škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

45bin bakımı kararsız kaldım lütfen yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2013 tdi dsg a7 kasa octavia m var.şu an 37bin km deyim. yaklaşık 5bin km sonra bakıma gitmeyi düşünüyorum. aracı 2. el aldım. bakımları hep yetkilide yapılmış ama ben açıkçası gidip 500-600TL ye bakım yaptırmak istemiyorum. Önceki aracım 2010 model astra 1.3cdti idi. Opelgm diye bir site var ordan orjinal ürün ve en kaliteli tam sentetik yağı alıp sanayide güvendiğim ustaya nerdeyse yarı fiyatına 3-4 kez bakım yaptım. aracım tıkır tıkır çalıştı tam 4 yıl sıkıntı yaşamadım. İnternette bakmadığım yer kalmadı ama skoda nın periyodik bakım ürünlerini satan bir yer bulamadım. Sadece birisi nerden alırsın bilmem ama MAHLE  marka filtrelerden al dedi o akadar. Sizler ne yapıyorsunuz bakım gelince

Çevrimdışı Atly

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Forever yetkili servis... Sonuçta iyi niyet garantisine ihtiyaç olabilir her zaman dsg nedeniyle özellikle.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Atly;544594
Forever yetkili servis... Sonuçta iyi niyet garantisine ihtiyaç olabilir her zaman dsg nedeniyle özellikle.

hocam belki haklısınız ama ben Türkiyede ki otomobil yetkili servislerine hele de bu vw yüce grubuna hiç güvenmiyorum. daha 10bin km olmadan arızalanan dsg için bindereden bahane üretip garantili olmasına rağmen müşterisini mağdur eden bunlar değil mi? 42bin km ye kadar sıkıntısız çalışan DSG Allah korusun da bozulsa bunlar sadık müşteri ayağına en fazla dsg nin 7-8bin TL lik maliyetinden biraz indirim yaparlar o kadar. aynı durumu astra m da yaşadım ilk 10bin bakımı serviste yaptım 12bin km de aracın disklerinde sıkıntı oldu yetkili servis bana tüketici hatası dedi. nerdeyse 20yıldır araba kullanıyorum ve  yaş itibariyle gayet sakin kullanıcıyımdır. hadi balata anlarım da diske ben ne yapıcam?

Çevrimdışı Atly

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratogretmen25;544595
hocam belki haklısınız ama ben Türkiyede ki otomobil yetkili servislerine hele de bu vw yüce grubuna hiç güvenmiyorum. daha 10bin km olmadan arızalanan dsg için bindereden bahane üretip garantili olmasına rağmen müşterisini mağdur eden bunlar değil mi? 42bin km ye kadar sıkıntısız çalışan DSG Allah korusun da bozulsa bunlar sadık müşteri ayağına en fazla dsg nin 7-8bin TL lik maliyetinden biraz indirim yaparlar o kadar. aynı durumu astra m da yaşadım ilk 10bin bakımı serviste yaptım 12bin km de aracın disklerinde sıkıntı oldu yetkili servis bana tüketici hatası dedi. nerdeyse 20yıldır araba kullanıyorum ve  yaş itibariyle gayet sakin kullanıcıyımdır. hadi balata anlarım da diske ben ne yapıcam?
Tabi bi de bu bahsettiğiniz durum var. Ama ben kayseride arabamı 30 bin km bakıma götürmeyen önce burada zennecioğlu diye özel büyük bir servis var oradan da fiyat aldım adamlar 400 tl dedi. Serviste yüzde 20 indirimle 550 tl ye yaptırdım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben ikinci bakımı bu hafta yaptırdım yağı kendim götürdüm 232 tl ödedim, motor yağını'da 85 tl ye almıştım 320 tl civarı toplam maliyet. Eğer kendim yapsaydım en fazla 150 tl fark edecekti o da değmez  iyi niyeti bozmaya.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;544608
Ben ikinci bakımı bu hafta yaptırdım yağı kendim götürdüm 232 tl ödedim, motor yağını'da 85 tl ye almıştım 320 tl civarı toplam maliyet. Eğer kendim yapsaydım en fazla 150 tl fark edecekti o da değmez  iyi niyeti bozmaya.

yağı ben de kendim aldım.. Motul 5w30 150TL verdim. ama mazot filtresi yağ filtresı hava ve polen filtresine 250TL vermek kanıma dokunuyor.... gerçi bunun içinde işçilik de vardır ve o da oldukça yüksek yazılıyor serviste

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratogretmen25;544612
yağı ben de kendim aldım.. Motul 5w30 150TL verdim. ama mazot filtresi yağ filtresı hava ve polen filtresine 250TL vermek kanıma dokunuyor.... gerçi bunun içinde işçilik de vardır ve o da oldukça yüksek yazılıyor serviste

işçiliğe 127 tl yazmışlar gerisi malzeme tabi bu kampanyalı fiyatı bence normal.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet yetkili servisler haddinden pahalı, evet bile bile kazık da yiyotuz; ama aracımda dsg gibi bir sürpriz yumurta varsa kesinlikle yetkiliye giderdim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Senelerdir düşünürüm; neden yetkililer fiyatları biraz daha makul hale getirip de sanayide bakım yaptırmaya çalışanları da kendilerine çekmezler ki? Ha bir bakımdan 100 lira kâr edip 10 arabaya bakım yapıp toplamda 1000 lira kâr edeceklerine; bir arabadan 50 lira kâr edip 30 arabaya bakım yapsalar 1500 lira kâr etseler olmuyor mu? Ben mi bir şeyleri yanlış düşünüyorum acaba?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;544651
Senelerdir düşünürüm; neden yetkililer fiyatları biraz daha makul hale getirip de sanayide bakım yaptırmaya çalışanları da kendilerine çekmezler ki? Ha bir bakımdan 100 lira kâr edip 10 arabaya bakım yapıp toplamda 1000 lira kâr edeceklerine; bir arabadan 50 lira kâr edip 30 arabaya bakım yapsalar 1500 lira kâr etseler olmuyor mu? Ben mi bir şeyleri yanlış düşünüyorum acaba?
Aynen bende aynisi dusunuyorum[emoji4]  ucuz yapsalar sanayiye giden olmaz sürümden kazanirlar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;544622
işçiliğe 127 tl yazmışlar gerisi malzeme tabi bu kampanyalı fiyatı bence normal.

127tl insaflı yazılmış işçilik kabul edilebilir. Pazartesi bi fiyat teklifi isteyim bakalım...