škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Farlarda Buğu Problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar slm,

Geçen sene Ankara dayken bu problemi bir kez yaşamıştım ama tekrarlanmayınca üzerinde durmadım.

bugün yine biraz dolaştım, hava da oldukça serindi. Arabayı park ettiğimde her iki farda da , ledlerin olduğu bölümde buğu oluştuğunu farkettim. Bu zamana kadar farlarım hiç açılmadı. Acaba sebebi ne olabilir?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkilinin basina atin direk. Degisim verir farlara. Tahliyelerinden iceri su giriyor olabilir belki. Su bu nerden girdigini bulmak zor is acikcasi :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çanakkale de yetkili servis yok. En yakını Bursa sonra da İstanbul ki sırf bu problem için o kadar yol gitmeye değer mi bilemedim.

Olmadı bi ara yolum düşerse gösteririm

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 2014 model Ambition donanımlı , aracımda ledli far yok ama , geçen hava biraz soğuktu ,arabayı yıkattırdım , yıkama sonrasında baktığımda ön iki farında alt dip tarafında  çizgi şeklinde buğulanma olmuş sonra kendiliğinden 5 dk içinde farın altındaki ince çizgi gibi olan buğu kayboldu, direk sizin bu konu aklıma geldi.
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2014, 22:50:35 Gönderen: bekzdl »

Çevrimdışı Balaban75

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;485156
Arkadaşlar slm,

Geçen sene Ankara dayken bu problemi bir kez yaşamıştım ama tekrarlanmayınca üzerinde durmadım.

bugün yine biraz dolaştım, hava da oldukça serindi. Arabayı park ettiğimde her iki farda da , ledlerin olduğu bölümde buğu oluştuğunu farkettim. Bu zamana kadar farlarım hiç açılmadı. Acaba sebebi ne olabilir?

Farları fabrikasyon sıkıntılı araçlar gelebiliyor .Farın motor tarafında kalan kısımda nem tahliyesi için kaucuk kapak olmalı onu yada ampul değişim kapağını  açıp kurumasını sağlayın kapalı kaldığı sürece nem içerde yoğuşup duracaktır.Süreci kısaltmak için saç kurutma ile farı ısıtabilirsiniz, yakından tutmayın yanlız

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ani sıcaklık değişiminde olabiliyor, geçici durumsa dert etmeyin, ama farın içi hep buharsa servise götürün

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Can Bey acaba bu buğulanma problemini çözebildiniz mi? Bugün bende de başladı. Bilgi verebilir misiniz acaba?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
son zamanlarda hic olmadi. ben de durumu ani sicaklik degisimine bagladim

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende de yogun kar yagdıgı zamanlarda oldu.. bi arkadaş normal dedi. içerden far ısıtıyo dışardan soguk vuruyor ondan oluyor dedi. dogru mudur bilemiyorum