škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SuperB mi Qashqai

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar slm,

ÖTV zammı olabilir kaygısıyla babamın aracını değiştirmek istiyoruz.

Tarzları farklı olmasına rağmen SuperB ile Qashqai arasında kaldık.

SuperB Elegance için 99Bin TL fiyat aldık, Qashqai 1.5DCI Platinum M/T için ise 102 Bin TL fiyat aldık.

Sizce doğru tercih ne olurdu?

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tarzlari farkli be kardesim, qashgai yuksek dar, superb alcak genis.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya aslında seçenekler arasında yeni passat comfort line da var.

Nissan ı dolu diye sevdik, bir de hiç Crossover tarzı kullnmamıştık

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;485956
Arkadaşlar slm,

ÖTV zammı olabilir kaygısıyla babamın aracını değiştirmek istiyoruz.

Tarzları farklı olmasına rağmen SuperB ile Qashqai arasında kaldık.

SuperB Elegance için 99Bin TL fiyat aldık, Qashqai 1.5DCI Platinum M/T için ise 102 Bin TL fiyat aldık.

Sizce doğru tercih ne olurdu?

Can abi nasıl bir sınıf karmaşasıdır o öyle :) hani mantıklı gelir mi bilmiyorum ben sizin yerinizde olsam bide x-traile bakardım qashqai ile superb karşılaştırılamaz superble 130 luk xtrail karşılaştırılır bence :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok bilinmeyenli denklem gibi...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hakan07

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bence sunu söylemelisiniz kalite istiyormusunuz.daha önce nissanda passatta kullanmış olarak superb aracımdan oldukça memnunum ve kalite farkı bence skodada daha yüksek plastik aksamı özellikle nissanla skodayı karsılastırmayın bile nissan 1 seneye kalmaz her tarafından ses gelmeye başlıyor.bilginiz olsun

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sedan A3 alın bence.. eğer dizel takıntınız yok ise.. fiyatlar yakın..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evt biraz karışık bir karşılaştırma.

Amaç 100bin TL civarına az yakan, donanımı çok olan bir araç almak.

Yeni Passat çok güzel, ama bayiilere gelmediği için canlı göremiyoruz. Highline olsa düşünmeden alırdık ama comfortline alıp da bomboş araç çıkmasından çekiniyoruz.

SuperB ye nedense tasarım olarak çok ısınamadık. Bir de bu kasanın değişeceği söylentileri var.

Nissan a bugün baktım. Full pack olanına güzel indirim de aldık. Donanımı bu araçlar arasında en yükseği. Full Led farlar, kuş bakışı görünüm, otomatik park pilotu. cam tavan, 19 jantlar. Açıkçası benim çok hoşuma gittik ben Crossover ve SUV seven biri değilimdir.

Ama gönlüm ondan yana

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jipe benzer birşeye binmek istiyorsanız nissan, limuzine benzer birşeye binmek istiyorsanız superB...
elma vs. armut olmuş bu iş...
en iyisi citigo alın siz..
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı azraili4402

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer Rahat etmek istiyorsan,marka istiyorsan,Kaybi olmasin istiyosan ve Konfor istiyorsan Senin aradigin Superb,Gel aramıza katıl .Bende 1 ay önce passatmi-Superb derken 1 aydır verdgim dogru kararin ardından superb aldim...Qaskai O kadar güzel araç değil ayrıca Bi Superb değil

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi baktım, DSG siz Passat Highline da 110bin tl liste fiyatı var. Eğer Insigna yı güzel bir değere alırlarsa en mantıklısı Passat Highline olacak sanırım.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
kaşkay bana hiç cazip gelemedi. Kalite anlamında hep ısınamadığım noktaları oldu. Mesela bi yetiye bakın, bi de nissan note'a... Note ne kadar basit, leğen plastikleri dolu, yeti ise ne kadar kaliteli. Yeni kaşkayı incelemedim ama kaşkay alacağıma crv crv'dir. Makinası da güzel. Passat ise daha az donanımlı olsa da yeni olduğu için daha çok ilgi çekecektir. Makyajlı superb de albenili ve çok kaliteli. Denklem karışık :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni kaşkay kendini cidden aşmış. Full donanımda İç ve dışı oldukça kaliteli. Full led far, kuşbakış görüş ve daha bir sürü teknolojik oyuncak var. Superb den sonra test etmemize rağmen iç mekna oldukça ferah ve geniş geldi. Ama aklımızda hep bir soru işareti var. Acaba biraz kullandıktan sonra sorun çıkarır mı, iç aksamdan tıkırtılar gelir mi? vs vs

CRV daha büyük görünüyor. Donanmı da iyi. Ancak iç mekan kalitesi malesef çok vasat. İç Tasarım olarak da ön göğüs çok kötü ve bana göre bir Civic den çok da farkı yok. Sert plastik Nissan a göre daha fazla.

Bu arada her iki crossover da maalesef 4*2. Yani ambiyane tabiriyle jip alıpta önden çekere kalmak da bana göre biraz komik.

Subeprb ye gelince nedense pek ısınamadık. Sanki Superb2 ile çok farkı olmayan bir araç. Biraz gelişmiş o kadar. Dış dizaynı da bizim zevkimize çok hitap etmiyor. Bir de tamamen kasa yenileme olasılığı da bizi tereddüte düşürüyor.

Yeni PAssat MAnuel 1.6TDI Highline 110bin TL. Eğer Insigniya yı güzel fiyata alırlarsa en sağlam seçenek bu sanki. Ama comfortline a kalırsak karar cidden çok zor olacak.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir uzakdoğu ortasınıf aracına 100 000lira verene Allah akıl-fikir versin...başka sözüm yok.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2010 da 0 aldığım superb'in kendine has zevki vardı. 2012 de aldığım 0 km Qashqai'ın da kendine has zevki vardı. 2 yıl her ikisine de sorunsuz bindim. Superb de sorunlar oldu ama Qashqai hiçbir sorun çıkarmadı. Hiç bir yerinden 2 yıl boyunca çıt ses gelmedi. O yüzden Qashqai nin hakkını inkar edemem. 0 sorun, 0 tıkırtı vs. Sanırım yeniler daha da iyidir. Ama fiyatlar pahalı gibi gözükse de diğer araç fiyatlarına bakınca normal. dsg tdi elegance oktiyi 82,5 aldım. qashqai tekna 1,6 dci xtronic 96 bin. Bence qashqai fiyatı normal gibi ikinci eli de iyi.