škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

garanti belgesi sorunu....

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cretan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iyi akşamlar yeni aldığım 2013 octavimı cuma günü biraz da sıkıntılı bir şekilde teslim aldım... bugün beni aldığım bayiden arayarak anket için çeşitli sorular soruldu ki bana "servis danışmanı sizinle tanıştırıldı mı" şeklinde bir soru soruldu... ben de servis danışmanı ile tanıştırılmadığımı ifade ettim... kadın biraz şaşırdı bu cevap üzerine... benim de içime kurt düştü... eve gelip evraklarıma baktığımda garanti belgesinin onaylanmadığını ve en arkasındaki taahütnamenin (3 nüsha olan) doldurulmadığını farkettim... bununla ilgili olarak herhangi bir sorun yaşarmıyım... yarın gidip bayi ile görüşeceğim ama hiç memnun kalmadım tavırlarından...

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hoşgeldiniz hayırlı uğurlu olsun yanlız kendiniz tanışma bölümünde tanıtmayı unutmayınız eğer nerede olduğunuzu ve servisinizi söylerseniz tanıdık birileri çıkar ve sorununuzu çözüme kavusturur umarım.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Ben aldığımda o belgeleri kontrol ederek aldım. hepsini doldurmuşlardı. sizin verdiğiniz bir olumsuz cevap onlara hemen iletiliyor. kendileri de sizi arayacaktır.

Çevrimdışı cretan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim... tanışma bölümüne de mutlaka başlık açarım...
kayseriden aldım aracımı incar skoda... ne yazık ki alım aşamasında da çok ciddi sıkıntılar yaşadık... hatta aracı çok beğenmeme rağmen pişman oldum buradan aldığıma...

3 gün önce teslim aldığım araçla ilgili ne bir servis bilgisi ne de garanti belgesi vermediler... forumlarda da sadece faturanın garanti için yeterli olmadığını öğrendim, açıkçası biraz canım sıkıldı...

Çevrimdışı cretan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hbucak;433131
Hayırlı olsun. Ben aldığımda o belgeleri kontrol ederek aldım. hepsini doldurmuşlardı. sizin verdiğiniz bir olumsuz cevap onlara hemen iletiliyor. kendileri de sizi arayacaktır.

ne yazık ki gergin bir alışveriş olduğu için atlamışım ben... işin kötü tarafı beni direk aldığım bayiden aradılar anket için... ben de skoda türkiyeye durumu bildirmeyi düşünüyorum....
açıkçası hiç memnun kalmadım yaptıklarından yarın sabah ne yazık ki bana 60 km olan bayiye giderek durumu düzeltmeye çalışacağım....

Çevrimdışı Paranoia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kayınço ile aynı gün aynı tarihte aynı anda ben Octi ; o Fabia HTP aldık. Fabiada kampanya vardı ; 2 yıl servis bakımları ücretsiz yapılacak diye. Vay efendim o kağıdı gelirken yanında getirmediği için 2. yıl içindeki servis bakımını ücretsiz yapmadı İzmir Renkoto.  Herşey orda kayıtlı olmasına rağmen o kağıt olmadan yapamıyorlarmış. Yetkili Servis Skodanın en büyük karın ağrısı ve çekilmeyen tek yanı. Daha bakalım neler neler göreceksiniz zaman içinde anlarsınız. Mutlaka gidin doldurtun ve hatta bakımlarınızın tamamını da servis el kitabınıza işletin. Gerek yok burda var falan derlerse ısrar edin ve işletin pişman olmazsınız. Ayrıca serviste ön camımı kırdılar aracı verirken mutlaka hasarsız teslim ettiğinize dair bir belge de isteyin. Benden söylemesi ! Aracınız da hayırlı olsun  , kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun :)

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben geçen ayın 20si gibi octavia aldım ondan önce toyota auris kullanıyordum, 3 yıl garantiye ek 2 yıl daha satın almıştım. Alternatör kasnağı değişecek dendi, garanti ekstra kapsamında (+2 yıllık garantide) hiç bir kağıt belge istemediler, sistemde garantinin uzatıldığı  görünüyordu. Octavia için de 2 yıl garanti satın aldım demek ki belgeleri saklamam gerekiyor. Yazık ama bu servisin çözeceği basit birşey.

Çevrimdışı cretan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugün görüştüm özür dilediler unutulduğu için... doldurulmasa da sorunsuzca faydalanabilirsiniz dediler ama olsun yarın gideceğim... çok teşekkür ederim yorumlar için....

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Garantili alınan araçlar,alındığı bayiide trafiğe çıkış günleri yazılı,buradan garanti ve bakım aralıkları takip ediliyor.Bunla alakalı herhangi bir belge istenmesi çok garip geldi..

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hbucak;433299
Ben geçen ayın 20si gibi octavia aldım ondan önce toyota auris kullanıyordum, 3 yıl garantiye ek 2 yıl daha satın almıştım. Alternatör kasnağı değişecek dendi, garanti ekstra kapsamında (+2 yıllık garantide) hiç bir kağıt belge istemediler, sistemde garantinin uzatıldığı görünüyordu. Octavia için de 2 yıl garanti satın aldım demek ki belgeleri saklamam gerekiyor. Yazık ama bu servisin çözeceği basit birşey.
+2 yıl garantiyi ne kadara aldınız? Trabzon'daki bayi uzatılmış garanti Skoda da yok demişti. Bunu da bilmiyorlarsa Trabzon'dan araba alınmaz.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: genious61;433370
+2 yıl garantiyi ne kadara aldınız? Trabzon'daki bayi uzatılmış garanti Skoda da yok demişti. Bunu da bilmiyorlarsa Trabzon'dan araba alınmaz.

Doğuş finansdan kredi kullanırsan 1233 tl kullanmazsan 1470 tl. +2 yıl garantiden ayrı servis alma hakkınızda var yani 60000 bakıma kadar 4 bakım, yada 90000 bakıma kadar 6 bakım gibi. Ama saçmalık şurda sana servis için kredi kullandırıyor parayı peşin alıyor,servisi indirimli verse yok onu yapmıyor. Bakımlar da çıkabilecek sorunları kapsamıyor. Ben detaylı araştırdım en iyisi +2 yıl garanti 1233 tl.çünkü dsg'den korkuyorum.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle aracınız hayırlı olsun, ilgisiz/bilgisiz bayi çalışanları yüzünden arabanızdan soğumayın, çok güzel bir araç almışsınız, tadını çıkarmaya bakın.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;433446
Öncelikle aracınız hayırlı olsun, ilgisiz/bilgisiz bayi çalışanları yüzünden arabanızdan soğumayın, çok güzel bir araç almışsınız, tadını çıkarmaya bakın.

Aynı fikirdeyim bana gönderdikler sözleşmede full life yazıyordu bu ne demek dedim adam bilmiyorum dedi. Bende VDF'nin internet sitesinden öğrendim. Garanti uzatma kriterleri VDF'de var bakabilirsiniz.
Araçla çok keyifli, emsallerinden daha dolu, konforlu. Alan pişman olmayacaktır.

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hbucak;433440
Doğuş finansdan kredi kullanırsan 1233 tl kullanmazsan 1470 tl. +2 yıl garantiden ayrı servis alma hakkınızda var yani 60000 bakıma kadar 4 bakım, yada 90000 bakıma kadar 6 bakım gibi. Ama saçmalık şurda sana servis için kredi kullandırıyor parayı peşin alıyor,servisi indirimli verse yok onu yapmıyor. Bakımlar da çıkabilecek sorunları kapsamıyor. Ben detaylı araştırdım en iyisi +2 yıl garanti 1233 tl.çünkü dsg'den korkuyorum.

1470 eğer 6 veya 10 taksitle yaparsaniz 1380 e dusuyordu sanırım. bende bu fiyattan yaptım. bende sirf dsg nedeniyle yaptırdım.

Çevrimdışı cretan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ucetinkaya;433537
1470 eğer 6 veya 10 taksitle yaparsaniz 1380 e dusuyordu sanırım. bende bu fiyattan yaptım. bende sirf dsg nedeniyle yaptırdım.

bu işlemle ilgili bir zaman sınırlaması var mı... yani aracı aldıktan sonra 3 ay içinde yapılmalı dendi bana bayiden...