škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

şu arabanın haline bakarmısınız

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yllardır bu tenekelere bindirdiler bizi mercedes diye sattılar bize bu tenekeleri

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2013/08/31/izmitte-feci-kaza

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah korusun, buraya dikkat, gecen sene bi arkadasım pert etti aracı burada,
Kandıradan Izmite girerken cok uzun bi inisin sonu burası, arac bosta bile 140 ı görüyor,

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kontrolsüz hız ve sonuçları mı desek?
tofaş hakkında bişey demiyorum zaten

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olay sadece tofaş değil..Çok dikkatsiz ve bilgisiz araç kullanıyoruz. Türk'e bişey olmaz deyip altımızdaki arabaya bakmadan yardırıyoruz yol ne olursa olsun.Gerçi altındaki arabaya da bakmayacaksın fizik kuralları her araç için geçerli.. Gideceğin yere en fazla 10 dk geç gidersin.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uzun zamandır sürekli uzun yollardayım yollarda o kadar çok kontrolsüz giden sürücüler varki duble yolda 160 180 le seyreden kendine güvenen şöförler, sağ şeritten makas atarak gdenler, yolun solunda duranlar. Araçlar ne kadar güvenlide olsa fizik kurallarının önüne geçemezsiniz aracı siz kullanın o sizi kullanmasın...
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;443374
Olay sadece tofaş değil..Çok dikkatsiz ve bilgisiz araç kullanıyoruz. Türk'e bişey olmaz deyip altımızdaki arabaya bakmadan yardırıyoruz yol ne olursa olsun.Gerçi altındaki arabaya da bakmayacaksın fizik kuralları her araç için geçerli.. Gideceğin yere en fazla 10 dk geç gidersin.
İnan bana 3 dakika bile fark etmiyor.:wnk:

Çevrimdışı semihozdurak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama her zaman derim; "altındaki aracın -her ne marka ve model olursa olsun- teneke olduğunu bilerek sürmek lazım."
Allah kaza ve beladan korusun herkesi.

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hiçbir güvenlik donanımı olmayan bu eski arabaları devletin bi şekilde hurdaya ayırması lazım..

Çevrimdışı semihozdurak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GNC75;444228
hiçbir güvenlik donanımı olmayan bu eski arabaları devletin bi şekilde hurdaya ayırması lazım..

Çalışma başlatıldı. 20 yaş üzerindeki araçlar nakit para karşılığı satın alınıp, uygun faizlerle araç kredisi verilecek.

fabialife

• Ziyaretçi
bahsettiğiniz araç 70 li yıllardan kalma bir araç, aradan 40 sene geçmiş ve hala kullanınıyorsa bu ülkedeki kanun ve insanlarda arayacaksın suçu arabada değil.
metal yorgunluğu diye bir şey vardır dıştan ne kadar makyaj yaparsan yap içeriden çürüyen metal bütün direncini kaybeder ve en ufak bir darbede karpuz gibi dağılır.
bu herkesin bildiği bir şey, yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin.
o günlerin şartlarını anlamak için o günleri yaşamak lazım, beğenmediğiniz bu arabaları o zamanlar almak için ciddi bir birikim olması lazımdı ve belli dönemlerde sıraya yazılıp bekliyordun.
ben 7-8 tane tofaş kullandım ve hiç bir sıkıntı yaşamadım.
ülke şartlarında zamanın mercedesi idi o arabalar.
o zamanlarda memlekette çok kaliteli araba üretildi ve alım gücümüz vardı da biz mi almadık.
o günlerin montaj teknolojisi ve ülkenin kısıtlı imkanları ile yapılan bu arabaları bu halde halen kullanan ülke insanı zaten bu riskleri baştan kabul ediyor demektir.

fabialife

• Ziyaretçi
bahsettiğiniz araç 70 li yıllardan kalma bir araç, aradan 40 sene geçmiş ve hala kullanınıyorsa bu ülkedeki kanun ve insanlarda arayacaksın suçu arabada değil.
metal yorgunluğu diye bir şey vardır dıştan ne kadar makyaj yaparsan yap içeriden çürüyen metal bütün direncini kaybeder ve en ufak bir darbede karpuz gibi dağılır.
bu herkesin bildiği bir şey, yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin.
o günlerin şartlarını anlamak için o günleri yaşamak lazım, beğenmediğiniz bu arabaları o zamanlar almak için ciddi bir birikim olması lazımdı ve belli dönemlerde sıraya yazılıp bekliyordun.
ben 7-8 tane tofaş kullandım ve hiç bir sıkıntı yaşamadım.
ülke şartlarında zamanın mercedesi idi o arabalar.
o zamanlarda memlekette çok kaliteli araba üretildi ve alım gücümüz vardı da biz mi almadık.
o günlerin montaj teknolojisi ve ülkenin kısıtlı imkanları ile yapılan bu arabaları bu halde halen kullanan ülke insanı zaten bu riskleri baştan kabul ediyor demektir.