škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Veee Müjedeli HBR geldi - A7 için Yazılım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evett arkadaşlar,

Öncelikle belirteyim konuyu açmamda hiçbir ticari maksat yoktur.

Biliyorsunuz A7 yi aldığımdan bu yana performans artırımı için yazılım konusunu inceliyordum. En son durumda yeni nesil Bosch beyni sadece O.CT Tuning ve dolayısıyla onun Tr distribitörü ender elektronik remap edebiliyordu. Fiyat ise 2800TL idi.

Dün akşam, benim şu ana kadar ki araçlarıma yazılım yaptırdığım Erhan (boosterperformance) arayıp müjdeli haberi verdi. A7 TDI ile aynı motoru taşıyan Golf7 ye yazılım yapmışlar.

Veriler; araç durumu kondisyonu ve yapılacak diğer işlemlere göre (dpf iptali, downpipe vb) ortalam olarak 140-150hp civarı güç ve 300-320nm civarı da Tork şeklinde. Açıkçası güzel rakamlar. Fiyat olarak burada paylaşmak istemiyorum ama O.CT fiyatına göre çok çko ucuz. Detay isteyen arkadaşlar "http://boosterperformance.com/" sitesinden iletişim bilgilerini alıp Erhan'la konuşabilir.

Ben kesinlikle yaptırmayı düşünüyorum. Şu an Çanakkale'de olduğum ve aracı sürekli kullandığım için beyni söküp yollama şansım yok. O nedenle Ankara'ya yolumun düştüğü ilk anda yaptıracağım.

Yaptırmayı düşünen başka arkadaşlar varsa belki siteye özel bir fiyat da alabiliriz.

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
garantiden kesin düşüyor araç dimi.bide kobay olmamak lazım kullanan memnun kalan olursa zaten ankaradayız kesin düşünürüm.yakıt/performans nasıl olur...görmek lazım

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Garantiden çıkıyor ama şöyle bir durum var. Servisin bunu anlaması için ECU yu açıp incelemesi gerek. Yani periyodik bakımda veya ECU kaynaklı olmayan herhangi bir sorunda buna özellikle bakmadıkları sürece anlamaları çok güç. Benim yaptırdığım araçlardan hiç birinde servis siz remap yapmışsınız garantiniz bozuldu demedi. ama tabii bu işler şans işi.

Kobay olma kısmına geline, dediğim gibi yapılan ilk araç bizimkiler olmayacak. Daha önce golf 7 TDI lara yapılmış. Zaten veriğim iletişim bilgilerinden Erhan'a ulaşırsanız istediğinizde yaptığı araçların sahipleri ile sizi görüştürüyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Verilen değerler DSG şanzımanlı araçlar için ise fazla iddialı bence.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;476713
Verilen değerler DSG şanzımanlı araçlar için ise fazla iddialı bence.

Kuru 7 dsgler 300nm e kadar dayanıyo üstü saatli bomba

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG için bu uygulamayı tavsiye edermisiniz? Manuel vitese göre riski nedir?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: simurgson;476720
DSG için bu uygulamayı tavsiye edermisiniz? Manuel vitese göre riski nedir?

Manuel kadar kanırttırarak bir yazılım işlemi yapamazsınız. Dsgnin kırmızı çizgisi sizin için son değerler olur. Yoksa rapidi sadece yazılım ve cut iptali ile 155bg 358nm torka yükselten boldenon arkadaşımız var. Ancak dsg 300nm torka kadar dayanabiliyor

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yukarıda yeterli açıklama yapılmış. DSG için tork max 300nm olmalı. Kısaca DSG yazılımı biraz daha safe olmalı

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konulara uzak birisiyim cehaletim affola; 125-130 hp ve 300 ü geçmeyecek tork sanırım tatmin eder beni...girilir mi riske ne dersiniz?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Riske girilir mi derken? Kafanızdaki soru işaretlerini yazarsanız daha kolay yardımcı olabiliriz size

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Manuel TSI Superb'imi uzun süredir yazılımla kullanıyorum. Araç dsg olsaydı yazılım işine girmezdim. Tabii bu benim şahsi fikrim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;476701
Evett arkadaşlar,

Öncelikle belirteyim konuyu açmamda hiçbir ticari maksat yoktur.

Biliyorsunuz A7 yi aldığımdan bu yana performans artırımı için yazılım konusunu inceliyordum. En son durumda yeni nesil Bosch beyni sadece O.CT Tuning ve dolayısıyla onun Tr distribitörü ender elektronik remap edebiliyordu. Fiyat ise 2800TL idi.

Dün akşam, benim şu ana kadar ki araçlarıma yazılım yaptırdığım Erhan (boosterperformance) arayıp müjdeli haberi verdi. A7 TDI ile aynı motoru taşıyan Golf7 ye yazılım yapmışlar.

Veriler; araç durumu kondisyonu ve yapılacak diğer işlemlere göre (dpf iptali, downpipe vb) ortalam olarak 140-150hp civarı güç ve 300-320nm civarı da Tork şeklinde. Açıkçası güzel rakamlar. Fiyat olarak burada paylaşmak istemiyorum ama O.CT fiyatına göre çok çko ucuz. Detay isteyen arkadaşlar "http://boosterperformance.com/" sitesinden iletişim bilgilerini alıp Erhan'la konuşabilir.

Ben kesinlikle yaptırmayı düşünüyorum. Şu an Çanakkale'de olduğum ve aracı sürekli kullandığım için beyni söküp yollama şansım yok. O nedenle Ankara'ya yolumun düştüğü ilk anda yaptıracağım.

Yaptırmayı düşünen başka arkadaşlar varsa belki siteye özel bir fiyat da alabiliriz.

İyi güzelde beyini sökmeden OBD'den Evotech yapmaya başladı, beyini sökmeye gerek yok...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyin sokme isi bore bir de tabbi ki yok. ama sehir disindaysaniz baska secenek kalmiyor