škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yardim acil. Araç fena halde duman atti

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hkncnqz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba.Bende 2012 octavia var dizel 1.6 araç 162binde dün aracı çalışturdım ve 500 metre kadar gidince egzozdan aşırı derecede duman çıktığını gördüm (göz gözü görmeyecek halde) yaklaşık bi 500 metre kadar bu şekilde duman attı aracım sonrasında kesildi indim egzoza baktım aşırı sıcak üflüyo. Arabayı bugün biraz kullandım bi sıkıntı yaşamadım sizce neden olabilir ?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oncelikle foruma hosgeldiniz.
Dumanin rengi nasildi peki.

Çevrimdışı Hkncnqz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam beyazdı sanırsam 500 metre fln attı akan trafik akıyodu durup bakamadım aynadan gördüğüm kadarıyla beyazdı bide akşam olduğu için seçemedim durduğum zaman duman kesilmişti egzozdan acayip bi sıcak geliyodu

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hkncnqz;647896
Hocam beyazdı sanırsam 500 metre fln attı akan trafik akıyodu durup bakamadım aynadan gördüğüm kadarıyla beyazdı bide akşam olduğu için seçemedim durduğum zaman duman kesilmişti egzozdan acayip bi sıcak geliyodu

Motor rejenerasyon yapmış o yüzden duman atıyor.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Depoda ne kadar yakıtınız vardı? Yakıtı güvenilir yerden mi aldınız?

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hkncnqz;647909
Rejenerasyon ne oluyo

Dizel araçlarda partikül filtresi bulunuyor. Zararlı atıkların havaya karışmasını önlemek için. Araç belli aralıklarla temizleme yapar. Buna DPF denir. İnternette araştırma yapabilirsiniz.

Çevrimdışı Hkncnqz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam aldığımdan beri shelden başka mazot kullanmadım. Depo da fulden birwz azdı Bakalım yarın ustaya götürcem bi kaç ustaya danıştım telefonda partikül falan dediler yinede ben yarın gidecem bakalım yazarım yine sağolun

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hkncnqz;647914
Hocam aldığımdan beri shelden başka mazot kullanmadım. Depo da fulden birwz azdı Bakalım yarın ustaya götürcem bi kaç ustaya danıştım telefonda partikül falan dediler yinede ben yarın gidecem bakalım yazarım yine sağolun

Zaten bu duruma neden olan en büyük etken Shell'den alınan yakıt, değiştirin sorun çözülecektir.

Çevrimdışı Hkncnqz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam baya araştırmıştım herkes shell demişti siz ne önerirsiniz . Geçen sene yolda kalmak üzereydim total geldi önüme girdim 100₺ lik aldım araba titremeye başladı o zamanda. Totalden oldu dediler

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hkncnqz;647916
Hocam baya araştırmıştım herkes shell demişti siz ne önerirsiniz . Geçen sene yolda kalmak üzereydim total geldi önüme girdim 100₺ lik aldım araba titremeye başladı o zamanda. Totalden oldu dediler

Benim araç benzinli olmasına rağmen ben bile kullanamıyorum aşırı derecede Avans vuruyor o yüzden artık kesinlikle almıyorum, çoğu markayı denedim en iyi sonucu Petrol Ofisi'nden alıyorum, sizde PO kullanın kaybedecek bir şey yok ama bence memnun kalacaksınız. Shell yüzünden DPF tıkandığı için aracın çekişi de düşer o bile farkedecek.