škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia kapısı için stoplu menteşe uygulanabilir mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Malumunuz, araçlarımızın (en azından ben öyle biliyorum sanırım octavia a5 kasalarda böyle bir hal söz konusu) kapılarının menteşelerinde tutucu olmadığı için açarken sürekli itmek, kendiliğinden tuttuklu kalması mümkün olmadığı için zorlanmaktayız.

Golf, jetta, passat vs gibi Vw grubun araçlarının kapıları ise stoper menteşe olduğu için böyle bir sorun olmamakta.

Acaba menteşelerimize bu araçların menteşelerini uygulayabilir miyiz? Uygulayan var mı? Sıkıntı olur mu? Kapı başı kaça mâl olur?

Umarım yanlış ifade etmemiş ve durumu izah edebilmişimdir.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tam olarak nerde nasil zorlandiginizi anlamadim. Kapiyimi acamiyorsunuz, yoksa kapatamiyormusunuz. Veya az bi ittirmyle kapi vakumlu gibimi kapansin istiyorsunuz. Veya tam actiginizda orada sabit kalsinmi istiyorsunuz. Eger son dedigim gibi ise kapilarda mentese haricinde siyah plastik ustu cukurlu cubuk seklinde parcalar mevcut. Bunlar kapinin iki kademede actiginiz noktada durmasini sagliyor zaten.

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;617542
Tam olarak nerde nasil zorlandiginizi anlamadim. Kapiyimi acamiyorsunuz, yoksa kapatamiyormusunuz. Veya az bi ittirmyle kapi vakumlu gibimi kapansin istiyorsunuz. Veya tam actiginizda orada sabit kalsinmi istiyorsunuz. Eger son dedigim gibi ise kapilarda mentese haricinde siyah plastik ustu cukurlu cubuk seklinde parcalar mevcut. Bunlar kapinin iki kademede actiginiz noktada durmasini sagliyor zaten.

Kusura bakmayın tam anlaşılır bahsetmemişim. Zorlandığım bölüm kapıyı özellikle yokuşlarda açarken, han kapısı gibi olduğu için sürekli itik halde tutmak gerekiyor. Söylediğiniz gibi 2 kademede kapı kendisini tutmuyor, kendiliğinden kapanıyor. Kapı açıldığında sabit kalsın istiyorum. Acaba benim aracın çubuklarında mı problem var?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;617802
çubuklar yağlı olmayacak yoksa kayar.

Bugün kontrol ettim çubukları, üzerinde tozlanma vardı, sildim ancak faydası olmadı. Sanki kapı içerisinde bulunan, çubuğun çentik bölümünü sıkması gereken yerler sıkıştırmıyor gibi geldi. Orada 2 tane vida var acaba söksem yapabilir miyim ki?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sokmekten cekinme, belki dosemeyide sokmek gerekebilir. Doseme alt kenarinda, kapi kolu icinde ve kapi acma mandali icinde vidalar var. En azindan kontrol etmis varsa sorun gidermis olursun.

Çevrimdışı mfeker89

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Valla benim aracta 2 kademeli olarak aciliyordu. İkinci kademe zaten elimke kapatmazsam kapanmiyordu.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
2 kademeli şekilde tutuyordu Fabia'm, Roomster, keza Karoq.

Sıkma işini yapan kısımda zafiyet olabilir, kontrol ettirin derim