škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Acil yardım Silecek suyu dondu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bolu dayım istanbul istikametine giderken su dondu. Kör olduk resmen cama sıçrayan çamur silemiuorum. Suyu boşalttık zor bela sıcak su ve cam suyu ekledim ama olmuyor 05052532400

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Gecmis olsun. Hareket halinde donma daha kolay oluyor. Ince borulardaki buzu acmak kolay olmaz herhalde, aklima bu sey gelmiyor malesef...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yol şartlarında çözüm  çok zor.  Sıcak sudan ziyade antifirizli cam suyu koymak gerekir.  Risk fazlaysa uygun  bir yerde konaklamak düşünülmeli..

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cam suyuna herhangi bir sirke ilave edin sorun çözülür.Birde böyle havalarda su fıskiyelerini kullanmayın donma yapar iş görmez
55 FB 375

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun. Boluyu atlatacaksiniz bir sekilde. Camdaki buzu cozun, guzelce silin. Kaloriferi de cama verin. Camur geldikce gelir gekmez hemen sadece silecekle supurun. Temiz olmaz ama onunuzu gorursunuz. Sapanca civarinda hava duzelince bir park yerinde icabina bakarsiniz

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıcak su ilavesi  donmanın daha fazla olmasına sebep olur. Zira soğuk havada  sıcak su daha çabuk ısı kaybettiğinden ince borularda donma kolaylaşır.

Sıcak su koyup aracı sıcak bir ortama sokarsanız iş değişir. Ancak sisteme,  çalışınca ve donma sona erince antifirizli su koymalı, borulardan da bu suyu basarak  tüm sistemde antifirizli su  olmasını sağlamalısınız.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BAFRALI;555817
Cam suyuna herhangi bir sirke ilave edin sorun çözülür.Birde böyle havalarda su fıskiyelerini kullanmayın donma yapar iş görmez
Sirke, sistemde kireç , tortu vb.  Varsa,  çözer.  Memenin tıkanmasına neden olur.  Mecbur kalıp, koyarsanız,  deponun dibini çektirmeyin..

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese çok teşekkür.resmen kabusu yaşadık yanımda da 6 aylık bebeğimiz olduğu için uzun süreli duraklama çok zordu. Bolu Dağı  tesislerinde nerdeyse bu şekilde 30 araç vardı. Ben çözümü şöyle buldum 1 demlik kaynar suyu hem depoya  hem fıskıyelere doktor 10 dak bekledik ve ara ara silecek motorlarını zorlamadan  su bastı. Tabi çalışmadı 10 dak sonra hortumlar suyu tekrar dışarı alıp tekrar 1 demlik kaynar suyu boca ettik bu sefer sık sk ailecek su bastım açıldı. Sıcak su bitene kadar fıskıyelere suyu bastım ve en son depoya antifrizli su koyduk her 5 dk. Bir calıştırdık

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle geçmiş olsun. şansınız yaver gitmiş. o soğukta sıcak su hortumlarda veya depoda çatlak yapabilirdi. çözmenize çok sevindim

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun. Iyiki catlama olmamis ya da kaynar su hemencecik donmamis

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratogretmen25;555809
Arkadaşlar bolu dayım istanbul istikametine giderken su dondu. Kör olduk resmen cama sıçrayan çamur silemiuorum. Suyu boşalttık zor bela sıcak su ve cam suyu ekledim ama olmuyor 05052532400

Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.

Alıntı yapılan: Akif Hoca;555839
Sirke, sistemde kireç , tortu vb.  Varsa,  çözer.  Memenin tıkanmasına neden olur.  Mecbur kalıp, koyarsanız,  deponun dibini çektirmeyin..

Hocam o zaman tüm sistemi temizlemek için sirke kullanılabilir mi? Bir de temiz sistemde donmayı engellemek için kullanıldığında aracın boyasına ya da herhangi bir aksamına zarar verir mi?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Developer;556310
Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.

Hocam o zaman tüm sistemi temizlemek için sirke kullanılabilir mi? Bir de temiz sistemde donmayı engellemek için kullanıldığında aracın boyasına ya da herhangi bir aksamına zarar verir mi?
Depoya 20-30ml konulup temizlenebilir.  Memenin tıkanmasına ihtimali var.  Boya veya plastik üzerinde kurumasına izin vermemek riski ortadan kaldırır..