škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Atik Oto Servis Ayıbı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı volkidans

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
zannediyorum aynı bayram usta ise şu anda skoda mimarsinan özaydında orayada vw mezden gitti.bir de servis için yanlışbilmiyorsam doğuş esenyurt ve avek oto hem satış hem servis hizmeti vermeye başladı atikten filan daha iyi olabilir diye düşünüyorum hem parça temini hemde işçilik olarak..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yahu ben anlamiyorum yillarin skodacisiyim insanlarin %90 i yetkili servislerden memnun degil. Fiyatlar fahis, o garanti kapsaminda degil bu garanti kapsaminda degil diyorlar, iscilik rezalet, muamele sifirin altinda. Yahu siz narsist misiniz? Tutturmussunuz bir garanti korkusu yetkili servise dunya para veriyorsunuz. Garanti suresince aracinizin ariza cikaracagi kesin degil, cikartsa garanti kapsamina girecegi belli degil, garanti kapsaminda olsa 2 yil boyunca servise odediginiz bir dunya fazladan parayi asacak bir sikinti olacagi belli degil. Bir de uzerine yasadiginiz stres de cabasi.

Her sehrin sanayisinde guzel ozel ve etkili servisler musteri kapmak icin can atan cevher ustalar var. Orjinal yedek parca ise zebil parcacilarda dolaniyor kaldi ki bulamadiginiz antin kuntin parcalari yetkili servis kanaliyla getiriyorlar.

Bosverin keyfinize bakin cebinize bakin. Paranizla neden rezil oluyorsunuz. Bu servislerin degisecegi yok zaten..

Çevrimdışı utasdemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;486801
Yahu ben anlamiyorum yillarin skodacisiyim insanlarin %90 i yetkili servislerden memnun degil. Fiyatlar fahis, o garanti kapsaminda degil bu garanti kapsaminda degil diyorlar, iscilik rezalet, muamele sifirin altinda. Yahu siz narsist misiniz? Tutturmussunuz bir garanti korkusu yetkili servise dunya para veriyorsunuz. Garanti suresince aracinizin ariza cikaracagi kesin degil, cikartsa garanti kapsamina girecegi belli degil, garanti kapsaminda olsa 2 yil boyunca servise odediginiz bir dunya fazladan parayi asacak bir sikinti olacagi belli degil. Bir de uzerine yasadiginiz stres de cabasi.

Her sehrin sanayisinde guzel ozel ve etkili servisler musteri kapmak icin can atan cevher ustalar var. Orjinal yedek parca ise zebil parcacilarda dolaniyor kaldi ki bulamadiginiz antin kuntin parcalari yetkili servis kanaliyla getiriyorlar.

Bosverin keyfinize bakin cebinize bakin. Paranizla neden rezil oluyorsunuz. Bu servislerin degisecegi yok zaten..

Bu tip yorumlardan sonra insan Skodadan soğuyor. Gönül ister ki bunlar asılsız olsun ama anladığım kadarıyla bu yorumda bir abartı yok.

Aracı siparş ettim. Bir ay sonra gelecek ama böyle yazıları gördükçe hevesim kırılıyor. Vaz mı geçsem diyorum....

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: utasdemir;486850
Bu tip yorumlardan sonra insan Skodadan soğuyor. Gönül ister ki bunlar asılsız olsun ama anladığım kadarıyla bu yorumda bir abartı yok.

Aracı siparş ettim. Bir ay sonra gelecek ama böyle yazıları gördükçe hevesim kırılıyor. Vaz mı geçsem diyorum....

Sadece skodada degil ki diger markalarin yetkili servislerinde de durum boyle. Bir yetkili servisten memnun kalmak istiyorsaniz ne derlerse he demeli parayi dusunmemeli bildiginiz butun teknik bilgileri kapidan girmeden disarda birakmalisiniz.

Gunumuz arabalari cok cins sikintilar cikarmakta (elektronik aksami oyuncaklari vs yuzunden) artik olay sadece yuruyen aksam motor mekanigi atesleme ve yakit sisteminden ibaret degil. Bu tip sikintili durumlarda ise tecrubeli ve kafasi calisan usta size para ve zaman kazandirir. Ancak yetkili serviste kafasi calisan usta olmaz olsa da yetkili servislerin tamir etme degistir mantigi yuzunden bildigini yapamaz.
Dolayisiyla siz bir yetkili servise gittiginizde sorununuzu bulana kadar kafalarina gore her sistemi-parcayi degistirerek sorununuzu cozebilirler. Ancak buda size cok fahis rakamlara mal olur astari maliyetini gecer. Arizali parcayi bulana kadar da biraz araba biliyorsaniz yaptiklari her bos ise cildirir kafayi yersiniz.

Kisacasi gunumuzde duzgun is yapan yetkili servis hicbir markada gormedim. O mantikla ustalik olmaz sok-takcilik olur. O kadarini bende yaparim zaten. Ne var yani baglan bilgisayarla enjektor bozulmus de sok 4 tane enjektor tak yenisini bagla bilgisayara al sana arabani tamir ettim.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Komedi devam ediyor :)

Bir gün sonra ikami aracımı aldım. Alırken parçaların geldiğini ve cuma öğleden sonra aracımı teslim edeceklerini söylediler. Hal böyle olunca boşu boşuna git gel yapmamak için cuma aracı alınca yola çıkarım dedim.

Cuma günü sabah yine ses seda çıkmadı. Saat 15:00 gibi aradım, yine gayet komik şekilde "Biz de tam sizi arayacaktık" dediler :) Gelen parçalardan birinin arızalı çıktığını ve aracın büyük ihtimalle pazartesi öğlen çıkacağını söylediler. Şimdi günahlarını almak da istemiyorum ama tüm bu olanlardan sonra iyice sinirim bozuldu. Önce parça yurtdışından gelecekti, her ne hikmetse o parça 2 gün içinde bulundu. Sonra arızalı çıktı.  Acaba parçayı buldular mı bulamadılar mı, gerçekten arızalandı mı?

Ben de arık ne olursa olsun diyip aracımı bıraktım ve Çanakkale ye döndüm. Bakalım ne zaman ve nasıl çıkacak. Yemin ediyorum servisin beceriksizliği yüzünden sevdiğim aracımdan da soğudum. Cebimde yeteri kadar naktim olsa hiç düşünmeden satıp başka bir markaya yöneleceğim.

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Senin mesajını okuduktan sonra 27.11.2014 tarihinde yüce otoyu aradım yeliz hanım diye bir bayanla görüştüm can Yücebaş isimli arkadaşımızın atik oto tarafından mağdur edilip lakayit davranışlarla oyaladıklarını bunun biz skoda kullanıcılarını tedirgin edip üzdüğünü belirtip ,bizler yeni binalar güzel giyimli personelden çok sorunlarımızın çözülmesini ilgi ve alaka beklediğimizi belirtip peryodik bakım sonralarında aranmak değil böyle durumlarda aranmak istediğimizi can arkadaşımızın sizleride aradığını sizlerin bile tekrar dönüş yapmadığınızı gibi bir sürü sitemli konuşma yaptım haa  yeliz hanım da bana biraz sitemkar can yücebaşın bana bilgi veremeyeceklerini işleminin takip edildiğini söyledi sanki sana ne der gibi bende bir şeyler söyleyip kapattım konuşmalardan aklımda kalan bunlar.

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
can Yücebaş arkadaşımızın mesajını okuduktan sonra 27.11.2014 tarihinde yüce otoyu aradım yeliz hanım diye bir bayanla görüştüm can Yücebaş isimli arkadaşımızın atik oto tarafından mağdur edilip lakayit davranışlarla oyaladıklarını bunun biz skoda kullanıcılarını tedirgin edip üzdüğünü belirtip ,bizler yeni binalar güzel giyimli personelden çok sorunlarımızın çözülmesini ilgi ve alaka beklediğimizi belirtip peryodik bakım sonralarında aranmak değil böyle durumlarda aranmak istediğimizi can arkadaşımızın sizleride aradığını sizlerin bile tekrar dönüş yapmadığını, gibi bir sürü sitemli konuşma yaptım haa yeliz hanım da bana biraz sitemkar bir şekilde can Yücebaş ın işlemleri ile ilgili bana bilgi veremeyeceklerini işleminin takip edildiğini söyledi sanki sana ne der gibi bende bir şeyler söyleyip kapattım konuşmalardan aklımda kalan bunlar.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2014, 22:11:42 Gönderen: kace »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cem Bey,

Öncelikle size çok teşekkür ederim. Zahmet edip ilgilenmiş hatta bir akım başlatmak için ön ayak olmuşsunuz.

Aslında sadece benim değil hemen her arkadaşımızın başından geçen bu tür olaylarda forumca destek olup sizin yaptığınız gibi topluca hareket ederek şikayet, ilgili servisi vs protesto ederek forumca büyük yaptırımlar uygulayabiliriz.

Ama genel olarak maalesef Türkiye deki özellikle otomotiv sektöündeki hiçbir yetkili servis ve genel merkez müşteri memnuniyetini ön planda tutmuyor. Genel merkez zaten sadece laf olsun diye var çünkü bayiilerine söz geçiremiyor.

Maalesef 1-2 kişi ile yapılcak çok da birşey yok çünkü tüketici toplumu olduğumuz için millet yine peynir ekmek gibi bu araçları almaya ve bu servislere gitmeye devam edecek.

Ben kendi adıma bir daha asla adını verdiğim Servisin önünden geçmem. Bu sıkıntıları yaşadığımda aracı alıp başka bir servise götürmek istedim ama Genel Merkezin ne kadar ilgili (!!!) olduğunu görünce vazgeçtim. Çünkü aynı olayları sil baştan yaşamak istemedim.

Şu an bir ailem olduğu için ve çocuğum henüz küçük olduğu için Octavia özelleiklerinde bir araca ihtiyacım var ve maalesef Octavia bu özellikleri sağlayan F/p oranı makul bir araç.

Ama inanın bekar olsaydım, çocuğum yaşça büyük olsaydı veya maddi şartlarım biraz daha farklı olsaydı bir dk bile durmaz Octavia yı satışa çıkarır, başka markalara yönelirdim.

Büyük konuşmak istemiyorum ama bu servis ve genel merkezin tutumundan sonra  ailemdeki ve yakın çevremdeki ilk ve son Skoda araç bu olacak.

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Canını çok sıkma diğer marka servisleri de farklı değil arkadaşımın jetta aracının kapısına vurdular kapı sacı değiştiği  sırada kapıyı sprale kesen usta spralin çıkardığı kızgın talaşlara dikkat etmiyor  arabanın içini mahvetti içinden birkaç döşeme cam değişti ama bir çok yerde halen belli aarkadaş halen uğraşıyor.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Haklısınız,

Farlı markalarda da bu servis olayı malesef böyle.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bosverin yetkili servisleri yaaa diyorum diyorum dinletemiyorum :) niye sinirinizi bozuyosunuz?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buyuk sehir olunca iyi usta bulmak kolay ama kucuk sehirlerde maalesef yetkili servise kaliyoruz. Garanti biyene dek yetkili servis taraftariyim. Aracim ozel servis nedeniyle garanti disinda olsaydi bu ariza icin kim bilir ne kadar cikacakti cebimden

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Atik gidilecek son servis sanayide en kotu dukkan bile atik otodan daha iyidir usta yok kasaplari almislar formen yapmislar ne konusmasini bilir ne de is yapmasini arabalarla yaris yapanlarimi dersin soktugu parcayi takamayanimimi yani cok kotu bir servis sakin ha gitmeyin derim ..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce yazmayı unutmuştum; adamlara arabayı teslim ederken defalarca tembih ettim "arabayı yıkamayın" diye; arabayı teslim almaya gittim, bir de ne göreyim; araba kılcal çizikler içinde. Cuma günüydü ve Ankara'ya dönmem gerekiyordu, onun için birşey demedim. Bu konuyu bile dikkate alamıyorlar...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
15bin bakımına Atik de girmiştim. Gayet ilgilendiler, aracı belirli bir saatte almam gerekiyordu, o saatte direkt teslim ettiler. Hal böyle olunca güvenip iyi bir servis diye bu sorun çıktığında onlara götürdüm ama şu iş bitsin bir daha önünden geçmem