škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cam Otomatiği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emez2005

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba Yetici arkadaşlar.
forumda daha önce yazmıştım .Şubat ayında ben de aranıza katılmıştım. 1,6 aktive modeli ile .

1 haftadan beri yolcu koltuğu cam otomatiğinde problem var. cam tam kapanmıyor ve her iki kontrol merkezinden de kapatmaya çalıştığınızda tekrar geri açılıyor.
Bu garanti kapsamında mı tamir edilir ? yoksa cepten mi ?
(ilk defa sıfır araç sahibi olduğum için acemiyim . sorularım aptalca gelebilir . kusura bakmayın ):kiki:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Garantiden hallolur..
Cepten sadece bakım yapılır..

Çevrimdışı ALANSO

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araca binin, kontagi acın , cam otomatigine aşağı ininceye kadar basili tutun ve 3sn basili tutmaya devam edin kontagi kapatıp anahtarı cekin , tekrar kontagi açıp cami kaldırma tuşuna basın ama basili tutmayın. Eğer yine kapanmaz aşağı inerse sıkışma vardır yok düzelirse ac kapa yaparken oynanmış demektir resetlmis olacaksınız;)

Çevrimdışı mmxa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, bende ocaktan bu yana greenline elegance sahibiyim. Benim sorunun şu, yine yolcu tarafı cam otomatiği bazen iki kafemeli butonda 2.kademede otomatik kapanıyor, bazen beni manuel sonuna kadar tutmaya sebep oluyor. Bu kronik bir sorun olabilir mi. Kapanıp yarıya kadar açılma problemini de bu problemler beraber yaşadım.

Çevrimdışı emez2005

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;439770
Sıkışma var galiba

sıkışma olsa açılınca kapanmaz kapanınca açılmaz gibi geliyor. bu sanki yalama olmuş gibi :lol:

Çevrimdışı emez2005

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ALANSO;439777
Araca binin, kontagi acın , cam otomatigine aşağı ininceye kadar basili tutun ve 3sn basili tutmaya devam edin kontagi kapatıp anahtarı cekin , tekrar kontagi açıp cami kaldırma tuşuna basın ama basili tutmayın. Eğer yine kapanmaz aşağı inerse sıkışma vardır yok düzelirse ac kapa yaparken oynanmış demektir resetlmis olacaksınız;)

birazdan inip söylediklerinizi deneyeyim . teşekkürler.

Çevrimdışı emez2005

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ALANSO;439777

ilk denememde olmadı . dün tekrar yazınızı okuyup uyguladıktan sonra , sorun düzeldi. Teşekkürler beni servise gitmekten kurtardığınız için.

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emez2005;439958
ilk denememde olmadı . dün tekrar yazınızı okuyup uyguladıktan sonra , sorun düzeldi. Teşekkürler beni servise gitmekten kurtardığınız için.
bazen benim aracımda da oluyor sağ arkacamım kalkıyor tekrar geri acılıyor soğuktandır dedim 2 kez yaptı sonra düzeldi servis garanti kapsamında değişir dedi tabi onlar görmeden cevap verdiler şuan sorun yok

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: stroom;440914
bazen benim aracımda da oluyor sağ arkacamım kalkıyor tekrar geri acılıyor soğuktandır dedim 2 kez yaptı sonra düzeldi servis garanti kapsamında değişir dedi tabi onlar görmeden cevap verdiler şuan sorun yok

Cam eğer kanalda sıkışıyorsa emniyet için geri açılıyor, el-kol sıkıştı sanıp...

Toz topraktan da oluyor, sürekli olduğunda kanalı spreyle temizliyorlar düzeliyor.

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;440921
Cam eğer kanalda sıkışıyorsa emniyet için geri açılıyor, el-kol sıkıştı sanıp...

Toz topraktan da oluyor, sürekli olduğunda kanalı spreyle temizliyorlar düzeliyor.

İrfan abim doğru söylüyor. Toz topraktan sıkışabiliyor. Temiz tutmak lazım.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim sag on camda da oluyor. Kanalı temixliyip yağlıyorum.  Duzeliyor..

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşalr bu tür cam sıkışmaları için size 3*5 liralık bir önerim var cam fitillerinin kanallarını SİLİKONLU KALIP AYIRICI SPREY ile yağlayarak kullanın
http://www.rexon.com.tr/silikonkalipayirici.html ekonomik ve sağlıklı öneridir servisler cam için bu ürünü başka isimlerde tabii kullanırlar.
kanala sıkın peşpeşe camı 3*5 kere indirin kaldırın iyi uygulamalar.
birde önemli husus arabanızı yıkatınca yine camı 3*5 kere indirip kaldırın ki tozlar çamurlaşıp kuruyunca camı sıkmasın
2020 Karoq 1.6 TDI