škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yıllık Bakım mı 15.000 Bakım mı Yapmalıyım?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı versamax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar;
Aracım 1 yılı yeni doldurdu çok şükür. 2013 model Kasım çıkışlı, Octavia A7. Geçen araç yağ değişimi uyarısı verince servisi aradım. Bana yıllık bakım yapılması gerektiğini söyledi. Aracı alırken de 2 yıllık servis paketi ekletmiştim. Servis planında 15.000, 30.000, 45.000 ve 60.000'lik bakımlar var. Servise bakım paketimden bahsettiğimde gelince bakarız dedi.

Şimdi 1 yılı dolduran aracın bakımı yapılmalı mı? Yoksa 15.000 bakımını mı beklemeliyim? Araç da yağ değişimi uyarısı verip duruyor. (Ha araç 12.100'de şimdi) Yıllık bakım yaptırınca bu 15.000 bakımı mı olacak aynı şekilde?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1 yıl yada 15bin km hangisi önce dolarsa 15 bin bakımı yaptıracasınız.

Çevrimdışı Balaban75

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araç 12000 km değil 2000 km de olsa da yıl  dolunca yağ değişimi yapılır. Yag sadece motoru korumaz turbolu araçlarda turbo sağlığı tamamen yağ  ve temiz hava filtresine bağlıdır.Yoğun trafikli şehirlerde 10.000 km de değişmesi şahsen önerimdir.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşta 2012 jetta var bu sene 2 nci sefer 15 000 bakıma girdi çünkü 2 senelik  araba daha 7000 km de

Çevrimdışı Balaban75

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yağ ömrünün km'den bağımsız hava ile temasından sonra 1 yıl süre zarfında özelliğini yitirir felsefesi var.Doğruluğu eğriliği tartışılır fakat temiz yağ ve yağ filtresi aracın ömrünü uzatır o kesin.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada dikkat edin bende sizin gibi bakımlar satın aldım kağıdı biraz inceledim 60000 km ye gelene kadar eğer 4 yıl geçtiyse Hakkınızı kaybetmiş oluyorsunuz en azından ben öyle anladım. O yüzden bakımı ben 4 yılmış gibi kullanacağım. 1. Bakıma gittim bu arada.

Çevrimdışı versamax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tavsiyem her yağ bakımında 2 bakımda bir denilen mazot filtresini de değiştirtmeniz. Motor ömrünü belirgin bir şekilde uzatıyor.

Çevrimdışı faris

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllık bakım için önümüzdeki günlerde servise gideceğim bu gün bi fiyat alayım dedim bursa skoda 470 tl ankara And oto 380 istanbul altur skoda ise 520 fiyat verdi araç 1.6 TDİ Dsg. Bu kadar fiyat farkı olmasa gerek diye düşünüyorum eskişehir de ikamet ediyorum fiyatın düşük olması korkuttu gibi tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kış bakımı kampanyası varmıs bir sitede okumustum asksuar ve işçilikte yüzde 20 aradığınızda onuda mutlaka sorun.

Çevrimdışı tahiroguz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün aracım 13350 km de iken 15000 bakımı yaptırdım.398.tl ödedim.Serviste ilgi ve alaka iyi idi.Yer Antalya Çağ Otomativ.