škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 Yakıt Tüketimi Yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar SLM,

Aracımın tüketim değerleri ile ilgili kafam çok karıştı :) Bir yardım edebilirseniz sevinirim.

Şimdi gösterge panelinde klasik olarak yapılan km yi sıfırlayack bir tuş bulamadım. Burada sadece araç alındıktan bu yana olan km yi gösteren bir sayaç mevcut.

Araç bilgi ekranında ise yakıtla ilgili üç farklı bilgi mevcut. Bunlardan

İlk andan itibaren :  6,5 lt ye yakan bir değer
Yakıt Alındığından beri : 5 küsür litre
Kısa Kullanım (adından tam emin değilim)

Buna ek olarak maxi dot ekrandan ortalama tüketimi seçtiğimde de 4.5lt çıkıyor.

Şimdi bunlardan hangisi benim gerçek tüketim değerimi yansıtıyor?

Bir de km yi sıfırlamak için kullanılacak bir özellik var mıdır?

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A7 kullanan şimdilik az. Km ve yakıt ortalamalarının sıfırlanması  eski kasalarda olan bir özellik. En mantıklısı doğru  cevabı  Skoda bayi/servis ten almanız

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım merhaba. Ortalama tüketim te ilk olarak baştan itibareni görürsün bu marşa bastığından itibaren o yolculuk boyuncaki ortalamandır. Araç stop edildikten iki saat içinde tekrar çalıştırılmazaa sıfırlar. Diğer bir ortalama tüketim ise yakıt aldıktan itibaren tüketimdir buda yakıt aldığında otomatik sıfırlanır. Son tüketim değeri ise ortaladır ki buda arabayı ilk aldığın gündem beri olan ortalamadır bayide bana 2000 kmde bir kendi sıfırlar demişti ama pek bilmiyorum. Bu değerleri sıfırlamak için hangisini sıfırlayacaksan o değeri seç ve direksiyondaki tuşlardan sağ tarafındaki onaylama dümesine basılı tutarsan o değer manuel olarak sıfırlanır. Kmde sıfırlamak için 0.0 set tuşu var göstergelerin üzerinde o tuşu kullanalark yapabilirsin