škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni konu isteği yapabilir miyim? :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim gibi bu işe yeni girişenler için foruma ana başlık olarak bir "Detailing Sözlüğü" hazırlanabilir mi acaba bu işin ustaları tarafından?
ARAÇ BAKIM ÜRÜNLERİ VE UYGULAMA - CAR DETAILING FORUM ana başlığı altında olabilir örneğin daha kolay ulaşılabilir olması için.. bu ana başlık altında dediğim gibi "Detailing Sözlüğü" alt başlığı oluştrulup, bu alt başlık altında da yeni başlayanların çok daha kolay anlayabileceği gibi açıklamalarıyla beraber bilinen ve kullanılan tüm terimler toplanabilirse çok güzel olur... benim bildiğim örneğin iki terim var... 1-pasta 2-cila :) :) pastayı sürersin önce arabaya kirli boya alınır, sonra da cila ile parlatırsın :):) sizin bildiklerinizi de yeni başlık altında toplayabilir misiniz? ya da varsa böyle bir başlık ben bulamadım..... glaze nedir? cutting nedir? trim detailer nedir? vs.vs. bu tür çok fazla terim var... bununla beraber hangisi ne işe yarar, hangi aşamada neşekilde kullanılırın açıklaması da olsa, hele hele de bu işin en başından sonuna kadar aşama aşama detaylı bir anlatım videosu da eklense tadından yenmez... :) bu "kil" dir, şu şekilde şu kadar süre ile uygulanır, daha sonra şu tür pasta ile şu kadar süre ile şu şekildede uygulanır, sonra cila, glaze neyse işte nasıl ve ne süre ile oluyorsa anlatım videosu olursa çok daha güzel olur yani... olursa... :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
:wlc:

Forumda arama yaparsanız o konularda bilgi sağlayan çok sayıda mesajım var  ;)

Sabit başlıklarımız bu işlerin bir nevi özeti gibi, siz yine de kafanıza takılan her şeyi sorun...

Kil, pasta, wax uygulamasıyla ilgili klipler de var forumda, keza detailing e-kitap linkleri de...

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
irfan hocam, sizin yazdığınız bir çok konuyu da okudum kaç saattir de sitedeyim hala okuyorum ama, demek istediğim bunların bir özeti toplu olarak bir başlığa alınsa, aradığımız herşeyi çok daha kolay bulabiliriz... ama gerçekten de neyin ne işe yaradığını anlatan derli toplu bir başlık bulamadım, münfetir olarak muhtelif bir çok yerde var ama işte biraz dağınık...
hani olsaydı çok büyük kolaylık olurdu ama okumaya devam n'apalım.. :)