škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Škoda Octavia 2013 Elegance 1.6 DGS Hakkında yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı check16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, Ailem için yeni araba bakıyordum. Şuan 2012 fiat punto kullanıyoruz. Kısmetse Agustos ayı içersinde arabayı yenilebilmek istiyoruz.
Araştıyorum, gönlüm Volswagen jettadan idi. Hıngline paketli 1.6 dizel dgs 75.500 civarlarına gelıyor. Sonra skodayı farkettim. Alman arabası ve volsvagen ortaklığı oldugunu öğrendim.
Škoda Octavia 2013 Elegance 1.6 DGS modelide hem donanım hemde yakıt olarak içime sindi sayılır ama kullanan insanlarada danışmak istedim. 68.500tl fiyatıda cazip.

Yol tuşuşu,Donanım ve yakıt tüketimi hakkında yorumlarınızı beklıyorum. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı 1071

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Bende yaklaşık 8-9 aydır araba araştırıyordum. jetta 1.2 tsi dsg de karar kılmıştım ki octavia yeni kasasını çıkardı. yılda 30.000 km yapan biri olarak jetta  1.2 tsi dsg comfortline a 54000 tl vereceğime 14.000 daha verip octavia alırım dedim ve aldım. tdi dsg elegance. Araçtan gayet memnunum, beni üzen tek şey navigasyon ve bolero ekranın video oynatmaması oldu. volkswagen de alsam onlar olmuyormuş zaten ek paket ücreti vererek sipariş geliyor o da 3 ay sonrasına ve fiyat garantisi yok..
Yakıt muhteşem octaviada. önceki arabam lpgliydi. depoyu dolduruyorum depo kırmızı çizgilere geldiğinde depoyu ne zaman doldurduğmu unutuyorum. yoğun şehiriçi trafik olmayan biryerde yaşıyorum ortalama yakıt tüketimim 4,8 lt, (genelde klimam açık). 8-10.000 km sonrasında dahada düşeceğini ifade ediyorlar fakat şu haliyle bile lpg li aracımdan daha az yakıt masrafım oluyor. Ayrıca torku 250 nm olması sebebiyle de araç her çeşit yolda banamısın demiyor. Eski aracımla kop dağını ve ziganayı çıkmak zulüm gelirken bunla hiç yorulmadım bile. Dsg muhteşem bir şey. Herşeyi kendi ayarlıyor. Konfor konusuna değinmiyorum bile.. Test sürüşü yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim...
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2013, 12:30:58 Gönderen: 1071 »

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Octi'yi kesinlikle tavsiye ederim :) Gayet güzel ve beklentileri karşılayan araba. Jetta ile kıyaslanmamalı bence. Rapid bile neredeyse jetta ve rapid var ve bu iki araç bile hemen hemen aynı, ki octi rapid'in üstü siz düşünün :hanz: Kesinlikle sürüşte bariz farklar var. Mesela süspansiyonlar daha yumuşak ve direksiyon tepkileri daha iyi octavia'da. Alın memnun kalacaksınız inşallah :) Bagaj ve arka yolcu diz baş mesafesinden ayrıca eşya gözlerinden bahsetmiyorum bile :kiki:

Çevrimdışı Laden

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araç fiyatını fazlası ile hak ediyor bende 75.000TL ye aldım 2 ay bekledim ama şuan çok memnunum yakıt konfor ve şekil on numara 10 yıldız :)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
motor zaten vw motoru sadece logo farklı, daha doğrusu yürüyen aksam komple vw. octaviayı bilmiyorum ama superb'de audi parçaları da kullanılıyormuş. vw ismiyle götürüyor. konfor daha az. jetta en odun arabası.

dsg şanzıman muhteşem. benim bütün önyargılarımı yıktı diyebilirim. normalde bu şanzıman tipi çok yakar fakat dsg'de tam tersi bir de D konumuna aldınız mı yakıt tasarrufu inanılmaz oluyor. kullanımı çok rahat. oturaklı alacağınız araçta esp'de var diye biliyorum. bir de 2012'ye göre dizelde yenilikleri var. %19 gibi bir yakıt tasarrufu özelliği de gelmiş diyorlardı. yol tutuşla ilgili eklemelerde var.

ben dizelin 4.15'lerde seyrettiği zamanda 2.0 motorla ankaradan izmire 650 km'yi cruıse control 120 km'de sabit 140 tl'ye gelmiştim ki bu arabayla bu vakitte bunun altını yakalamak mümkün.

Çevrimdışı check16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yorumlar İçin Teşekkür ederim :) Yorumladan sonra araç daha çok içime sindi diyebilirim :)

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: check16;440088
Yorumlar İçin Teşekkür ederim :) Yorumladan sonra araç daha çok içime sindi diyebilirim :)

Hocam ben de geçtiğimiz hafta 1.6 TDI DSG siparişi verdim. Yeni kasa Corolla da manuel 69.100 TL fiyatı görünce çok da düşünmeye gerek yok dedim http://www.skodaturkey.com/images/icons/icon10.gif

Benim araç ta inşallah Ağustos ayında teslim edilecek. Bence de araç gerçekten çok güzel...