škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia A7 nın cam sesı ve dıger gelen sesler hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı capadocia50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
yaklasık 2 ay once aldıgım yenı octavıa da surucu camının bıraz acık oldugu zaman yolda gıderken cam rahatsız edecek sekılde ses yapıyor.bunun ıcın servıse gıttım baktılar ama sorun duzelmedı ayrıca surucu tarafındakı kapı 120 den sonra bazen ıslık calar gıbı ses cıkarıyor bıde sofor koldugu tarafındakı emnıyet kemerının mekanızmasından ses gelıyor bozuk yollarda bunları nasıl halledebılırım araba cok guzel ama bunlar olunca canım cok sıkıldı skodaya yakıstıramadım ne yapmamı tavsıye edersınız?
yardımcı olursanız sevınırım.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar aramıza hoşgeldiniz:)
Radyo çekme problemi dışında ilk defa yeni octavia bu tür şikayet geliyor..
Sorunu kronik olup olmadığı konusunda henüz birşey söylemek için yeteli dönüt yok..
Farklı bir serviste soruna çözüm aranabilir.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kemer mekanizması için kemer yuvası ses yapıyorsa yuva garantiden değişebilir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı BRS99

• VAG Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cam ve kapı sesi yalıtımı zayıf olabilir. Önceki aracınız neydi ?

Çevrimdışı capadocia50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
daha ılk aracım skoda fabıaydı daha sonra honda cıvıc vardı ama camı bı elın genıslıgı kadar acık oldugu zaman bıraz bozuk yolda hemen tıtreme yapıyor ve bu tıtremeyı hıcbır arabada gormedım ve sadece surucu tarafındakı camda var. ayrıca hızım 120 nın uzerındeyken ruzgarın yonune de baglı olarak sadece surucu kapısından ıslık sesı gıbı bır ses gelıyor bu bazen 160 da da yapıyor bazen 120 de de cok sasırdım oysa kalıteyı cok guzellestırmısler ama bu sekılde ufak hatalar benı cok sasırttı servıse goturursem sanırım bunların hepsını cozerler degıl mı

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: capadocia50;437579
daha ılk aracım skoda fabıaydı daha sonra honda cıvıc vardı ama camı bı elın genıslıgı kadar acık oldugu zaman bıraz bozuk yolda hemen tıtreme yapıyor ve bu tıtremeyı hıcbır arabada gormedım ve sadece surucu tarafındakı camda var. ayrıca hızım 120 nın uzerındeyken ruzgarın yonune de baglı olarak sadece surucu kapısından ıslık sesı gıbı bır ses gelıyor bu bazen 160 da da yapıyor bazen 120 de de cok sasırdım oysa kalıteyı cok guzellestırmısler ama bu sekılde ufak hatalar benı cok sasırttı servıse goturursem sanırım bunların hepsını cozerler degıl mı

Akif Bey'in de belirttiği gibi sizin yazdığınız sorunları ben de ilk kez sizden duyuyorum.

Kapıdan geldiğini söylediğiniz ses bozuk kapı ayarı ya da kapı fitilindeki bir üretim hatasından da kaynaklanabilir. Öncelikle bunlara baktırın bence.

Çevrimdışı capadocia50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kapının ust tarafındakı fıtılde bı sorun vardı servıse gotrudum yaptılar fakat ses devam ettı bazen hıc yapmıyor yuksek hızda bazen de 120 ıle gıderken yapıyor.surucu tarafında bır sorun var ama bır turlu cozemedım sorunu.sunu da farkettım cam bıraz acık oldugunda sayet kapıyı kapatırsanız cok rahatsız edecek sekıde cam sesı duyuluyor bu butun kapılarda var servıse gıttıgım de baska octavıa da da denedım aynı seyı ondan da ses geldı.

Çevrimdışı 1071

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araç yüksek hızlarda ve cam hafif açıkken rüzgar ıslık sesi geliyor. Bu aracın aerodinamiği ile ilgili bir ses. Camı az daha aralayınca ses normale iniyor.

Çevrimdışı capadocia50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benım bahsettıgım ses cam kapalıyken gelıyor malesef.baska bu hususta sorun yasayan arkadas yok sanırım bence de camın fıtıllerınde bır sorun var sadece surucu tarafındakı camdan gelıyor.

Çevrimdışı cretan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugün hataya geldim aracımla... 3000 km oldu ve yollar ne yazık ki berbat durumda... bu yüzden özellikle yüksek engellerden geçerken sağ ön kapıdan bir gıcırtı duymaya başladım ki daha önce kayseride bu tür sıkıntılar yaşamadım ama yolların kalitesi de çok farklıydı... ilk defa bu kadar yüksek engellerden geçti araç biraz da buna bağladım... ben de özellikle hareketli parçaların bu tür esneme hareketine karşı ses yapabileceğini düşünüyorum ama yine de servise danışacağım ilk peryodik bakımda....

sizin duyduğunuz sesi sadece şiddetli yan rüzgarda duydum ben... normal rüzgarlı havalarda 120 civarında otoyolda ilerlerken herhangi bir ses duymuyorum acaba kapı fitili veya ayarıyla ilgili bir sorun olabilir mi...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cretan;437670
bugün hataya geldim aracımla... 3000 km oldu ve yollar ne yazık ki berbat durumda... bu yüzden özellikle yüksek engellerden geçerken sağ ön kapıdan bir gıcırtı duymaya başladım ki daha önce kayseride bu tür sıkıntılar yaşamadım ama yolların kalitesi de çok farklıydı... ilk defa bu kadar yüksek engellerden geçti araç biraz da buna bağladım... ben de özellikle hareketli parçaların bu tür esneme hareketine karşı ses yapabileceğini düşünüyorum ama yine de servise danışacağım ilk peryodik bakımda....

sizin duyduğunuz sesi sadece şiddetli yan rüzgarda duydum ben... normal rüzgarlı havalarda 120 civarında otoyolda ilerlerken herhangi bir ses duymuyorum acaba kapı fitili veya ayarıyla ilgili bir sorun olabilir mi...

Esneme sırasında yapıyorsa sizin ses de kapı fitillerinden kaynaklı olabilir; tabi daha yeni araçta böyle bir sıkıntı olması da enteresan.

Çevrimdışı capadocia50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende kapı fıtılınde bır sorun oldugunu dusunuyorum cunku arabayı ılk aldıgımda kapının ust tarafındakı fıtıl arka kapunın fıtılının uzerıne kaymıs bunu goturdum fıtılı kaydırararak duzelttıler fakat ses ondan once de gelıyordu malesef bence kesınlıkle kapı fıtıllerınde bır sorun var oyle bısey olmasa sadece surucu tarafından ses gelmez bende servıse kayserıye goturuyorum.en kısa zamanda goturup duzeltırecegım yenı araba da bunların olması ınsanı huzursuz edıyor.

Çevrimdışı capadocia50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu arada aracın yakıtı hakkında bılgılerı paylasan olursa sevınırım,
yenı araclar kac km den sonra az yakmaya baslar?
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2013, 11:42:09 Gönderen: capadocia50 »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: capadocia50;437699
bende kapı fıtılınde bır sorun oldugunu dusunuyorum cunku arabayı ılk aldıgımda kapının ust tarafındakı fıtıl arka kapunın fıtılının uzerıne kaymıs bunu goturdum fıtılı kaydırararak duzelttıler fakat ses ondan once de gelıyordu malesef bence kesınlıkle kapı fıtıllerınde bır sorun var oyle bısey olmasa sadece surucu tarafından ses gelmez bende servıse kayserıye goturuyorum.en kısa zamanda goturup duzeltırecegım yenı araba da bunların olması ınsanı huzursuz edıyor.
İlk etapta kapı fitillerini yağlama yoluna gideceklerdir. Sorun çözülmeszse ve sıkıntının kesinlikle fitillerden kaynaklı olduğuna kanaat getirilirse fitil de değişebilir.

Çevrimdışı sadican

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımı yeni aldım. 1150 km de. arabayı aldığım günden beri arka süspansiyonlardan vuruntu sesi geliyor. bu ses giderek arttı. böyle bir şikayeti olan var mı dır acaba. 2013 model skoda octavia 1,6 tdi dsg elegance.