škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araclarimizda Ucuz dandik malzeme sorunsallari

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16709]Geronimo[/MENTION]

Hocam öncelikle yazmayın bilinmesin yok baba fabrikası önce siz bi konuşmayı öğrenin yaşınız yüksek ihtimalle benden büyüktür saygınızı takının bu 1 ikincisi aracımız 2016 yok boya dökülmesi felan yok bizim arabamızda yok hatta nemli bir il Mersin de yaşıyoruz camlarımızda çizik değil boyamızda dökülmüyor start stop tuşu da çalışıyor gösterge panelinden seste gelmiyor. Daha önce fitil sesi sorununu başka arabada duymadıysanız ya Superb i nizle tek başınıza dağın zirvesinde yaşıyorsunuzdur ya da otomobillerden bi haber yaşamınızı geçiriyorsunuzdur. Yazın bakalım youtubeye kaç tane farklı marka araç göreceksiniz. İstediğini yaz beni ilgilendirmez bunlar ama sorun diye sayılan basit basit şeyleri de bi markanın kronik sorunu olarak göstermek saçmalıktır. Arka havalandırma kırılma konusunu ben açtım bu forumda arka havalandırma olduk yere kırılmıyor bu mu kronik sorun ? Benim çevremde ki Skodalar da boya dökülmüyor camları da  çizik felan değil hem komşumuzun Octaviasını hem Superb i çekip atabilirim kronik sorun değil demek ki boya dökülüyor diye anket açılsın evet hayır bakalım kaç kişi evet diyecek bu neyin saldırısı anlamış değilim banane Skoda nın fabrikasından. Sizin ya tek gezdiğiniz otomobil forumu Skoda ya da aldığınız arabadan başka arabaya bindiğiniz yok. Başka markada görmedim dediğiniz sorun Passatta da yazan var Ford otomobillerde de yazan var vs. Ayna gıcırdıyor nedir ya böyle mi sorun mu olur yağsız kalmış demek ki süspansiyon mu gıcırdıyor yağsız kalmıi demek ki eksiğini gidereceksin bu kadar basit. Sayılan sıkıntıların 3 ü bile tek arabada yoktur ve sürekli değildir. Yazma görmesinler diyen kim böyle bir ithamda bulunuyorsunuz bana karşı ? Neyin fanatikliğini yapacağım 1 kere bile bir marka satıp aynı markaya binmedik veya sonradan dönmedik aynı markaya(Renault Ford Hyundai Fiat Skoda) bunu diyeceğiniz son insanlardan birisiyim bu forumda. Test inceleme amaçlı defalarca kez tanışlarımızın araçlarını zevk amaçlı test ettim. Malzeme kalitesi konfor hacim donanım olarak çokta güzel araba ve satışları C serisi ile Passattan sonra 2. Likte yarışan bir araç Superb bu kasasıyla marka adına çığır oldu resmen. Sizin yaşadığınız ya da 3-5 kişinin arabayı kronik sorunlu yapmaz şurda fitilden ses geliyor dediğimde çoğu insan benim aracımda yok dediye veya silikon sprey sıktım geçti dedi. Herkeste olmuyor bizzat Servise gittiğimde sordum fitil sesi sıkıntısı ile gelen var mı diye Antalya da valla olduysanız 2 ya da 3. Kişisiniz kaç senedir dediler. Biraz saygı çerçevesinde konuşun karşınızda babanızın oğlu yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Geronimo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14601]Cagri33[/MENTION]

Senin yazdığına göre konuşmayı da bilmiyorum, arabadan da anlamıyorum.Etrafımızda da araba kullanan kimse yok, varsa da o da anlamıyor.Babanın fabrikası lafı tarafına söylenmese de "bu arabada kronik problem yok" ya da "bunlar kronik değil" demek için başka bir neden ortaya koyamamışsın.Passatta da var demişsin; superble passat zaten tamamen birbirinden farklı arabalar haklısın.
Nem mi boyayı döküyormuş ki nemli yerde yaşıyorum demişsin.Sen taşlar o beyaz arabana değmeye başlasın ya da ufak tefek darbelerle duvar sıvası gibi dökülmeye başlasın gelir bu mesajımı tekrar bir okursun.Olmadı sprey sıkarsın her derde deva.Fitil konusunda ben hiç olmuyor veya yok demedim, etrafında neredeyse her marka model tipte araba kullanan yüzlerce insan tanıyorum işim gereği.Hemen hemen hepsiyle de muhabbet ediyorum arabaları hakkında ama kimseden böyle bir şikayet duymadım dedim.Youtube da olmayan bir arıza yoktur, varsa da vardır mantığına devam et sen.Benim arabamın sürücü koltuğu gıcırtı ve oynamalardan komple değişti eski sahibi farkında bile değildi ki servise şikayete gitsin.Dikkatini çekeyim benim yazdığım kronik sorun listesinde yok, neden yazmadım acaba?Çünkü yeterli gözlemim yoktu.
Ayna konusunda haklı olabilirsin ama ben o konuda bir şey yazmadım zaten.Bana boşuna cevap olarak yazmışsın.
"Yazma görmesinler" sana hitaben yazılmadı, hiç biri sana hitaben yazılmadı ama "kronik sorun yok buralara yazmayın" diyorsan evet senin mantığını hedef alır.
Servis bu sorundan kimse gelmedi demiş falan, farklı marka arabalara binmişsin, bana superbi de anlatmışsın, bunların benimle ya da yaklaşımımla alakası yok.Servisi şahit göstermeni de toyluğuna verdim.
Sen bilinçli bir kullanıcısındır değilsindir burdan karar veremem, bana olmadığın izlemeni yarattın.Benim karşılaştığım beyaz superb sahipleri ve servis çalışanları döküntüleri gösterdiğim zaman, boyanın kronik problem olmadığını ya da ilk defa duyduklarını söylüyorlar.Ben de superb tecrübelerimi aktardım ve aksini iddia edenleri de biraz eleştirdim.Saygısızlık ve haddini bilememem söz konusu değil.Benim aktardığım gerçek gözlemlere göre benim arabadan anlamadığımı nasıl anladın ayrı bir konu...Muhtemelen senin kadar farklı model ve sayıda araba kullanmadığım içindir...
Eminim ki ilk superb 3 sahibi arabasını teslim almadan önce dahi skoda bu kronik problemleri biliyordu.Her bir parçanın; kalite, üretim, montaj sürecine göre geri dönüş oranını önceden tahmin edilebilir, ama az ama çok.Bu genelde ülkemizde az çünkü tüketiciler bilinçsiz.Satarım gider ne uğraşıcam diyor adam.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16709]Geronimo[/MENTION]

Sürücü koltuğu her ama her arabada kullanıma göre gıcırdar buna yapabilecek birşey yok. Bindiğim her araba sahibine biner binmez fitiller gıcırtı yapıyor mu diye zaten sormam. Araba 30 binde 2016 model bizim arabamızda boya ile ilgili bir sıkıntı yok. Nasıl ki gelip bana youtube de her arabada her sorunu görürsünüz diyebiliyorsanız her markada da her sorunu görürsünüz. Kronik sorun kelimesinden anladığınız nedir onu çözemedim. 2016 model altı araçlarda ki mikelaj çıtası atması böyleydi bir hata zaten bu. Ya da civicler de oluşan göçük olayı vardı bu da kronik bir sorun. Sorun ve hata bunlardır birinin aynası gıcırdadı diye birinin koltuğu öbürünün fitili başkasının süspansiyonu hatta camları çizilen bile varmış bunlar kronik olmaz üretim hatası olmaz ki ilk yazdığımda bile kendim bizzat eğer bu boya olayı çoksa problem olarak bu sayılabilir demiştim. Şuraya yazılanların %90 ı ufak tefek ve her marka ve araç kullanıcısına göre değişecek sıkıntılar. Ayrıca birçok foruma üyeyim ben Superb kullanıcısından daha böyle em ufak sorunu bile paylaşan ve yaa bu nasıl olur diyen kesimle karşılaşmadım. Tabii ki bilgi sohbet için buradayız ama şu başlığa bi bakar mısınız bunu böyle mi tartışmalıyız ? Burda Superb değil Talisman böyle eletşrilse Mondeo böyle eleştirilse aynılarını derim çoğu basit maliyeti düşük ufak tefek şeyler. Boya olayı eğer olsa canımı sıkabilirdi ama biizm aracımızda yok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Arkadaşlar sizlerden ricam bu konuyla alakalı yazmayalım  kapatalım ,kırıcı olmaya başlandı.Hiç gerek yok gerginliklere..

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Duyarlarsa; "biz bu kadarını yapıyoruz, siz daha iyisini yapın" diyebilirler.:(

Tüketici olarak haklarımızı takip ettikçe, verdiğimiz paranın karşılığını aradıkça ve bunların da hukuki olarak dönüşü oldukça (ABD deki emisyon olayı gibi) onlar da kalitelerini yükseltmek zorunda kalacaklar!

Çevrimdışı Drst

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yazdığınız sorunlardan dördü hariç hepsini 2016 model aracımda yaşadım. Bir de yazmadığınız vites topuzu derisi kavlaması ve ambians aydınlatmada renk atması sorunu. ( ikisi de garantiden değişti ambians aydınlatmada gene renk atması bi noktada başladı ama tekrar değiştirilmedi) bugün de 45 bin bakımında kavramanın değişmesi gerektiği söylendi. O kadar dikkat etmeme rağmen çok sakınan göze çöp batar misali. D sınıfı bi aracın kalitesi bu kadar yerlerde olmamalı

Çevrimdışı Geronimo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
"ambians aydınlatmada renk atması sorunu" Bu sorunu ilk defa duydum, tam olarak nedir?

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim yasadigim havalandirma servosu ve silecek motoru problemleri ufak tefek olabilecek seylerdi. Torpido gozünün kapanma sorunuda muhtemelen servoyu degistirirken torpido söküldü isciliginde problem oldu. Ama ön camin 1 senede kumlanmasi bende de bazi parcalarda ucuza kacildigi dusuncesini yaratti. Birde amortisörlerde ki vurma sesini cozemedim bitek bendemi var yoksa baskalarinda da varmi. Daha once kullandigim dusuk-yuksek model hic bi arabada yasamadim boyle birsey. Setten hizli gecince kut diye vuruyor amortisorler. Istanbulda bir bulusma vs olursa baska bir aracta test edip karsilastirmak isterim.

Çevrimdışı Drst

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öndeki uzun lette beyazlama oldu dört beş noktada. Gece araç çalışırken çok belli değil. Kontak kapalıyken be gündüz belli oluyo. Şuanda da bir noktadan tekrar başladı. Eski fotoğrafı mevcut ama beceremedim yüklemeyi

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araba kalitesiz biraz, Audi, Vw ile arasına mesafe koymak istemişler bariz. Servisler iyidir umarım yoksa 2-3 senede bir yenilenmek istiyor gibi araba.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı bosphorus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HasanK;645934
Araba kalitesiz biraz, Audi, Vw ile arasına mesafe koymak istemişler bariz. Servisler iyidir umarım yoksa 2-3 senede bir yenilenmek istiyor gibi araba.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasan Bey. Bende 2 yıldır bu aracı kullanıyorum. 20k civarında yol yaptım. En pahalı araçlarda bile karşılaşılabilecek ufak tefek şeyler dışında bir sorunum olmadı. Sonuçta her arabanın bir ederi var. O paraya göre kullanılan malzemesi ve işçiliği var. Herkes ister skoda süberb e ödediği paraya audi alabilmeyi. Sadece araç piyasasında bu durum yokki. Her türlü ürünün geniş fiyat yelpazesinde pazarda çeşitleri var. Gidip göreceli ucuzunu alıp, pahalıdaki kaliteyi beklememek lazım. Sonuç olarak, yaşadığım 2 senelik tecrübeye dayanarak şunu söyleyebilirim: Sedan sınıfın (a-b-c-d hepsini dahil edebilirsin) en iyi fiyat performans araçlarından biri.

Çevrimdışı MUZKENTLİ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2012 model leon aracımı sıfır almıştım ocak ayında. Havalar ısınmaya başladığında, dikiz aynasının üzerinden gıcırtılar, sürtme sesleri gelmeye başladı. Antalya servisine gittim durumu anlattım. Servisteki usta direk aracı aldı tavanın öncamla birleştiği yere boydan boya sünger çekti. Sorun halledildi. Sonra niye böyle oluyor dedim. Bizim çok sık rastladığımız ve bu şekilde çözdüğümüz bi sorun dedi. Peki yetkililere niye bildirmiyorsunuz önlem niye alınmıyor. Sonuçta çok sık karşılaştığınız bi sorun dedim. Usta dedi ki; bir sorunun krınik  olabilmesi için türkiye genelinde her bölgede( erzurumdaki serviste böyle bi sorun olmuyor dedi) veya banttan çıkan bir serinin tamamında olması gerekir dedi. Şimdi bu mantıkla kullandığımız araçlardaki sorunlar her araçta karşılaşılan sorunlar değil. O medenle kronik olarak nitelendiremeyiz. Bunu söylerkende, bunlar normal demekte yanlış. Sonuçta dişimizden tırnağımızdan artırıp sahip olduğumuz araçlar. Bu şekilde küçük veya büyük sorunlar can sıkıyor. Bence burda tartışmamız gereken nokta sorunlar değil. Çözüm önerileri olmalı
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2018, 10:49:27 Gönderen: MUZKENTLİ »