ses bayağı azalmıştı. Şimdi tekrar ses arttı. Servise gittim, normal olduğunu söylüyor ustalar. Halbuki çok rahatsız ediyor bu ses. Forumdan ve burda yazılanlardan, aynı sorunu başkalarının da yaşadığından bahsettim, ancak usta sesin normal olduğunda ısrarlı. İki hafta sonra tekra gideceğim servise.

Sizden ricam;

Aynı sorunu halleden arkadaşlar tam olarak nasıl çözüm bulduklarını yazabilirler mi?  Bir de ustanın biri mümkünse değişen parça veya parçaların parça kodunu öğrenelim dedi. (İşlem sonrası verilen servis kağıdında yazıyor sanırım)

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı ses benim aracımda da var ve normal sanıyordum. Normal değil miymiş? :hmm:

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu nasıl bir ses bugün dinledim araç içindeyken değilde yarım kapı açıkken hafif bir ses alır gibi oldum video olarak atmanız mümkün mü yada sesi bariz bir şekilde nasıl duyabiliriz? Kapılar kapalıyken rolantideyken duyulacak kadar kuvvetli mi? Dizel motorun çalışma sesinden algılanması daha mı güç oluyor acaba? Özellikle tdi araç sahipleri bu sesi tarif edebilirse yada video atabilirse anlamış oluruz.
« Son Düzenleme: 07 Mart 2017, 14:35:04 Gönderen: Rifle44 »

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dawn;610182
Aynı ses benim aracımda da var ve normal sanıyordum. Normal değil miymiş? :hmm:

Arkadaşlar merhaba. Araştırmalarım sonucu edindiklerimi paylaşayım, aynı sorunu yaşayan arkadaşlar istifade etsinler.

Sorun superb'lerde epeyce görünüyormuş, özellikle 2015 model olanlarda. Bu sıkıntıyla ilgili servislere otomatik aksiyon düşmüş. Servis, plaka sorgulayarak aksiyonu görebiliyor.

Soruna sebep olan 3 parça (n75 valf, lastikler ve pullar) serviste ücretsiz olarak değiştiriliyor. Ben de servisle görüştüm. Bu bilgileri de paylaşınca (bana da uygun olan) bir dahaki haftaya randevu verdiler. Hem bu 3 parçayı hem de hava kalite sensörünü değiştirecekler. Sanırım hava kalite sensörü de sıkıntı çıkarıyormuş, onunla ilgili de aksiyon düşmüş servislere.

Alıntı yapılan: Rifle44;610204
Bu nasıl bir ses bugün dinledim araç içindeyken değilde yarım kapı açıkken hafif bir ses alır gibi oldum video olarak atmanız mümkün mü yada sesi bariz bir şekilde nasıl duyabiliriz? Kapılar kapalıyken rolantideyken duyulacak kadar kuvvetli mi? Aracım dizel motorun sesinden algılanması güç bir ses mi?

Bahsettiğimiz ses sürekli oluyor arabada. Özellikle rölantide iken, motor sesi de azaldığı için, çok rahat işitiliyor. Sanki motor haricinde fan sesi gibi, vuuuuuu şeklinde. Çok şiddetli değil tabi ama çok çok rahat farkediliyor.
« Son Düzenleme: 07 Mart 2017, 14:36:58 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de bir sorgulayayım, araç 2015, aynı sıkıntı bende de var.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı ses bende de var. 2015 Ağustosta aldığımda farketmemiştim ama aradan 1 hafta geçince farkettim. Doğuş oto servisine bir sebepten dolayı aldıktan 3 snra gittiğimde notmal demişlerdi. Fakat geçenlerde SD kartı evde unutunca müzik dinlemeyince bu sesin yine rahatsız ettiğini anladım. İyiki bu yazıyı gördüm. Yurtdışına bi gidip geleyip kesin yüncüler otoya gidip baktıracam. Bu ses gerçekten rahatsız edici. Aynen bazen kesiliyor ana 1-2 sn sonra devam ediyor.

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tdepkamil;610205
Arkadaşlar merhaba. Araştırmalarım sonucu edindiklerimi paylaşayım, aynı sorunu yaşayan arkadaşlar istifade etsinler.

Sorun superb'lerde epeyce görünüyormuş, özellikle 2015 model olanlarda. Bu sıkıntıyla ilgili servislere otomatik aksiyon düşmüş. Servis, plaka sorgulayarak aksiyonu görebiliyor.

Soruna sebep olan 3 parça (n75 valf, lastikler ve pullar) serviste ücretsiz olarak değiştiriliyor. Ben de servisle görüştüm. Bu bilgileri de paylaşınca (bana da uygun olan) bir dahaki haftaya randevu verdiler. Hem bu 3 parçayı hem de hava kalite sensörünü değiştirecekler. Sanırım hava kalite sensörü de sıkıntı çıkarıyormuş, onunla ilgili de aksiyon düşmüş servislere.

Bahsettiğimiz ses sürekli oluyor arabada. Özellikle rölantide iken, motor sesi de azaldığı için, çok rahat işitiliyor. Sanki motor haricinde fan sesi gibi, vuuuuuu şeklinde. Çok şiddetli değil tabi ama çok çok rahat farkediliyor.

Merhaba, bahsettiğiniz değişiklikleri yaptırdınız mı acaba? Yapıldıysa sorun çözüldü mü yoksa ses hala devam ediyor mu?