škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

VRS Egzost Uygulaması için Yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Slm,

Aracımın arka kısmına VRS görünümü kazandırmak istiyorum. Bu iş için değerli fikirlerinize ihtiyacım var.

Yapmak istediğim uygulama için çıkışların aktif olmasına gerek yok. Ancak milotec.de sitesindeki gibi olmasını da istemiyorum. Çünkü bunların çıkış değil, yapıştırma plastik parça olduğu çok belli oluyor. Örneği alttaki resimde var

Bunun yerine uygun egzost kafalarını bulup, belki difizörü biraz kesip şu şekilde bir uygulama yapmak istiyorum.

zaten orjinal VRS de de bu şekilde. Egzot çıkışlarının aktif olmasına gerek yok.

Şimdi sorum şu, bu tür bir uygulama yaptığımda egzostlar sadece uç olacağından ve aktif olmayacağından bu uçları difizöre nasıl tutturabilirim. Egzotlar aktif olsa kazanı vs ile şaseye bi şekilde sabitlenirdi. Ancak bunlar Aktif olmayacağı için arka tarafa nasıl sabitlenir?

Fikir verebilirseniz çok sevinirim

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İç üst kısımlarından lama yapılarak şasiye kaynak yada uygun bir yere vidalanarak sabitlenebilir diye düşünüyorum hem görünmemiş olur iç kısımarınıda siyah mat boya ile boyarsınız aktif olmasa bile hafif eskitme havası katmış olursunuz :)

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle aktif olsun 2 tarafta. O plastik egzoz aşırı saçma ve çirkin asla önermiyorum
Çok araştırdım birsürü egzoz ucu buldum bu kare tarzı
Şimdi HakanParlar abinin egzozu hoşuma gitmeye başladı (4 lü çıkış bmw m5 misaliii :D )
Ondan yaptırtıcam sanırım veya bir bir bu kare egzozu ucundan

Egzoz marketten sipariş edip egzoz ucunu alıp iyi bi ustaya monte ettirebilirsiniz ( herhangi bi site veya egzozcu da olur siz bilirsiniz )
Ama bu işin 400 tl den aşağı olmayacağını bilin :)

Çevrimdışı yunculer_skoda

• Forum Sponsoru
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;499319
İç üst kısımlarından lama yapılarak şasiye kaynak yada uygun bir yere vidalanarak sabitlenebilir diye düşünüyorum hem görünmemiş olur iç kısımarınıda siyah mat boya ile boyarsınız aktif olmasa bile hafif eskitme havası katmış olursunuz :)

türkiyede uygulanmış bir örnek tabiki zevk meselesi :)

...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Montajı yapan kör olmuş heralde :D Difizörü dremel ile düzgünce kesip yerine oturtulursa bence dediğim yöntemle lama yardımı ile güzel duracaktır bunda açıyıda ayarlayamamışlar uçlar bariz yukarı bakıyor göz var nizam var :D

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olmayınca olmuyormuş demek...zorlamamak lazım.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

• Forum Sponsoru
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

biz böyle bir şey yaptık. bu aractan sonra sayısı hatırlamadığımız kadar yaptık müşteriler memnun kısa işlem kısa ücretle güzel görüntü kazandık.

rs egzozları aldık sağ - sol şuan elimizde var ancak bu tampona denemek kısmet olmadı birazda cesaret edemedik çünkü diğer kısım çok bariz iç kısmı gözükecek buda bizim göz estetiğimizi bozar dedik. tabiki denemekte yarar var ama bu fotodaki gibi değil daha profesyonelce
...

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yunculer_skoda;499343

biz böyle bir şey yaptık. bu aractan sonra sayısı hatırlamadığımız kadar yaptık müşteriler memnun kısa işlem kısa ücretle güzel görüntü kazandık.

rs egzozları aldık sağ - sol şuan elimizde var ancak bu tampona denemek kısmet olmadı birazda cesaret edemedik çünkü diğer kısım çok bariz iç kısmı gözükecek buda bizim göz estetiğimizi bozar dedik. tabiki denemekte yarar var ama bu fotodaki gibi değil daha profesyonelce

aha benim arabanın reklamı yapılıyor hak talep ediyorum :D :D

• Forum Sponsoru
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;499345
aha benim arabanın reklamı yapılıyor hak talep ediyorum :D :D

o aracı baştan aşağı aksesuarları ve aracı sipariş olarak kombine eden benim sizde o yüzden aracın güzelliğine vuruldunuz'da aldınız sanırım :) o kadar emeğe reklam ücreti yansıtılmaması lazım
...

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yunculer_skoda;499347
o aracı baştan aşağı aksesuarları ve aracı sipariş olarak kombine eden benim sizde o yüzden aracın güzelliğine vuruldunuz'da aldınız sanırım :) o kadar emeğe reklam ücreti yansıtılmaması lazım

doğrusunu söylemek gerekirse biz leon veya golf alacaktık fakat skodaya geldiğimizde bizim araçla sizin araç yan yana duruyordu ve bunu alamıyosak bunu almalıyız diyip aldık :D yapmış olduğunuz aksesuarlar tasarım ciddi anlamda çok iyi tercihlerle yapılmış :D

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakın plan goruntu mevcut mu acaba. işin ayrıntı kısmına da bır baksak. karşılaştırmak lazım

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Ben şahsen lokal olarak RS'e çevirme taraftarı değilim.
Forumdaki arkadaşlar da bilir, bundan önceki A5 kasa aracı komple RS'e çevirmiştim.
Ön arka tampon jantlatına kadar sabredip gelmesini beklemiştik yurtdışından.
Gelince de arabanın içine binen sadece anlıyordu RS olmadığını.
Lokal olarak uygulanan çevirmeler bence goş durmuyor.
Lokal olarak uygulanmış RS tip mi derseniz, yoksa Aykut'un araba mı derseniz kesinlikle Aykut'un araba derim ki araçta kromlar ve çift egzost çıkışı var ekstra olarak görünüşte sadece.
Yanlış yönlendirmek gibi olmayayım, sadece fikrimi belirttim.
Kolay gelsin :)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Durum şöyle,

difizörün güzelce kesilmesi ve VRS çıkışların iyice ortalanması lazım. Çünkü egzostların çıkacağı kısmın eni egzostlardan daha uzun.

ama güzel yapılırsa çıkışların aktif olmaması çok da sorun değil. Çünkü orj VRS de de aktif değil. Ve içinin boş olduğunu ancak aracın altına eğilip baktığınızda görüyorsunuz.

Benzer bir uygulama, AMG egzost çıkışları ile:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle