škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bagaj su aliyor

OZDI · 36 · 23884

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Demir58;645097
Merhaba. Aranızda yeniyim
Su sızıntısı devam ediyormu.? Aynı problem bende de var her yer kuru ama stepne içi su alıyor alttaki tapalardan gelme ihtimali varmı teşekkürler. :confused:

var tabiki. park sensörü varsa bunların geçtiği delikleri tam kapatmamış olabilirler. iki dakka bagaj döşemesini kaldır bi bakıver.

Çevrimdışı Demir58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorunum çözüldü.. fakat sıkıntı ne park sensörü nede başka bisey.. kronik bagaj kapağı ayarı ayar yapıldı ve şuanda dışardan bakıldığında açık gibi durmuyor ayrıca suda almıyor teşekkürler:dede:

Çevrimdışı ebay

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Demir58;646008
Sorunum çözüldü.. fakat sıkıntı ne park sensörü nede başka bisey.. kronik bagaj kapağı ayarı ayar yapıldı ve şuanda dışardan bakıldığında açık gibi durmuyor ayrıca suda almıyor teşekkürler:dede:

Hocam sizin adınıza sevindim bagaj kapagi ayari nasil yapılıyor tavanda arkada kalan plastigi sokup ordan mi ayarliyorlar acaba bilginiz var mi ?

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun bir aradan sonra aynı sorunu tekrar yaşadım. Bir gün yağmur sonrası arabaya binerken bagaj kapağını açtım. Kapağın alt tarafında bir sağda bir solda iki tane siyah ayar plastiği var. Sağ taraftan bildiğin su aktı yarım bardak bir bardak. Şimdi bugün yine yağmur vardı yine aynı yeri kontrol ettim. Bagaj kapağının alt sağ taraf halı kısmı ıslak. Dokununca su geliyor. Yani bendeki olay bagaj kapağını içine giren su oradan bagajın içine sızıyor.
Benim araba arkadan tampona darbe almıştı. Bu darbeden bagaj kapağı da bir hasar görünmemesine rağmen alt kısımdan 1-2 cm içeri doğru esneme yapmıştı. Tampon boyandı. Bagaj kapağında bir işlem yok. Muhtemelen bu sebepten içeri su giriyor. Ama nereden? Aslında kendim söküp bakacağım ama nereden başlayacağımı bilemedim? Belki servise götürürüm.

Çevrimdışı barsoom

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
1 Sorun arka stop farını çıkarınca lamba kablo çıkışın etrafında siyah conta ben bu contaya ek sunger çektim,2 olarak bagaj fitilini komple çoküp çatlak patlak varmı diye kontrol ettim  
3 son olarak bagaj kapagını kapanma ayarını aşagı aldım 1 cm kadar şu anda sorun olmadı
kaldıkı aracımda sorun yoktu fakat her yagmurda 10 litre su boşaltıyordum.

Çevrimdışı mfeker89

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Valla benim eski aractada silecek suyu cama püskürtmüyodu. Sanirsam borusu çatladı bir zaman sonra