škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda arabamı kullanamıyorum lütfen yardım...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozan083

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba skoda fabia 2001 elegance 1.4 16valfe arabam var cok memnunum fakat son 20 gündür ciddi problem yaşıyorum lütfen başına aynı yada benzer bir problem gelen var ise yardımcı olsun. Arabasız kaldım işi bilen ustada yok muğla/fethiyede ne yapacağımı şaşırdım. Arabam çalışıyor güzel yola çıkıyorum fakat bi süre sonra ( belirli bir zamanı yok , kafasına göre) motor duruyor fakat elektrik kesmiyor direksiyon vs çalışıyor. Daha sonra tekrar marş başıyorum arabam çalışıyo ve stop ediyor.10-15 kez denedikten sonra gaz pedalının sonuna kadar basıyorum yüksek devirde sanayiye kadar zor götürüyorum. Bazen yolda sanayiye giderken 3-4 kez motor duruyor zorla çalıştırıyorum. aracım oto elektrikçide yatıyor lütfen bilgisi olan varsa yardımcı olsun Fethiye sanayide skodadan doğru dürüst anlayan yok , sorun şurda diyen bi usta çıkamadı. Şimdiden teşekkür ederim.

fabialife

• Ziyaretçi
durum ciddi gözüküyor öncelikle bilgisayara bağlatıp arıza tespiti yaptırman lazım.
skoda, volkswagen, seat yetkili servislerinden birisi varsa hepsi de aynı motor olduğu için bunlardan birisinde halledebilirsin.
olmadı en azından wolksvagen proğramı olan özel servis veya oto elektrikçisi varsa onlara da tespit yaptırabilirsin.
yoksa orasındandır, burasındandır derken bir sürü gereksiz masraf eder uğraşırsınız.

Çevrimdışı ozan083

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bana mantıklı birşey demiyorlar. Boğaz kelebeği dediler denediler olmadı beyin dediler tamir ettiler gene aynı. Bana deselerki beyin değişecek kesin ondandır temin edicem ama oda yok.

fabialife

• Ziyaretçi
bu iş varsayımlarla tahminlerle olmaz. o zaman dediğim gibi boşuna masraf ve zaman kaybı olur.
önce bilgisayarla arıza tespiti yapılacak ondan sonra çıkan sonuca göre işlem yapılacak.
bu durumda bile %100 garanti sonuç alamazsınız.
yani arıza kaydına göre gerekli parçayı değiştirseniz bile arıza tamamen giderilmeyebilir.
bunlar her markada her gün yaşanan şeyler.
muhtemelen Fethiyede wolsvagen servisi vardır, en kötü oraya götürüp arıza tespiti yaptırın.
veya Fethiyede skoda kullanan fenomen nickli hocam var onun ikinci skodası ondan bilgi alın bu işlerden anlayan kimler var onunla iletişime geçip ona göre girişimde bulunun.

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ısrarla rölanti valfine baktırın aynı sorun ford ka arabamda vardı değişimle kurtuldum. o zaman çok pahalı bir parça değildi hatta kendim değiştirmiştim.

Çevrimdışı ozan083

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GNC75;449655
ısrarla rölanti valfine baktırın aynı sorun ford ka arabamda vardı değişimle kurtuldum. o zaman çok pahalı bir parça değildi hatta kendim değiştirmiştim.

çok teşekkür ederim yarın onu söyleyeyim zaten bi o kaldı. Şimdi servisteki arkadaş gaziantepten beyin gelcek deneyelim diyorlar. Arabamı seviyorum fakat sırf bu olaydan satılığa çıkartcam. Çok sağolun yarın ki duruma göre yazarım tekrar

Çevrimdışı ozan083

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
üstadım şimdi ustayla görüştüm ustanın dediği bu arabalarda rolanti valfi yoktur boğaz kelebeği vardır dedi. Değiştirdim ben onu sıfırıyla fakat sonuç aynı dedi malesef :( umarım beyin çözer. Bekleyişteyiz yine.

Çevrimdışı ozan083

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yahu beyin geldi beyindende değilmiş nedir bu ya?  Araba resmen kanser oldu :(

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araç bilgisayara bağlandı mı? tek tek çıkar ne varsa.

sök yenisini tak olayı para tuzağıdır dikkat...

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı ozan083

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;449930
araç bilgisayara bağlandı mı? tek tek çıkar ne varsa.

sök yenisini tak olayı para tuzağıdır dikkat...

mrb. ustacım evet bilgisayara bağlanıyor. Bende duruyorum başında motorda sıkıntı vermiyor. araç kalınca makina bağlanıyor o zman dahi hata vermiyor. bir anlık bi hata makinalar yakalayamıyor.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
beyin orjinal degil mi ?   baska bir servise goster bence.  kucuk yerde cozulecek is degil.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ozan083;449938
mrb. ustacım evet bilgisayara bağlanıyor. Bende duruyorum başında motorda sıkıntı vermiyor. araç kalınca makina bağlanıyor o zman dahi hata vermiyor. bir anlık bi hata makinalar yakalayamıyor.

bilgisayara bağlanıyor da kontrol ettiği proğram ne, wolkswagen grubunun orjinal proğramı değilde, eski veya uyduruk bir şeyse, veya başka bir markanın proğramını laf olsun diye bağlıyorsa siz daha çok uğraşırsınız.

Çevrimdışı demodexx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2003 Skoda Fabia 1.4 Elegance aracım var. Araç ile ilgili 6 aydır immobilizer problemi yaşıyorum. yaklaşık 3 ay önce erzurum yılmazlar otomotive servise gittim.İmmobilizer her zaman arıza vermiyor.bi bakıyorum herşey normal hiçbir sıkıntı yok bi bakıyorum yanıp sönmeye başlamış.yanıp sönmeye başladığında kapı üzerindeki kilitleme düğmesinden kilitleyip geri açma işlemi yapıyorum bikaç kere sonra immobilizer düzeliyor.erzurumda bu sorun için 3 neden öne sürdüler ya anahtar zedelendiği için ya akü zayıfladığı için yada kontrol panelindendir dediler.Anahtarı yeniden tanımlattım ve yedğini kullanmaya başladım.Aküyü değiştirdim.bir tek kontrol paneli kaldı oda en az 500 tl ve kesin çözüm olduğundan da şüpheliyim.Bu sorun ile ilgili yardımcı olabilirmisiniz ben ne yapmalıyım.eğer düzelecekse kontrol panelini de değiştirebilirim ama zannetmiyorum çünkü panelde herşey sorunsuz çalışıyor.Yardımcı olursanız sevinirim...

Çevrimdışı demodexx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende aynı sıkıntı için çok araştırdım egr valfi boğaz kelebeği derken akü yenilendi rutin bakım yapıldı düzeldi...otobanda 120 ile gidiyorsun pat diye stop ediyordu özellikle yazın aşırı sıcakta oluyor yani motor çok ısınınca...Bu arada yan aynaların ısıtması açık kalmasın o motoru çok kızdırıyor...Geçenlerde arkadaşın da fabiasında oldu aynı sorun o boğaz kelebeğini değiştirmiş şimdilik düzeldi onunki ama kesin birşey diyebilen yok...

Çevrimdışı ozan083

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba inanın hepinizin yazdığı fikirleri tek tek söyledim.Yeni boğaz kelebeği beyin denendi. servisten bugün aldım arabamı oldu dediler 200 km yaptık yapan ustayla hiç sıkıntı yoktu. biraz önce şehir içinde oldu çok şükür diye keyifli keyifli geziyodum 2 kez stop etti aracım. :(
Yaptıkları işlem daha önceden elektrik tesisatı çok oynanmış dediler yeniden kablo düzeni takıldı denildi değiştirdik dediler oldu dediler. durum yine aynı ama aküyü değiştirmedim yarın tekrar sanayi yolu gözüktü bide akü değişsin bakalım. oda olmassa ne yapacağımı bilmiyorum. :(