škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çalıştırma Sistemi Arızası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar slm,

Bugün iş dönüşü anahtarı kontağa taktığımda Çalıştırma Sistemi Arızası şeklinde bir uyarı verdi. Allah'tan kontak aldı.

Sonra eve geldiğimde yedek anahtarı alıp denedim, her iki anahtarda da yine aynı hatayı vardı. Farkettim ki kontağı off durumuna getirince araba durmuyor.

Çanakkale de servis yok. En yakın servis Bursa 'da. Acaba bu sorun ciddi mi?
Servise hemen gitmek gerekir mi? Ya da gerekirse bu arıza beni yolda bırakır mı?

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl yani kontağı of durumuna getirince stop etmiyormu

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evt aynen öyle, arabayı durdurmak için anahtarı komple çekip çıkarmam gerekiyor

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşım inşallah değildir ama önemli bir şeye benziyor. bence önce servisi ara telefonda görüş çözümün tlf halledilebilecek  püf noktası olabilir olmazsa servise mutlaka görün.

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sana en yakın servis Tekirdağ yüncüler ,ama bursa dersen sertepe otomotivde servis müdürü ayhan bey var kendisi ilgili bir kişidir tlf görüşebilirsin
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2014, 22:04:45 Gönderen: kace »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun daha önce bir arkadaşımın başına geldi. Onun da aracı A7 TDI manuel. Yetkili serviste anahtar yatağını değiştirdiler sorun çözüldü...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kontak bi yerden şasi alıyor büyük ihtimalle.Baktırsanız iyi olur

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servise gitmeden hallolacak bir sorun değil bu bence.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;485754
Arkadaşlar slm,

Bugün iş dönüşü anahtarı kontağa taktığımda Çalıştırma Sistemi Arızası şeklinde bir uyarı verdi. Allah'tan kontak aldı.

Sonra eve geldiğimde yedek anahtarı alıp denedim, her iki anahtarda da yine aynı hatayı vardı. Farkettim ki kontağı off durumuna getirince araba durmuyor.

Çanakkale de servis yok. En yakın servis Bursa 'da. Acaba bu sorun ciddi mi?
Servise hemen gitmek gerekir mi? Ya da gerekirse bu arıza beni yolda bırakır mı?

Geçmiş olsun,aracına sonradan taktırdığın elektronik yada elektriksel bir donanım yada aksesuar misal navigasyon,multi medya yada oem herhangi birşey yada ampül vb. birşey var mı?.Bunlardan kaynaklanabilir.
Vaktiyle 2006 model jetta aracıma sonradan multimedya navigasyon cihazı taktırmıştım ve 2 sene sonra cihazın ecusundan kaynaklanan sorun araç ecusunu sapıttırmış araç immo arızası varmış gibi davranıyor çalıştırdıktan sonra kontağı kapatıp çıkarsam da motor durmuyor çalışmaya devam ediyordu aracı anca viteste debriyajdan sert ayağımı çekerek stop edebiliyordum,Cihazı söktüm herşey normala döndü cihazı tamire yolladım.Aracda hiçbir sorun yoktu.
bu tip şeylere dikkat edin kontrol üniteleri uyumsuz sistemlerde araç kontrol ünitesinin saçmalamasına neden olabiliyor.
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2014, 19:07:36 Gönderen: MaÇaHeL »

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Servis yolu gözüktü size. Kontakta sorun büyük ihtimal.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araçta sonradan yapılan bir uygulama yok.

Servisi aradım, bana ilk sordukları aracı trafo veya yüksek gerilim hattı altına bırakıp bırakmadığım oldu. Genelde park ettiğim yerin yanında bir trafo var :) Sitedeki çoğu insan buraya bırakıyor ama piyango bana vurdu :)

Sözüm ona akımdaki değişiklikler ECU yu etkileyebilirmiş. Vag Com a bağlamadan işlemin yazılımsal mı mekanik mi olduğunu söyleyemeyiz dediler.

Ben de işin uzun sürme olasılığı olduğu için kalktım İstanbul'a geldim. Yarın servise girecek. Umarım ciddi ve uzun sürecek bir durumu yoktur

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Simdiden geçmiş olsun. Umarım basit birşeydir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...