škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor yagi degisimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmet26

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar 1.4 16 v mpi motor 2002 fabiam var motor yagi degisicek ne onerirsiniz tesekkur ederim simdiden

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ne koyarsan koy çok farklı olacağını zannetmiyorum hemşerim. eski konuları iyice oku. konu çok defa konuşuldu. fiyatı uygun olan bilindik markalardan birini koy. castrol, shell, total. ancak yağ fitresini mutlaka değiştirsinler.

Çevrimdışı ahmet26

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Once yagi 10w 40 5w 30 koyayim mi ne dersiniz sorun olurmu

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün arkadaşın 1,4 101 lik fabianın yağını değiştirdim, daha önce gittiği tamirci karter tapasını yalama yapmış ve teflon bantla sarıp göndermiş zaten damlatıyormuş, polen filtresini uyduruk bir şekilde takmışlar biraz büyük gelmiş sıkıştırmışlar içine  zaten hiç bir fonksiyonu kalmamış yanları açık kalmış. Sanayide düzgün iş yapan bulmak çok zor Allah'tan ufak tefek işimizi kendimiz görüyoruz. Kartere yeni kılavuz çekip halletik eskisinden iyi oldu yağ olarak benim favori olan Petronas 3000AV 5W-40 kullandık, arkadaş bile motor sesinin değiştiğini fark etti sonuç olarak parçalar hariç 50 tl ye halletik o da kılavuz parası.
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2017, 18:46:15 Gönderen: mşah »

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı olc_37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim aracım 1.4 tdi 2007 ben shell helix6 10*40 kullanıyorum çokta memnunum fiyatıda uygun

Çevrimdışı crHacker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mobil de çalışan bir arkadaşımın tavsiyesiyle Mobil peak life 5w50 kullanıyorum

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet26;615923
Merhabalar 1.4 16 v mpi motor 2002 fabiam var motor yagi degisicek ne onerirsiniz tesekkur ederim simdiden

naptın yağ isini sesin soluğun çıkmıyor.

Çevrimdışı hakansalman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: olc_37;619498
benim aracım 1.4 tdi 2007 ben shell helix6 10*40 kullanıyorum çokta memnunum fiyatıda uygun

Araç kitapçığındaki kodu destekleyen yağ kullanmanızı, bu yağı aracınızda kullanmamanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5-40 tam sentetik bilindik bir marka kullanın, hangi yağı koysanızda benzinli motor yağı eksiltecektir. Bu fabianın üstten çift egzantirikli atmosferik motor olmasın bir özelliğidir. segman aralıkları yüksek devir çevirmesi için geniş ayarlanmıştır. bu sebeple yağ eksiltir.