škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Spor Araç Tercihi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam,

Aslında konu tamamen geyik amaçlı

Ama yine de görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bir arkadaşımla geyik yaparken Passat B8 Higline almak istediğimi söyledim. O da Passat yerine Octi A7 yi tutup yanına 2. bir spor araç alsana dedi.

Şimdi bunlar tamamen maddiyat ve çok ilerisi için yapılan planlar ama yine de hayal kurmadan edemedim :)

Sizce yeni çıkmış, Full led farlar, hayalet göstergeler vb özellikler sunan bir araç mı alınmalı, yoksa A7 Octi yi tutup spor bir araç mı?

Seçenekler halinde sunarsam

1- PAssat B8 Highline 1.4 ACT 150 hp

2- Astra H GTC 1.6T 180hp

3- Pegeout 207 GT/RC 150-180hp

4-Nissan S13 200sx 170-200hp

5- Honda CRX Del-Sol 1.6VTI 160hp

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Astra gtc ile birlikte benim aracı öneririm. Tabi bunu 35 bin civarı maddiyat için diyorum. 45-50'lere çıkabilseydim direk TT'yi yapıştıracaktım

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynen bütçe olarak 35 bin max diyorum ben de.

Peki GTC + Octi  mi yoksa Passat B8 mi ?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sahibini zorlayıp bu arabayı satın alırdım :D

Çok hoşuma gidiyor şu araba maşallah diyelimde nazar değmesin :)

S3 tercih ederdim :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu kasa S3 ü sevemiyorum nedense,

Bir sonraki S3 ler de çok pahallı :(

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: viperking;491839
aynen bütçe olarak 35 bin max diyorum ben de.

Peki GTC + Octi  mi yoksa Passat B8 mi ?

Kullanım ihtiyacınıza bağlı diyeyim. Her daim lüks ve konforlu gitmek için B8 mantıklı. Ama hem gündelik hayata bir aracım olsun hem de hafta sonları beni koltuğa yapıştırarak bir aracım olsun derseniz gtc+octi on numara olur. Sonuçta Octi de basit bir araç değil, bi passat olmasada duruşu yürüyüşü heybeti yerinde bir araç :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
ikinci araç zevk yerine dert olacaksa tek passat,
olmayacaksa iki iyidir :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;491846
Bu kasa S3 ü sevemiyorum nedense,

Bir sonraki S3 ler de çok pahallı :(

4 çeker olması ve motorunun sağlam olmasında dolayı tercih ederdim.Bu fiyata başka alternatifleri pek yok gibi birşey :)

K04 turbo ufak 1-2 gıdıklama ile 250+ güçler elde edilebiliyor kışın karda eğlenmelik :D

Gönül ister ki 2,5 STI diyelimde 2003-2004 kasasının temizini piyasada bulmak biraz zor ve fiyatları yüksek :)

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende tamamen farkli bir yorum getireyim bir tane de motosiklet alin :) bence haftasonlari performans yada gezi amacli alternatif bir secenek olur

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Babam geçen oturup hesap yapmış evdeki araçlar kontak açmadan her ay 750 lira yiyomuş yakıtlar eklenince zaten ortalık bayram yerine dönüyo :) şartlar böyle olunca 2 araç ciddi masraf hemde spor bi otomobiln kaskosu falan afaki değerlerde olucak benimde gönlümden geçen octi +gtc oluyo bira realite olarak düşününce yakıtı üzmicek içi ferah olacak ve soft setupla 180+ bg alınabilecek d sınıfı bi araç mantıklı duruyo :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
beyler dağalın benim konum geldi..

can abinin mantelitesini biliyorum aynı kafadayız. zaten çanakkalede ne kadar yol yapabilir ki a7 ömürlük işini görür yanına oynamalık bir alet istiyor.

oyuncaklara gelirsek şahsi kanaatim:

listeden olacaksa illaki seçim kesinlikle s14. gerçekten muazzam bir makina. yüklemeye müsait arka iter tam bir asfalt düşmanı. handikapı türkiyede parçasını, modifiye parçasını ve ustasını bulmak zor ve masraflı iş. o senin çevrene kalıyor abi.

şahsi önerilerim:
ben vagcı adamım. vagında şu sıralar efsane yüklemelik birkaç motoru var 1.8t (agu ve aeb) 1.9tdi pd ve 2.0tfsi
anladığım kadarıyla 35 milyar civarında para var bu paraya;

=>2000 model a4 b5 kasa 1.8t aeb motor alıp gt28 ya da gt30 koyup 300-350 hp civarlarında çok rahat yürünür.
maliyet: araba 25 milyar civarında. ölüsü 20 milyar. motorundan torsenine kadar herşeyini 8 milyar civarında bir rakama oem sıfırlarım abi sana ankarada. forgedlesen 10 milyar tutar. 20 milyara aldığın ölü arabayı 10 milyara diriltip 5 milyara da güzel bir setup hazırlayabiliriz.

=> eski kasa audi tt 1.8t quattro. tek dezavantajı biraz ağır olması yüklemek için tercih edilmiyor o yüzden. ancak yüklenince gerek görüntüsü gerek kullanımı gerek performansıyla tatmin edici olur diye düşünüyorum.
maliyet: eli yüzü düzgün sayılaiblicekleri 35 milyar civarında. alınıp günde günde yapılbilir.

=>pd 130 serisi ibiza sport,cupra fabia vrs. yüklü dizel dumanının verdiği kafa gibi hiçbirşey yok ciddi şaka makineleri. quattrolar kadar viraj inanamazsın belki ama düzde darma duman edersin milleti.
maliyet: araçlar 30binlira bandında genelde. tahminimce herşeyi dahil motor mekaniğini 5 milyara baştan yaparız oem. bug turboyla başlayıp ufak setuplarla 250hp leri görebilirsin. enjektör ve pompayla 300+hp lerde dumanlı dumanlı gezebilirsin abi. gerçek şaka makineleri.

=>1.4 tsi 180hp dsg ibiza cupra, polo gti, fabia vrs. bunun dezavantajı senin gtc den öteye pek geçemez. dsg ve küçük hacimde yüksek basınçla çalışan motor yüzünden çok çok ilerilere taşınamaz. yazılım egzozla stg1 210-220hp keyifli yürürsün. astradan iyi gider kasa çok çok hafif ama yukarda bahsettiklerimin hiçbirinin eline su dökemez performans konusunda. ama nerdeyse hiç uğraştırmaz. 2 günde halledersin işini.
maliyet: 40bin lira civarında makinalar mevcut. yazılım egzozunda tuttuğu tutacağı 2 milyar para zaten en baba.

şimdi bana diyeceksiniz ki hani gtc ye hastaydın ne oldu gtc ye?
gtc ye hala hastayım ama şartlar farklı. gtc lpg yi bağlayıp stg1 düzgün bir yakıtla gündelik binilebilecek bir araç. ben o yüzden istiyorum kendime ama can abide durum çok farklı. haftasonları binmelik bir proje arabası istiyor. zaten gtcninde tadına baktı bir kere. damağında kalmıştır o ayrı. gtcninde handikapı (can abiden öğrendiğimi can abiye satayım hemen) stg2 için forged istiyor bu da epey tuzluya gelir. 1.8t ve 1.9pd motorlar stock halleriyle 300-350 hp yi kaldırabiliyor. forgedleme masrafı yok o yüzden bu güçlere kadar.

vag gurubu bahsettiğim araçlarda hertürlü oem parçada işçiilikte çok rahat yardımcı olurum abi. dert etme yani. modifiye parçalarında da elim erdiğince yardımcı olurum. yükleme bilgisinde de tecrübeli abilerimiz var sorar soruştururuz.

ne olursa olsun yazılım işi erhanda zaten o da yükleme kısmında yardımcı olur :)

hadi al abi birini asfalt ağlasın bak ağzımın suyu aktı :D

edit: bir de başka favorim 2.0tdi pd140 lık a3 ler ya da leonlar onlarda 35bin civarında gidiyorlar. yüklemeye müsaitler
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2015, 02:03:30 Gönderen: DDŞ »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.8T Agu nun avantajı motorlar fabrika çıkışlı forgedli geliyor ve oem parçaları ciddi güçlere dayanıklı ama gel gör ki parçası pahalı ve öyle elini kolunu sallayıp köşedeki parçacıda bulmak pek kolay olmuyor.Çeken bilir :D

He biraz da alkolik kendisi şöyle çıkıp devirli kullanayı gazlayı stresimi atayım dersen 16-17 lt benzin içiyor 100 km de.İstanbul ş.içinde 9,5-10,5 lt arasında benzin içer normal kullanımda.LPG olarakta 11-12 lt tüketiyor.

Bana sorarsanız tam uzun yol motoru ama 130-140 sabit gidip keyfine bakarsın mis gibi yakıt olarakta 7,5-8 lt yakar rampada bayıldı vites düşüreyim derdi yok keyfi bir başka :)

Bağımlılık yapabiliyor ama biz 13 senedir biniyoruz satıp başka araba alamıyoruz.Almak istesen 2.0 motorlara çıkmak lazım onlarında fiyatları malum :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kadir o kadar da pahali degil ya benim arabayla hemen hemen ayni ortalama bi avrupa araba hatta yasindan oturu fiyatlari bir miktar dusuk bile geliyo gozumuze. Bulamadigin parcasi olursa da haber ver cozerim ankarada vag kaynaklarim saglam :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bide abi neden impreza degil? 2001-2002 2.0 wrx falan?