škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2011 1.2 htp motor sesi ve sallantı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serdono

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, foruma yeni katıldım. İsmim Serdar Fabia II 1.2 htp aracım var. Uzun zamandır fabia kullanmaktayım. Fabia I 1.4 sedan 2007 model aracımı geçen hafta sattım ve 2011 1.2 htp fabia II aldım. Araçla ilgili merak ettiğim birkaç husus var. fikir verebilecek varsa sevinirim. Birincisi aracın motor sesi dizel gibi eski aracıma göre inanılmaz fazla geldi bana. 2.si motor baya bi sallantılı çalışıyor. bunlar normalmi aynı araçtan olan varsa bilgi vermesini rica ederim.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
3 silindirli olduğu için biraz daha titreşi0li bir motor ama o kadar da rahatsız edici değil, önceki kasada iki motoru da kullandım, çok bariz bi fark görmedim. Bilen bi servise baktırın, ya da başka bir 1.2 htp bulsanız da karşılaştırbilirsnz herhalde.

Çevrimdışı Serdono

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
:krk:Tşk ederim. Servise sordum bugün normal olduğunu söylediler. Aracın sürümü çok keyifli bence çok seri geldi bana bilhassa kalkışlarda. inş keyfini süreriz :) Hoşbulduk bu arada :)

Çevrimdışı emrecan01

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Baya titreşimli çalışıyor maalesef.
Hele soğukken dizelle karıştırılabilir.
Vites oranları kısa olduğu için hızlanmaları gayet iyi şehir içi için.

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benimde 3 silindir 1000cc yaris arabam var.3 silindirli arabalar maalesef biraz vibrasyonlu ve gürültülü çalışıyor.kafanıza takmayın keyfine bakın

Çevrimdışı umut

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1,2 / 3 silindir, hızlanma ve özellikle uzun yolda son vites oranlarının başarısından dolayı oldukça güzel bir motor. rölanti ve soğukken gelen ses biraz rahatsız edici ancak dizel araçlar da aynı sesi duyuyorsunuz, bence sorun değil :)

bu arada, kazasız belasız iyi sürüşler,
Umut KARAGÜN
R&D Design Engineer