škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün aracınız için ne yaptınız?

miyop · 477 · 132419

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;638692
Vaaayy, kolay gelsin beyim! Oldu olacak bir tamirhane açalım sana :D Bizim milletin oto sevdası asla kaybolmaz (benzinin kilosu 20 liraya fırlasa bile!). Sonraaa gelsin paracıklar :ok:

Eyvallah Kardeşim. Zaten az kaldı birde lift koyduk mu tam tamirhane olacak. Ali biz kim para kazanmak kim, para kazanamayız bu işten, isteyemeyiz yüzümüz tutmaz :o. Geçen gün Espresso makinesi getirdiler bi ondan para aldım şimdiye kadar yaptığım tamiratlar dışında :( onda bile uykum kaçtı acaba çok mu aldım diye ( 40 tl ) :D.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sonunda kapı eşiğindeki kir ve toz sorununu çözdüm. Bence orijinal gibi oldu.

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba iyi pazarlar bende dün octavia aracıma ayakaltı led aydınlatma yapmak istedim oto elektrik elektronik konusunda el yatkınlığım var. Niteyim tepe lambasının kapı açık konumundaki gibi yapmaktı kapılar açılınca yanıp kapayınca bir müddet sonra sönmesi gibi tepe lambasının ilgili kablolarına bağladım monte etmeden deneme amaçlı ancak kapıyı açtıgımda tepe yanıyor led yanmıyor , tepe sönünce led çok cılız sabit yanıyor ..
Diğer modda bağlayınca bu sefer cok güçlü ama full yanıyor sönmüyor babam oto elektrikçi ama memlekette onunla görüştüm tepe lambasının devresinde direnç vardır devreyi tamamlıyan senin aldıgın led düz led direk bağladıgın için sönmez görmem lazım dedi ama velhasıl ben anlamadım eksik birşey mi var deneyen uygulayan oldu mu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

Elinize sağlık.

Aracımda en sık temizlediğim yerlerden birisi eşikler olduğundan, yapmayı düşünebileceğim bir uygulama olmuş. Ancak, eteklerdeki fazlalıkların nasıl göründüğünden emin olmadım (Biraz daha uzak plan, yan cephenin bütününü gösterir, çekim yapma imkanınız olur belki).

Kendi aracımda, jantlar için de kullandığım, toz püskülünü kullanıyorum eşikleri temizlemek için.. Nemli olarak kullanıldığında, toz alma ve kir sökme konularında oldukça pratiktir.

Bu arada, sizin aracın eşiklerinde de sağlam toz birikmiş, biraz daha beklense, contaya ihtiyaç kalmayacakmış neredeyse.. :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;638803

Bu arada, sizin aracın eşiklerinde de sağlam toz birikmiş, biraz daha beklense, contaya ihtiyaç kalmayacakmış neredeyse.. :)

Bayağıdır arabayı yıkama fırsatım olmadı dışı çok tozlu ve lekeliydi geçen gün mecburen süngerli fırçaya girdim o yüzden oraları kirli kaldı ama artık öyle olmayacak :D. Görüntü olarak daha hoş durdu.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/

gayet kibar duruyor. yapılası bir uygulama olmuş bence.

kapının düşey derzi ile davlumbaz arasında kalan, şuradaki, sabit yarığın da kapatılmasıyla, eşikler oldukça sızdırmaz hale geliyordur.

ürünü aliexpres ten mi aldınız?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION]

Bence orijinal gibi oldu sanki oraya özel yapılmış gibi ben çok beğendim :). Dediğiniz yer aklıma geldi ama el girmediği için uğraşmak istemedim birde yapışacak yüzey temiz olması gerekiyor, ürünle birlikte yüzey temizleme mendili geliyor ( tiner tarzı bir şey ) onunla temizlemeden düzgün yapışmaz diye denemedim zaten tozluğun arkasında kaldığı için oradan pek kir toz gireceğini sanmıyorum, belki ileride yapabilirim. Ürünü iki adet olarak sipariş verdim.

https://tr.aliexpress.com/item/2Meter-D-Z-P-B-Type-3M-Adhesive-Car-Rubber-Seal-Sound-Insulation-Weatherstrip-Edge-Trim/32822216653.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.51e74c4dlSaBcM

Çevrimdışı quiet50

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aşağıda linki bulunan Aybüke kardeşimizin Çek Cumhuriyetinde yapmakta olduğu yüksek lisans tezi çalışmaları için küçük bir anketi vardır forum üyesi arkadaşlardan rica etsem bu ankete 2 dk zamanını ayırabilirler mi?

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=40811

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: e.atakan;638778
Merhaba iyi pazarlar bende dün octavia aracıma ayakaltı led aydınlatma yapmak istedim oto elektrik elektronik konusunda el yatkınlığım var. Niteyim tepe lambasının kapı açık konumundaki gibi yapmaktı kapılar açılınca yanıp kapayınca bir müddet sonra sönmesi gibi tepe lambasının ilgili kablolarına bağladım monte etmeden deneme amaçlı ancak kapıyı açtıgımda tepe yanıyor led yanmıyor , tepe sönünce led çok cılız sabit yanıyor ..
Diğer modda bağlayınca bu sefer cok güçlü ama full yanıyor sönmüyor babam oto elektrikçi ama memlekette onunla görüştüm tepe lambasının devresinde direnç vardır devreyi tamamlıyan senin aldıgın led düz led direk bağladıgın için sönmez görmem lazım dedi ama velhasıl ben anlamadım eksik birşey mi var deneyen uygulayan oldu mu

Hiç fikri olan yok mu ayakaltı aydınlatma uygulayan yok mu forum içinde acaba ??

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geri vites ampullerini LED ile değiştirdim biraz daha parlak oldu :)
 sırada sinyallerin ampullerini led ile değiştirmek var :) turuncu renkte led aldım fakat henüz takamadım acaba arıza vs. yakar mı

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;639138
Geri vites ampullerini LED ile değiştirdim biraz daha parlak oldu :)
 sırada sinyallerin ampullerini led ile değiştirmek var :) turuncu renkte led aldım fakat henüz takamadım acaba arıza vs. yakar mı

Yakar. Geri viteste yaktıysa sinyalde de yakar.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;639144
Yakar. Geri viteste yaktıysa sinyalde de yakar.

Geri viteste yakmadı, sinyalde yakarsa eğer ne yapmak gerekir?

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;639147
Geri viteste yakmadı, sinyalde yakarsa eğer ne yapmak gerekir?

VCDS kablosu ile BCM 'de Cent.Electric ünitesine bağlanıp ilgili bölümü LED'e göre tanıtmak/kodlamak gerekir.

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
dolu uyarısı geldi, dolu yağınca haşat olmasın diye sardım sarmaladım :D

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kromlandik...

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi