škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Yeti sahipleri ve sevenleri kulübü

dartgke · 536 · 373796

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Poseidoneptune;639579
Yeti gitti Octavia geldi...

Hayırlısı olsun. Yeti ile arasında + -  dikkatini çeken farklar nedir, ileride keşke satmasaydım yada iyi ki satmışım deme ihtimalin nedir :).

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkür ederim Mehmet Bey.
İlk olarak aracımı değiştirmek istememin nedeni eşim çocuğumla beraber her gün kıtalar arası yolculuk yapacak.  Aynı zamanda neredeyse yılda 15-20 bin km arası yol yapıyorduk.  Her gün yapılacak bu yolculuk yılda bize 10 bin km olarak yansıyacağı için dizel araç ekonomik açıdan vazgeçilmezim oldu.

Yetinin iç ferahlığı ve sürüşteki o yüksekten yola hakimiyeti Octavia da yok.
İlk başlarda yere oturuyormuşum gibi geldi Octavia da ve trafikte özellikle gerçek Suvların ne kadar devasa olduğunu fark ettim. Yeti de böyle gelmiyordu. Yetide cam tavan ayrı bir ferahlık katıyormuş onu da anladım.

Yetinin yol tutuşunun o yüksekliğe rağmen mükemmel olduğuna kanaat getirdim. Octavianınki kötü demiyorum kesinlikle ama yükseklik farkına rağmen Yeti mükemmel.

Yeti 2012 modeldi Octavia 2015 model yol bilgisayarı multimedya ve ses sistemi teknolojik olarak kesinlikle farklı ki bu da normal.

Biz doğa sporlarına tutkun gezmeyi seven bir aileyiz. özellikle çoçuktan sonra yetiye Port bagaj almak zorunda kalmıştım :)  Octavianın bagajı inanılmaz gerçekten inanılmaz. :) Yeti'den önce Clio sport tourer SW aracım vardı ondan daha geniş kesinlikle.

Yetide son zamlarla km de yakıt tüketimim 48 kr/km idi octavia da 32kr/km şu an. İstanbul içi ve izmit-istanbul arası karma tüketimlerde. ama söyle bir durum var yetide 120km hızın üstünde ort yakıt tüketimi hız sabitlediğimde 8,5 lerde iken   octavia da 4 lerde bunu izmit-istanbul arası aynı yerde karşılaştırdığımı belirtmek isterim. Yetinin lastiği 225 50 17 goodyear efficent grip A A etiketli lastikken octavia 225 45 17 ebadında lassa c a etiketine sahip.

Octavianın arka tarafı daha geniş çoçuk koltuğundan sonra kalan alanı karşılaştırıyorum.

Dizel araç gerçekten sesli :) 2,5 yaşındaki ufaklık ilk çalışmada baba bu neden bu kadar ses çıkarıyor diye sordu. daha önceki sahibi 30.000 bakımına soktum dedi ama ben ne olur ne olmaz diye 38000 de hafta sonu tekrar bakıma soktum Motul Specific 504 507 yağ ile değiştirdim motor yağımı ilk çalışmadaki ses inanılmaz azaldı.

şimdilik hikaye bu kadar yaklaşık 1400 km oldu.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Aracım, 20 bin km ye ulaştı sayılır.. İki seneyi aşan bir süredir beraberiz.

Deneyimlerimi içeren bir inceleme yazısını, aşağıdaki adreste paylaştım:

Skoda Yeti, 15000 km sonrası incelemeler..

Yeti sahip ve sevenlerinin bilgilerine sunayım dedim.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;643387
Aracım, 20 bin km ye ulaştı sayılır.. İki seneyi aşan bir süredir beraberiz.

Deneyimlerimi içeren bir inceleme yazısını, aşağıdaki adreste paylaştım:

Skoda Yeti, 15000 km sonrası incelemeler..

Yeti sahip ve sevenlerinin bilgilerine sunayım dedim.

Ağzınıza ve elinize sağlık Kerem bey. Ben de araba ile uğraşmayı ve ilgilenmeyi seven biri olarak zamanım olsa da yerim pek müsait değil maalesef. Ufak tefek işlerle idare ediyorum.:gaz: Umarım sizin keçiyi yakından da görürüz..;)

Gönlünüzce sürüşler dilerim.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Recep Bey, teşekkür ederim.
Herşeyi imkanlar ölçüsünde yapabiliyoruz, belirttiğiniz gibi..
Umalım, görüşme konusu da imkanlarımız dahilinde olsun.
Bu forumdan bildiğim kadarıyla, bizler (@rsimsek, [MENTION=7795]Toygar[/MENTION], [MENTION=15038]Erkki[/MENTION], [MENTION=13655]miyop[/MENTION]) nisbeten yakın konumlardayız (belki, başka bilemediklerim de vardır).
Bir tanışma kaçamağı yapmamız mümkün olur inşallah.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oturduğum mahallede 3-4 tane Yeti var fakat üye değiller sanırsam.
İnşallah bir tanışma toplantısı yapabiliriz.:)

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;643620
Recep Bey, teşekkür ederim.
Herşeyi imkanlar ölçüsünde yapabiliyoruz, belirttiğiniz gibi..
Umalım, görüşme konusu da imkanlarımız dahilinde olsun.
Bu forumdan bildiğim kadarıyla, bizler (@rsimsek, @Toygar, @Erkki, @miyop) nisbeten yakın konumlardayız (belki, başka bilemediklerim de vardır).
Bir tanışma kaçamağı yapmamız mümkün olur inşallah.

yapsak ne kadar güzel olur :)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@Rocky62 Zafer bey de var, epeydir sesi çıkmıyor. Sanırım halen İzmirli.;)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: rsimsek;643628
Oturduğum mahallede 3-4 tane Yeti var fakat üye değiller sanırsam.
İnşallah bir tanışma toplantısı yapabiliriz.:)

İstanbul'da bir şeyler olursa katılmaya çalışırım. Yeti'nin torunu var bende de, aynı familyadan :p

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12462]rsimsek[/MENTION] [MENTION=7795]Toygar[/MENTION] [MENTION=15038]Erkki[/MENTION] [MENTION=8805]irfan[/MENTION] ve [MENTION=622]Yeti[/MENTION]severler

Buluşma için araçları rahat park edebileceğimiz ve ardından, rahatça mıncıklayabileceğimiz alanları olan, arada bizim de birşeyler içebileceğimiz, genel için, ulaşımı kolay olan bir nokta tayin edelim.

Sonrası, nasip, kısmet ve zamanlama olsun..

Bu tarife uyduğunu düşündüğüm bir nokta önerebilirim.

Noktayı tayin edebilirsek, zamanlama konusunu da bilahare oylarız diye düşünüyorum.

Haftalık olarak halı saha maç yapmaya gittiğimiz için, önereceğim mekanı biraz tanıyorum.

Anadolu yakasında, Göztepe Köprüsü ile 1. Çevreyolu köprüsü arasında, D-100 yan yolunun hemen  güneyinde, Medeniyet Üniversitesinin kampüsü bulunuyor . Halı saha tesisinin olduğu bölümde, bolca otopark, biraz çimenlik, bir de kafe var.

https://www.google.com/maps/@40.9966659,29.0595098,1596m/data=!3m1!1e3

D-100 yan yolu kenarında bulunan giriş kapısında, halısahaya geldiğimizi söylerek, içeriye rahat bir şekilde giriş yapabiliyoruz.

Girişten sonra, hemen sağ kısımda, genişçe bir otoparkı ve yanında da halı saha ve kafesi bulunuyor. Halı sahanın arkasında ise, daha başka otopark ve spor alanları var. Yetilerimizi tespih gibi dizip, çekimlerini yapmak için müsait arka planlar bulabiliriz.    :ft:

Kafede buluştuktan sonra, olayların akışına göre, ne yapacağımıza karar veririz.

Oyları görelim?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ümraniye çarşıya yakın oturunca bana yakın bir konum. Emekli olunca zaman ve herhangi bir program sıkıntım da yok bu aralar, dolaysıyla size uyarım.

Bende vag-com kablo mevcut ihtiyacı olan için kullanabiliriz. Tanışmanın yanında yapılan ufak dokunuşları da yakından görmüş oluruz, fikir alışverişi yaparız.:)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
güzel bir organizasyon olur, Avrupa yakasındayım fakat gelirim :)

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
çinde üretimi devam eden skoda yetinin iç panaroma görüntüsü. Krom çerçeveli hava çıkışları, ahşap iç trim, beyaz dikişli siyah deri koltuklar, vw grubundaki yeni otomatik klima, piano klima ve multimedya çerçevesi dikkat çeken detaylar.

https://www.skoda.com.cn/u3d/yeti/index_pano.html