škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yüksek Hızda Yol Tutuşu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia; yol kullanımı için tasarlanmış C segmenti bir araba için yeterli performans, konfor, yol tutuş beklentilerimi karşılıyor.

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
audi A6 lastikleri taktırmıstım gecen sene octaviama hic korku vermiyor hızlı dönüslerde.hızlıda gitseniz octavia bence okadr korkutmuyor yolun durumuna gore tabi :)  nekadrda olsa hız felakettir :))
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2013, 12:57:14 Gönderen: taner_octavia »

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sina;434652
evet oralarda özellikle yol bozuklukları ve dönerken viraj içinde virajın sertleşmesi gibi saçmalıklar var. ben alıştım artık bakırköye kadar omurilikten gidiyorum o yolda.

o kadar tır kamyon olmasaydı keşke...

benim araba yan rüzgarlarda bayağı savruluyordu sizinki nasıldı?

bende ruzgarda sorun olmadı. yan rüzgarlar etkilemedi beni. ama virajlarda birazda yolun acemiligi tam kestiremedim. virajları biraz yoldan cikarak alabildim.

tır kamyonlar yine bir nebzede 2 km onceden selloktor yaptıklarımız yol vermiyor o kotu. sag sol gecmek zorunda kalıyor.

Alıntı yapılan: Akif Hoca;434665
Octavia; yol kullanımı için tasarlanmış C segmenti bir araba için yeterli performans, konfor, yol tutuş beklentilerimi karşılıyor.

haklısınız . o yuzden hız yapmak için değil aile ile rahat rahat seyahat etmek için aldım. ama bir deneyeyim dedim.:)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia A5 i bilmem ama A4 te arka kısım çok yüksek ve 195/65/15 lastikler ile virajlarda çok fazla yatıyor.Yüksek hacimli motora neden böyle bir lastik ölçüsü koymuşlar bir türlü anlayamadım.. En kısa zamanda 225/45/17 ye geçmeyi planlıyorum.Eminim ki virajlarda daha iyi olacaktır :)

Dediğim gibi octavialarda rüzgar direnci çok iyi değil o yüzden yüksek hızlarda bana kalırsa pek güvenli değil..

Çevrimdışı OBBattaloglu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: josefsalvatini;434648
Bizim bir arkadas da aldi yeni oktavia 225 45 17 opsiyon ile ayni şekilde yuksek hizda stabil degil diyor:(

Corolla'dan Octavia'ya geçiş yaptım ben. O zaman Octavia'nın yere iyi bastığını çok daha rahat anlıyorsunuz

Çevrimdışı josefsalvatini

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OBBattaloglu;434847
Corolla'dan Octavia'ya geçiş yaptım ben. O zaman Octavia'nın yere iyi bastığını çok daha rahat anlıyorsunuz

Kişilerin kullanima göre bakarsak eski kasa ceed le 200 le giderken 4 serit makas atarken yolda kopmayan bir ceed varken şimdi 200 de seridi kendi degistiren bir octavia var yeninkasa icin yorumum
Kaldiki herkes böyle kullanir demiyorum ben kisinin kendi yorumunu belirttim bu arada
Daha once de yazanlar gibi segmenti aile arabasi icin yeterli zaten
Ama unutmayin ki herkes ayni sekilde ayni arabayi kullanmaz

Çevrimdışı kry1459

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavianin yol tutusu benim icin ayrıdir yazilanlarin aksine yüksek hızda gayet stabil bir arac tam bir uzun yol canavarı bana gore

Çevrimdışı karabatak23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ilk aldığım zaman 232'yi gördüm herhangi bir sorun yaşamadım.

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: karabatak23;434990
ilk aldığım zaman 232'yi gördüm herhangi bir sorun yaşamadım.

duz yoldamı yaptınız bu hızı. ayrıca ruzgar ve viraj durumu neydi.

Çevrimdışı Sina

• 2007-bugün, 120000km+
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu yol tutuş mevzu muhtemelen yeni araç hafifletme çabalarından kaynaklanıyor. iyi bir aerodinamikle desteklenmesi lazım ama şekiller kompleksleştikçe üretim maliyeti de artıyor. eski arabaların yolu yüksek hızda daha iyi tutmasını ben onların ağırlığına bağlıyorum.

octavia boyutlarına göre oldukça hafif bir alet. savrulma gibi durumlar normal bu durumda. belki vrs'inin bodykiti birşeyler yapabilir :)

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kry1459;434886
Octavianin yol tutusu benim icin ayrıdir yazilanlarin aksine yüksek hızda gayet stabil bir arac tam bir uzun yol canavarı bana gore

bende buna katılıyorum, yeni kasayı bilemem ama bende 2011 A5 var uzun yoldaki konforu ve yol tutuşu gayet iyi  bence

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msidestructive;435201
bende buna katılıyorum, yeni kasayı bilemem ama bende 2011 A5 var uzun yoldaki konforu ve yol tutuşu gayet iyi  bence

düz yolda sıkıntı yok. ama virajlara biraj süratli girin veya rüzgarlı havada hız yapın bence. o zaman fark edersiniz. ayrıca bunlar yeni octavia için.

Çevrimdışı cretan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracım ile 150 km/h hıza kadar çıktım en fazla... benim sürüş karakterim sakin biraz o yüden belki fazla zorlamam aracımı ama yolda bana güvensizlik hissettirmedi hiç... 17'' jant takılı ve lastik havaları düzenlendikten sonra yol konforu ve tutuşu bana gayet yeterli geldi... dediğim gibi çok yüksek hızda kullanmadım ve orta sınıf hiçbir aracın yüksek hız için tasarlanmadığını bu yüzden de sürücünün dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum...

Alıntı yapılan: ucetinkaya;435207
düz yolda sıkıntı yok. ama virajlara biraj süratli girin veya rüzgarlı havada hız yapın bence. o zaman fark edersiniz. ayrıca bunlar yeni octavia için.

bu arada yukarıda yazdığım cevaptaki hızı Hatay Belen inişinde yüksek rüzgarlı ve hafif virajlı yolda yaptım ki bilenler bilir... ben sıkıntı yaşamadım acaba aracınızda esp devrede mi, lastik havalarınızı kontrol ettirdiniz mi...

Çevrimdışı karabatak23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ucetinkaya;435023
duz yoldamı yaptınız bu hızı. ayrıca ruzgar ve viraj durumu neydi.

düz yoldu ama sonlara doğru hafif viraj vardı 232'yi sonlarda viraja girerken gördü rüzgar çok hafiften hissedilmeyecek derecede vardı.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: octaviaman;434663
Yüksek süratte en güvenli araçlardan biri Octavia elegance 1.6 mpi dır.Seviyorum Ben onu.Ağır devirli olması ve turbosu v.s. olmaması nedeniyle 190 km li süratlerde ve hızlanırken araç yola güvenle oturuyor.:D
Tecrübemle sabittir.:dede:

+10
Aracı yeni aldığımda Edirne otobanında test için 210 km hıza çıktım,maşallah ok gibi gidiyor.Adeta yola yapışıyor..