škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia A7 nın cam sesı ve dıger gelen sesler hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
bence sol aynadan rüzgar sesi geliyor olabilir. Aynı problem picasso'larda da var bariz olarak, bzim sitede 2 tane grand picasso var, ikisnde de o ses geliyor.

Çevrimdışı osafakk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sadican;438301
Aracımı yeni aldım. 1150 km de. arabayı aldığım günden beri arka süspansiyonlardan vuruntu sesi geliyor. bu ses giderek arttı. böyle bir şikayeti olan var mı dır acaba. 2013 model skoda octavia 1,6 tdi dsg elegance.

Selam benimde octavia aracım 1000 km de benden de aynı sesler geliyor malesef, skoda müşteri şikayet oluşturun telefonla, bu problemi skoda görsün... Bozuk yollarda çok kötü...

Çevrimdışı osafakk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayrıca kapılardan geldiğini zannettiğim vibrasyon kaynaklı titreşim sesleri var...bunlar fabrikasyon hataları ama çözülür ve her arabada olur...yoksa malzeme kalitesi çok iyi

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: capadocia50;437514
Merhaba,
yaklasık 2 ay once aldıgım yenı octavıa da surucu camının bıraz acık oldugu zaman yolda gıderken cam rahatsız edecek sekılde ses yapıyor.bunun ıcın servıse gıttım baktılar ama sorun duzelmedı ayrıca surucu tarafındakı kapı 120 den sonra bazen ıslık calar gıbı ses cıkarıyor bıde sofor koldugu tarafındakı emnıyet kemerının mekanızmasından ses gelıyor bozuk yollarda bunları nasıl halledebılırım araba cok guzel ama bunlar olunca canım cok sıkıldı skodaya yakıstıramadım ne yapmamı tavsıye edersınız?
yardımcı olursanız sevınırım.
''bıde sofor koldugu tarafındakı emnıyet kemerının mekanızmasından ses gelıyor'' Demişsiniz. bu sorunun aynısı benim sağ ön kemer mekanizmasından geliyor. oradaki makaradan kaynaklı bir sorun diye düşünüyorum. sökülüp tamamen değşmesi mi gerekiyor, yoksa yağlanması mı gerekiyor bilmiyorum.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;441076
''bıde sofor koldugu tarafındakı emnıyet kemerının mekanızmasından ses gelıyor'' Demişsiniz. bu sorunun aynısı benim sağ ön kemer mekanizmasından geliyor. oradaki makaradan kaynaklı bir sorun diye düşünüyorum. sökülüp tamamen değşmesi mi gerekiyor, yoksa yağlanması mı gerekiyor bilmiyorum.

Benim aracımda da vibrasyon gibi ses yapmaktaydı kemer tokası; garantiden değiştirtmiştim ve sorun çözülmüştü.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;441103
Benim aracımda da vibrasyon gibi ses yapmaktaydı kemer tokası; garantiden değiştirtmiştim ve sorun çözülmüştü.
tokadan nasıl bir ses gelebilir anlamadım. sütuna çarpıyordu diyorsanız sanırım bütün octilerde zaten öyle.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;441122
tokadan nasıl bir ses gelebilir anlamadım. sütuna çarpıyordu diyorsanız sanırım bütün octilerde zaten öyle.

Yanlış ifade ettim, kemer yuvası yazacaktım.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;441124
Yanlış ifade ettim, kemer yuvası yazacaktım.
netleştirelim diye yazıyorum; siz kemer tokasının takıldığı mekanizmayı kastedmiyorsunuz değil mi? Kemerin sütuna bağlıolduğu noktayı kastediyorsunuz. öyleyse sorunumuz aynı. ben o sesin uzun süre kapı içinden bi yerden geldiğini düşünmüştüm söküldü bakıldı hiç bir şey bulunamadı.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim 2005 emektar taka a5 de bile ön iki camı biraz açtığımda yolda yapmıyor ama kapıyı kapatırken doğan slx den gelen sesin aynısı geliyor tıkırtı bariz şekilde geliyor maalesef.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;441141
netleştirelim diye yazıyorum; siz kemer tokasının takıldığı mekanizmayı kastedmiyorsunuz değil mi? Kemerin sütuna bağlıolduğu noktayı kastediyorsunuz. öyleyse sorunumuz aynı. ben o sesin uzun süre kapı içinden bi yerden geldiğini düşünmüştüm söküldü bakıldı hiç bir şey bulunamadı.

Sizin sorun bendekinden farklıymış hocam. Ben kemerin takıldığı mekanizmayı söylemiştim.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;441167
Sizin sorun bendekinden farklıymış hocam. Ben kemerin takıldığı mekanizmayı söylemiştim.
peki kemerin takılı olup olmaması bir şeyi değiştiriyor muydu ?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;441182
peki kemerin takılı olup olmaması bir şeyi değiştiriyor muydu ?

Hiç o yönden denememiştim. 100 metre gidecek olsam bile kemer takarım zaten.

Çevrimdışı osafakk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;437524
Kemer mekanizması için kemer yuvası ses yapıyorsa yuva garantiden değişebilir.

Merhaba şoför tarafından gelen ses nasıl ? Cızırtı şeklinde mi ?