škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

On cam değişimi yaptırmalıyım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
On cam altta siyah kısımdan  40 cm çatlamış.  1 ay sonrada muayene var.Gorusu engellemiyor. Ne yapayım sizce

Çevrimdışı bosphorus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benimki de öndeki aracın fırlattığı taştan tam önüme gelen bir noktada yuvarlak bir çatlama olmuştu. Servisteki arkadaş havalar soğuk sıcak olduğunda çatlama ierleyebilir demişti. Kaskodan orijinaliyle bir gün serviste bırakarak ücretsiz değişim yaptırdım. Hasarsızlık da etkilenmedi. Eski camda ufak tefek kılcal çiziklerde vardı. Güneş cama vurduğunda gözüme çarpıyorlardı. Hepsi yenilenmiş oldu

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çatlak büyüme yapabilir, hem de bir saniye içinde bütün camı kaplayabilir. Ben aylarca camda görüşümü etkilemeyen bir noktada fındık büyüklüğündeki bir çatlak ile gezdim. Güneşli ve sıcak bir günde (sanırım klimanın da soğutucu etkisiyle) bir saniye içinde boydan boya bir çatlağa dönüştü. Ben küçük çatlak onarımı yaptırmayı düşünüyordum ama cam komple çatlayınca değiştirmek zorunda kaldım.

Çevrimdışı iwolf

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim de aynı şekilde önden gelen kamyondan taş geldi ilk önce nokta halindeydi ve 1 saat sonra camın yaklaşık yarısına kadar uzadı. Bende kaskodan yaptıracağım ama kaskomun hasarsızlığını bozacak mı çok merak ediyorum.

Çevrimdışı bosphorus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iwolf;645986
Benim de aynı şekilde önden gelen kamyondan taş geldi ilk önce nokta halindeydi ve 1 saat sonra camın yaklaşık yarısına kadar uzadı. Bende kaskodan yaptıracağım ama kaskomun hasarsızlığını bozacak mı çok merak ediyorum.

Kaskolarda hasarsızlığınızı bozmadan her sene 1 cam değiştirme hakkınız var. Kaskonuzun cam klozunu okuyun. Muhtemelen sizde de vardır

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende camdaki ciziklerden rahatsiz oldugum icin kaskodan degistirdim. Aksigortadan kaskolu arac. Senede 1 kez orjinal cam degisimi klozu var. Hasarsizligi bozmuyor. Ben degisim icin yetkili servisi tercih etmedim. Uzmanlik alanlari sadece oto cam oldugu icin isciligin daha iyi yapilacagini dusunerek kaskonun anlasmali oldugu oto camcida degisim yaptirdim. Servisten orjinal cam siparis edildi ve takildi. 2-3 saat kadar bekledim ve aracimi aldim. Cokta memnun kaldim. Bostanci sanayi sitesi ideal oto cam. Istanbulda olanlara tavsiye ederim.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Ne kadar dikkat edilirse edilsin orjınali gibi olmuyor.Diğer aracımın camını değiştirirken başında durdum içim gitti,adamlar alışmış çok hızlı ve seri yapıyorlar,ne özenme var nede esirgeme,müdahele ettim daha yavaş ve itina gösterilsin diye ama nafile.Cam böyle takılır başka şekli yok bunun dediler,içimden çok mecbur kalmadıkça bun dan sonra kolay kolay cam değiştirmem dedim kendi kendime.Değiştireceğim zamanda yanında durmayacağım.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;646010
Ne kadar dikkat edilirse edilsin orjınali gibi olmuyor.Diğer aracımın camını değiştirirken başında durdum içim gitti,adamlar alışmış çok hızlı ve seri yapıyorlar,ne özenme var nede esirgeme,müdahele ettim daha yavaş ve itina gösterilsin diye ama nafile.Cam böyle takılır başka şekli yok bunun dediler,içimden çok mecbur kalmadıkça bun dan sonra kolay kolay cam değiştirmem dedim kendi kendime.Değiştireceğim zamanda yanında durmayacağım.

Bende korkarak gittim, basinda da durdum. Iscilik gercekten kusursuz oldu. Ozellikle sokerken cok dikkatli olunmali. Plastik aksamlara zarar vermeden sokülmeli.

Bide benle cok ilgilendiler. Hazir sokulmusken A sutunlarindaki plastik parcalari kaplatayim dedim. Adamlar beni kendi arabalariyla sanayinin disinda bir yere kadar goturduler, yardimci oldular. O yuzden tavsiye ederim.

Çevrimdışı onurrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kaskonuz varsa yenilemenizi öneririm. Nasıl olsa yeni kasko yaptırınca yine bir cam değişimi hakkınız oluyor.