škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bu sitede bir Moderatör Yok mu?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam,

Konularımı ve konulara yazdığım cvp ları bilenler biraz olsun görmüşlerdir ki hemen herkese oldukça saygılıyım.

Durup dururken gerginlik çıkartan birisi değilim.

Ayrıca bu forumdaki dostluk ve aile ortamını da çok seviyorum.

Ancak son zamanlarda dikkat ediyorum ki özellikle A7 başlığı altında aynı konudan milyonlarcası var. Her bir sorun aklına gelen, daha önce açılmış konuları araştırma zahmetine girmeden benzer başlıklarla birçok konu açıyor. Bu durumda da hem konu kirliliği, gereksiz uzunluk ve en önemlisi arama yapanların istediklerini tam olarak bulamamasına neden oluyor.

Ve dikkat ediyorum forumun gedikli üyeleri de bu başlıkları açan arkadaşlara arama yapmalarını önermek yerine hemen cvp vererek konu kirliliğine katkıda bulunuyor.

Üye olduğum diğer forumların hemen hiç birinde bu kadar konu kirliliği yok.

Admin mod ve forumun gediklilerinden ricam lütfen benzer konular açıldığında açan kişileri arama yapmaları için teşvik edelim.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Can bey; Moderatör değilim, ancak ben Size yorum yazmak istedim.
Konu açacak kadar canınızı sıkan durumu anlıyorum ve size hak veriyorum, ancak şöyle bakınca, çok fazla aynı ve ya köklü benzer konular göremiyorum. Özellikle başlıklardan bakınca.
Bir kaç örnek konu link ekleyebilir misiniz lütfen.
Kendi adıma; ileride benzer durum ile karşılaşırsam, uyarıda bulunacağım.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2014, 13:20:04 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
forum kurallarını okumuş olsalar dediklerinizi yapmazlar ama  bazen sırf bir soru sormak yada skoda// yüce otoya saydırmak için üye olup çıkanlar var. bizde konu kirliliği olsun istemeyiz sonuçta datalar şişiyor :) . dediğiniz durum bizim kontrolumuzden çok kişinin  forum ortamlarını bilip bilmemesiyle alakalı.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen katılıyorum sürekli olmasada aynı mevzular sürekli olarak dönüyo her gördüğümde okundu diye işaretleyip konuyu geçiyorum

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Örnekler şu şekilde

A7 başlığı altına bakarsanız

1-A7 asıl bir araç-alınır mı vb konular
2-TSI - TDI karşılaştırması
2-Bolero ile ilgili konular
3-Opsiyon listesi
4- Navigasyonla ilgili konular
5- anı yedek veya modifikasyon parçası ile ilgili konular (kauçuk paspas-spoiler vb)

Dediğiniz gibi bunlar forumu şişiriyor, bu nedenle kişinin bilinci dışında benzer konu açanların konuları, benzer konunun linki verilerek, mod lar tarafından kitlenirse yeterli temizlik yapılır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buna Superb - Octavia karşılaştırmasını da ekleyebilriz ...

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konu bir dert asıl alinti yapma hastaligi beni deli ediyor. Adam arabasini yikamis koymus sekiz on tane foto hemen alinti yapmis birisi gezel olmus diye etmis onalti yirmi resim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Diğelimki yaşadığınız bir sorunla ilgili bir konu buldunuz.. konu gelmiş 4. sayfaya..sorunuzu soruyorsunuz.. sizden sonra o konuya giren kişi.. sizin sorunuza cevap vermiyor..zaten amacıda o başlıktaki soruya cevap vermek değil.. 2. sayfadan birinin sözünü alıntı yapıp gülücük koyuyor.. diğeri ona göz kırpıyor.. o ona bu buna derken.. e zaten forumda yeterki geyik olsun herkes orada.. bi bakmışsınız sizin soru kalmış 3 sayfa geride.. yalan olmuş yani..

Hal böyle olunca kişiler sorusuna cevap almak için dikkat çekici bir başlık altında yazıyor sıkıntısını..

aynı konudan fazlaca olması anlaşılabilir bir durum ama bence asıl sıkıntı..
gerkesiz sorularla açılan konular..

arabama egsoz ucu taktırsam mı .. arka silecek nekadar bilen var mı.. yıkandık waxlandık... gibi konular bezdiriyor... google dan bakılabilecek konular bunlar neticede..
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2014, 20:22:28 Gönderen: zaferhan »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Walla kişilerin sorularıdır, gerekli gereksiz diye ayırmamız zor, sonuçta benim için önemli olan başkaları için önemsiz olabilir.

Ama benzer konulu başlıklar bu şekilde değil. Ha sen mevcut başlıklarda aramanı yapmışsındır ama senin aradığına cvp bulamamışsındır, o zaman başlık açtığında dersin aradım ama cvp ı bulamadık spesifikl olarak şu sorunuma cvp arıyorum diye.

N3eyse zaten sadece 1 yetklinin cvp yazmış olması da durumu açıkça ortaya koyuyor.