škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2012 DSG'lerde sorun yaşayan var mı ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octaviaman

• Skystar SSS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu iyi niyet söylemlerini duydukça içim bir tuhaf oluyor :uhu:

Çevrimdışı Paranoia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 Aracım 40 binde kavrama değişti :)
Şu anda 69.bindeyim hiç bir sorunum yok. Sadece yükledikleri yazılım çok uyuz !!! Araba 60 km yi gördü mü vites çoktaaaan 7 yi bulmuş oluyor. Sürekli devirli kullanbım gerektiriyor. Yoksa turbo acaip sağırlaşıyor. Nolursa olsun DSG ciddi keyifli bir sürüş sağlıyor :)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
trafikte N konumuna alıp bekleyeceğiz anlaşılan. gerçi ben D'den başka konumda kullanmıyorum S ya da düz tarafa almadığım için sorun yok şimdilik.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araçta kalkış yaparken 1. vites den 2. vitese ani bir geçiş oluyor mu? Yani çok küçük devirde geçiş yapıyor mu?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: msami;431499
Araçta kalkış yaparken 1. vites den 2. vitese ani bir geçiş oluyor mu? Yani çok küçük devirde geçiş yapıyor mu?
Jetta' da, eğer zemin düz ise, freni bıraktığımda ve gaza hiç basmadığımda bir araç boyu ilerledikten sonra 2. vitese geçmiş oluyor.
Alıntı yapılan: YEKE;431494
trafikte N konumuna alıp bekleyeceğiz anlaşılan.  gerçi ben D'den başka konumda kullanmıyorum S ya da düz tarafa almadığım  için sorun yok şimdilik.
N konumuna aldığımızda avantajımız ne olmuş oluyor?:hmm::blm:

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim bir önceki araç A3 2010' da da vites problemi vardı. Büyük ihtimalle 2009 2010 civarı modellerde kavrama problemi var. Vw grubu araçlarda.... Büyük ihtimal değişmesi gerekiyor...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Normal kullanımda; 1. viteste 2. vitese geçisi 6-7km/h hıza gelince yapıyor.
Geçişten ekrana bakmazsanız haberiniz olmaz..
Diğer viteslere 1900 devir düzeyine gelince yükseltiyor.

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba daha hareket eder etmez 2. vitese atıyor dersek yalan olmaz...

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;431506
Normal kullanımda; 1. viteste 2. vitese geçisi 6-7km/h hıza gelince yapıyor.
Geçişten ekrana bakmazsanız haberiniz olmaz..
Diğer viteslere 1900 devir düzeyine gelince yükseltiyor.

Evet dediğiniz gibi, bir de gaza asılırsanız, deviri bayağı yükseltiyor...

2013' lerde 1. vitesi hemen atmıyor ama, hemen hemen bütün vitesler aynı devirde geçiyor....

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

D konumunda amaç maksimum yakıt tasarrufu olduğu için en düşük hızda başlıyor vites yükselme. dolayısıyla evet. S konumunu hiç denemedim ama bir başkasında gördüm. onda geçişler uzun olabilir. üst viteslerde 6500 devirlere kadar çıkıyor.

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;431500
Jetta' da, eğer zemin düz ise, freni bıraktığımda ve gaza hiç basmadığımda bir araç boyu ilerledikten sonra 2. vitese geçmiş oluyor.

N konumuna aldığımızda avantajımız ne olmuş oluyor?:hmm::blm:

düz vites olayı gibiyse vitesi boşa aldığımız için balatayı baskılama olmuyordur diye düşünüyorum.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: YEKE;431609
...düz vites olayı gibiyse vitesi boşa aldığımız için balatayı baskılama olmuyordur diye düşünüyorum.
İyi de manuel bir araçla ilerlerken debriyaj basılı değilse ve araç herhangi bir vitese takılıysa debryaj da sağlıklıysa bir sıkıntı yapmaz ki. Debriyajı bırakırsın, sağlam ise debriyaj baskı balatayı volana sıkıca bastırır ve güç iletimi gerçekleşir.

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten d konumunda biraz beklediginiz zaman sanziman kendini zaten bosa aliyor...

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: c@n77;431708
Zaten d konumunda biraz beklediginiz zaman sanziman kendini zaten bosa aliyor...

Evet hissediliyor zaten, ama frene biraz fazla basmak gerekiyor yoksa araç hareket etmeye çalışıyor dururken..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;431631
İyi de manuel bir araçla ilerlerken debriyaj basılı değilse ve araç herhangi bir vitese takılıysa debryaj da sağlıklıysa bir sıkıntı yapmaz ki. Debriyajı bırakırsın, sağlam ise debriyaj baskı balatayı volana sıkıca bastırır ve güç iletimi gerçekleşir.

ilerlerken değil trafikte dururken olabilir diye düşünüyorum.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: c@n77;431708

Alıntı yapılan: msami;431722
Evet hissediliyor zaten, ama frene biraz fazla basmak gerekiyor yoksa araç hareket etmeye çalışıyor dururken..

Alıntı yapılan: YEKE;431742
ilerlerken değil trafikte dururken olabilir diye düşünüyorum.

Jetta' da farkettiğim bir şey var.

Durdunuz ve ayağınız frende viteste D konumunda.
Eğer frene çok fazla basmıyorsanız (fren pedalına uyguladığınız güç anlamında) aracın rölanti devri 900-1000d/d seviyesinde duruyor.
Eğer frene iyice yüklenmiş de bekliyorsanız (Abartmadan tabii. Yani önceki konumdan daha fazla), aracın rölanti devri 600d/d seviyesinde duruyor.

Sanırım frene az basıldığında bunu algılayıp kalkışa hazır olabilmek için devri yüksek tutuyor.

Denemesi bedava; frene aracı olduğu yerde durduracak kadar basın ve rölantiyi gözleyin. Rölanti 900-1000d/d seviyesinde sabit duracak. Hiç konumunuzu bozmadan frene biraz daha abanın. Rölantinin 600d/d seviyesine düştüğünü gözlemleyeceksiniz.:wnk: