škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yüksek Hızda Yol Tutuşu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

dun gece mesaisi sonrası yollarında boş olmasını fırsat bilip biraz hız denemesi yaptım. İzlenimlerim;
- Araç 198 e çok rahat çıktı. fazla zormaladı.
- yüksek hızlarda yoladaki bozukluklar aracı hoplatıyor. buda insanı tedirgin ediyor. araç o hızlar için hafif kalıyor.
- virajlara çok sert girerseniz donme yarıçapınız çok artıyor. bende esp devreye girmedi ama sağdaki kişiye çok yaklaşmak zorunda kaldım.

Özetle bence hız yapmak için değil normal kullanışlar için bir araba. birde hız denemesi yapılacaksa virajlı olmayan yerlerde yapılması tavsiye edilir.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende ilk aldığım gün 180'e çok rahat çıktım.arabanın ataklığı tatmin edici.

Çevrimdışı Sina

• 2007-bugün, 120000km+
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yoksa dün temde kovaladığım octi sizinki miydi? beyaz olan avrupa yakası tem?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
200 civarı hala güven veren ve stabil kalan araçlar zaten yere yakın spor araçlar ya da 2 tonluk premium sedanlar diye biliyorum. Bizimkiler aile aracı zaten fazlasını beklememek lazım.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 225'den sonra kendimi uzay boşluğunda hissettim :D (Rapid 1.4 TSI DSG) Allah'a emanet gidiyorsun yani :D  Zaten bu araçlar hız için değil herkes biliyor :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çorlu yolunda 5 kişi ful bagaj 240 yapmıştık yollar sabah saatinde boştu en güzel denenecek yolda orasıdır bana kalırsa :) Sonuca gelirsek o hızlarda siz aracı kontrol etmiyorsunuz rüzgar ne isterse onu yapıyor aynı zamanda viyadük geçişlerinde paçalıkların asfalta sürttüğünü defalarca hissettim :)

Birde boş araba ile yüksek süratler tehlike oluyor tersten bir rüzgar geldi mi sizinle istediği gibi oynar :)

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;434622
Çorlu yolunda 5 kişi ful bagaj 240 yapmıştık yollar sabah saatinde boştu en güzel denenecek yolda orasıdır bana kalırsa :) Sonuca gelirsek o hızlarda siz aracı kontrol etmiyorsunuz rüzgar ne isterse onu yapıyor aynı zamanda viyadük geçişlerinde paçalıkların asfalta sürttüğünü defalarca hissettim :)

Birde boş araba ile yüksek süratler tehlike oluyor tersten bir rüzgar geldi mi sizinle istediği gibi oynar :)

O yüzden en iyisi boş yolda basacaksın  :adm:

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;434626
O yüzden en iyisi boş yolda basacaksın  :adm:

Hayir bence en iyisi hic basmayacaksin;). Hiz icin ucaga bekliyoruz.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
mereceds c220 cdi, 5 kişi ile 240 görmüşlüğüm var.ben arkada ortada oturuyordum. insan tedirgin oluyor.allah korusun otobanda bişey çıksa kim kurtaracak. ben en çok 3 kamyon yada tırın birbirini sollayıp şerit doldurmasından korkuyorum.

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sina;434617
yoksa dün temde kovaladığım octi sizinki miydi? beyaz olan avrupa yakası tem?

benim capucino bej. arkamda bir rapid veya octi beyaz kovaliyordu :) . çarşamba gecesi 12 civarı
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2013, 08:12:56 Gönderen: ucetinkaya »

Çevrimdışı Sina

• 2007-bugün, 120000km+
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ucetinkaya;434635
benim capucino bej. arkamda bir rapid veya octi beyaz kovaliyordu :) . çarşamba gecesi 12 civarı

bendim o zaman :D rapid 1.6 tdi benim de. yakından bakayım dedim önce yanaştım sonra dedim bakalım nasıl gidiyormuş octavia. yanlız farlara bayıldım ledlere

Çevrimdışı josefsalvatini

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim bir arkadas da aldi yeni oktavia 225 45 17 opsiyon ile ayni şekilde yuksek hizda stabil degil diyor:(

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sina;434646
bendim o zaman :D rapid 1.6 tdi benim de. yakından bakayım dedim önce yanaştım sonra dedim bakalım nasıl gidiyormuş octavia. yanlız farlara bayıldım ledlere

dünya çok küçük. bir sonrakinde yine görüşürüz. otogar sapagindan sonra virajları yuksek hızda almak sıkıntı oldu :)

Çevrimdışı Sina

• 2007-bugün, 120000km+
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ucetinkaya;434651
dünya çok küçük. bir sonrakinde yine görüşürüz. otogar sapagindan sonra virajları yuksek hızda almak sıkıntı oldu :)

evet oralarda özellikle yol bozuklukları ve dönerken viraj içinde virajın sertleşmesi gibi saçmalıklar var. ben alıştım artık bakırköye kadar omurilikten gidiyorum o yolda.

o kadar tır kamyon olmasaydı keşke...

benim araba yan rüzgarlarda bayağı savruluyordu sizinki nasıldı?

Çevrimdışı octaviaman

• Skystar SSS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yüksek süratte en güvenli araçlardan biri Octavia elegance 1.6 mpi dır.Seviyorum Ben onu.Ağır devirli olması ve turbosu v.s. olmaması nedeniyle 190 km li süratlerde ve hızlanırken araç yola güvenle oturuyor.:D
Tecrübemle sabittir.:dede: