škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vites geçişte ses geliyor.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sknuysl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhaba,

1 hafta önce Fabia 2004 1.4TDI araç aldım. İstanbul'dan Antalya.

Öncelikle araçtan çok memnun kaldım, İstanbul'dan 260TL full'ledim ve şaunda 1150km yol yaptım ve henüz daha yakıt almadım, lambada yakmadı.
Komforu iyi, İlk çalıştığında motor biraz fazla titiriyor ama alıştım.

Araçta yaşadığım soruna gelecek olursam

Aracı ilk bindiğim zamanlarda da çok nadir 1'den 2'ye geçişlerde (1 veya 2 defa yaşadım) bir gırtlama (metal sesi) verdi, Aracı almadan önce gösterdiğim ustalarda yürürü temiz demişlerdi bende önemsemedim.

Fakat Araç ile 1000 kilometre yol yaptım ve şuanda özellikle yüksek devirde motor ısındıktan sonra sürekli 1den 2ye geçişte ses veriyor. Diğer viteslerde problem yok. İlk çalıştığında 3-5km yol yaptığımda da vermiyor. Bir süre sonra ses yapmaya başlıyor.

Çok fazla araçlarla haşır neşir birisi değilim, Antalya'da yaşıyorum servis veya tanıdığım usta da yok. Sorunu yaşayanlardan tavsiye bekliyorum, masraf olarak nedir nedeğildir bilginiz varsa ve güvenilir Antalyada bir usta varsa tavsiyilerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sknuysl;639725
Herkese Merhaba,

1 hafta önce Fabia 2004 1.4TDI araç aldım. İstanbul'dan Antalya.

Öncelikle araçtan çok memnun kaldım, İstanbul'dan 260TL full'ledim ve şaunda 1150km yol yaptım ve henüz daha yakıt almadım, lambada yakmadı.
Komforu iyi, İlk çalıştığında motor biraz fazla titiriyor ama alıştım.

Araçta yaşadığım soruna gelecek olursam

Aracı ilk bindiğim zamanlarda da çok nadir 1'den 2'ye geçişlerde (1 veya 2 defa yaşadım) bir gırtlama (metal sesi) verdi, Aracı almadan önce gösterdiğim ustalarda yürürü temiz demişlerdi bende önemsemedim.

Fakat Araç ile 1000 kilometre yol yaptım ve şuanda özellikle yüksek devirde motor ısındıktan sonra sürekli 1den 2ye geçişte ses veriyor. Diğer viteslerde problem yok. İlk çalıştığında 3-5km yol yaptığımda da vermiyor. Bir süre sonra ses yapmaya başlıyor.

Çok fazla araçlarla haşır neşir birisi değilim, Antalya'da yaşıyorum servis veya tanıdığım usta da yok. Sorunu yaşayanlardan tavsiye bekliyorum, masraf olarak nedir nedeğildir bilginiz varsa ve güvenilir Antalyada bir usta varsa tavsiyilerinizi bekliyorum.

Gördüğüm kadarıyla mesajı yazalı eyepi olmuş.. Sorununuza çözüm buldunuz mu bilmiyorum. 1. ve 2. vites senkromeçlerinde bir problem olabilir veya baskı balata bitmeye yaklaşmışsa volanttan tam ayrılma yapmadığı için vites geçişlerinden ses veya patırtı olabilir.