škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Triger seti acillll yardim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merabalar, aranıza katılalı fazla olmadı 2008 model 40.000'e octaviam var. yalnız aracın triger seti hiç  değiş memiş orjinal alındığı haliyle  duruyor aradan 5 yıla yakın bir zaman geçti , herhalde seti değiştirmem gerekiyor,
size sorum sadece kayışı değiştirsem yeterli olur mu, yoksa set halinde mi değiştirmem gerekiyor
Şimdiden teşekkürler, acil cevaplarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
:hsg:

Trigerde asıl para işçiliktir, sök-tak para tutar. Kayışın yanında gergi rulmanı ve yayını da değiştirin, bu ikisi pahalı bir şey deil  ;)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
40 binde ise aslında sadece kayışı değiştirmek yeterli. Sadece yaştan dolayı bir değişim bu, diğer parçalar açıldığında kontrol edilir ama hiçbir şey çıkmayacaktır kolay kolay. Km bazında zaten 90-100 binlik parçalar, daha yarı km'si bile etmemiş, kayışı değiştirin yeterli olacaktır kuvvetle muhtemel :)
Continental'in kayış setini tercih edin, en iyisidir :ok:

Çevrimdışı ÜATK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
cevaplarınız için teşekkürler, servisini falan aradım bütün halinde değişmesi gerektiğini söylediler, ne yapacağımı şaşırdım
ben hep 100 binde değişir diye biliyordum, internetten araştırdıkca 4 yıl ya da 90.000 km diyor herkes hadi hayırlısı bakalım

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jodgin;371782
cevaplarınız için teşekkürler, servisini falan aradım bütün halinde değişmesi gerektiğini söylediler, ne yapacağımı şaşırdım
ben hep 100 binde değişir diye biliyordum, internetten araştırdıkca 4 yıl ya da 90.000 km diyor herkes hadi hayırlısı bakalım

Tabi ki öyle diyecekler :) yoksa daha yüksek faturayı nasıl çıkartacaklar :) özel servislerden fiyat alın, yetkililer canına okur adamın.

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada yetkili servis benden 850 tl istedi (içimden bir ohaaaa çekmedim değil ) yedekparçacıyı aradım 230 tl setin fiyatı dedi, ayrıca trigerde önerdiğiniz bir marka falan varmı,

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben iki yıl önce 400 tlye yetkili serviste değiştirmiştim yüzde 25 indirmle.benim motor kodu akl.diğer motor kodlarına göre parçaları en ucuz olanıydı.eğer illaki yetkili servis derseniz bu indirim zamanlarını bekleyin birde birkaç yetkili servisle görüşün ankaradaki ata ve o zaman yetkili olan zeki ünaldıya sorduğumda farklı fiyatlar demişlerdi.

birde bence 40k kmde şahsi fikrim sadece kayış değişmesidir. muhtemelen bir 4 yıl sonra 80-90bin kmye gelirsiniz o zamana takım halinde değiştirin
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;371734
40 binde ise aslında sadece kayışı değiştirmek yeterli. Sadece yaştan dolayı bir değişim bu, diğer parçalar açıldığında kontrol edilir ama hiçbir şey çıkmayacaktır kolay kolay. Km bazında zaten 90-100 binlik parçalar, daha yarı km'si bile etmemiş, kayışı değiştirin yeterli olacaktır kuvvetle muhtemel :)
Continental'in kayış setini tercih edin, en iyisidir :ok:

Alıntı yapılan: jodgin;371841
Bu arada yetkili servis benden 850 tl istedi (içimden bir ohaaaa çekmedim değil ) yedekparçacıyı aradım 230 tl setin fiyatı dedi, ayrıca trigerde önerdiğiniz bir marka falan varmı,

Belirtmiştim:)

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsanız bence set olarak değiştirin, sanırım en bilinen markalardan biri Valeo, servis yerine sağlam bir ustada değiştirmek daha iktisatlı olabilir.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jodgin;371841

Nasıl güveneceğiz bu skoda servislerne ben masyıs ayında süperb aldım
sordum kaça değişiyor diye 600tl civarında dediler
periyodik bakımları için 350-400 arası dediler

Skoda yetkli servislerini gözden geçirmeli önceki aracım hyundaı dı skoda yetkili servislerinden çok çok daha iyidi bence

arabalar çok güzel ama yetkli servisler yokkkkkkk:wax2:

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ya arkadaşlar benim kafam iyice karıştı yedek parçacının biri bana 230 tl dedi triger seti için bugün başka bir yere sordum 80 - 90 tl dedi, orjinal mi dedim orjinal dedi, zaten iki parça birşey dedi kayışla bilyaları diye..

Şimdi benim anlamadığım bu fark nereden çıkıyor, triger seti dendiğinde bu iki parca değişmiyor mu, internette gezineli iyice huylu olduk, kafam rahatttı, takii internette 4 yılda bir triger setinin değişmesi gerektiğini öğrenene kadar bende 100 bine kadar kafam rahat diyordum nerdeeeeee, masraf hiç bitmiyor....

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jodgin;371974
Ya arkadaşlar benim kafam iyice karıştı yedek parçacının biri bana 230 tl dedi triger seti için bugün başka bir yere sordum 80 - 90 tl dedi, orjinal mi dedim orjinal dedi, zaten iki parça birşey dedi kayışla bilyaları diye..

Şimdi benim anlamadığım bu fark nereden çıkıyor, triger seti dendiğinde bu iki parca değişmiyor mu, internette gezineli iyice huylu olduk, kafam rahatttı, takii internette 4 yılda bir triger setinin değişmesi gerektiğini öğrenene kadar bende 100 bine kadar kafam rahat diyordum nerdeeeeee, masraf hiç bitmiyor....

80-90'a triger seti olmaz. ortalama fiyatları sanayide 230 civarıdır. triger seti mutlaka takım halinde değişir. avrupada sürekli kaymak asfaltta kullanıldığı için oralarda km hesabı yüksektir aynı şekilde her marka arabada da farklılık gösterebilir. ama türkiyede genelde 40.000 km'de değişir. hatta devir daim pompasıda triger ile aynı anda değişir. yani siz onuda değişeceksiniz. o da trigerle aynı km'de değişir. o sökülürken antifrizli suda boşalacağı için antifrizide yenileyeceksiniz. %50antifriz-%50 su oranında. antifrizde en iyisi kavuniçi veya mavi renk olanlardır. onu tercih edin yeşil olanlar lastik borularda aşınmaya sebep oluyor. devirdaim 130-150 civarı, triger 230 civarı, doğru söylemişler (orjinali), işçilikte maksimum 100 alırlar. antifrizle hepsi 500 civarı tutar.

iş bittiğinde arabada belirgin bir rahatlık ve ataklıkta farkedeceksiniz. kayış ayarı yapılırken dikkat edin araya gergi ayarı için plastik bir parça koyup o şekilde ayarlama yapıyorlar.

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;371982
80-90'a triger seti olmaz. ortalama fiyatları sanayide 230 civarıdır. triger seti mutlaka takım halinde değişir. avrupada sürekli kaymak asfaltta kullanıldığı için oralarda km hesabı yüksektir aynı şekilde her marka arabada da farklılık gösterebilir. ama türkiyede genelde 40.000 km'de değişir. hatta devir daim pompasıda triger ile aynı anda değişir. yani siz onuda değişeceksiniz. o da trigerle aynı km'de değişir. o sökülürken antifrizli suda boşalacağı için antifrizide yenileyeceksiniz. %50antifriz-%50 su oranında. antifrizde en iyisi kavuniçi veya mavi renk olanlardır. onu tercih edin yeşil olanlar lastik borularda aşınmaya sebep oluyor. devirdaim 130-150 civarı, triger 230 civarı, doğru söylemişler (orjinali), işçilikte maksimum 100 alırlar. antifrizle hepsi 500 civarı tutar.

iş bittiğinde arabada belirgin bir rahatlık ve ataklıkta farkedeceksiniz. kayış ayarı yapılırken dikkat edin araya gergi ayarı için plastik bir parça koyup o şekilde ayarlama yapıyorlar.
Teşekkürler bu daha açıklayıcı oldu, son bi sorum olacak kusura bakmayın, ben sadece kayış ile bilmeyeleri değişsem bu sorun yaratır mı

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jodgin;372131
Teşekkürler bu daha açıklayıcı oldu, son bi sorum olacak kusura bakmayın, ben sadece kayış ile bilmeyeleri değişsem bu sorun yaratır mı

estağfurullah. bu size kalmış diyemiycem. triger setini komple değiştirin çünkü çıkaracağı sorunların masrafı çok büyük oluyor. rektifiye gibi 3000-5000 tl. devir daim pompası opelde trigerin altında o yüzden bozulduğunda değişmek için triger tablasıda sökülüyor. iki iş çıkmasın diye değiştiriyorum, işçilik ucuza geliyor. birde yaza girdik bir sıkıntı versin istemedim.değiştiğim halde pompa idare edebilecek vaziyetteydi. onu isterseniz değişmeyebilirsiniz. ama normal yenileme süresi trigerle aynı 40000 km. ben gidemem iş çıkar diye 1500 km'de erken yaptırdım 4 gün önce.