škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

roomster cam düğmesi arızası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı s.utku

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar bende 2007 model roomster mevcut.Arabamda sağ ön yolcu camının düğmesi bozuldu.Daha doğrusu o camı sağ kapı düğmesi çalıştırıyor fakat şoför kapısındanki o camın düğmesi camı indiriyor ama kaldırmıyor.Oto elektrikçiye sordum düğme bozuk hepsinin değişmesi lazım dedi ortalama 200 lira bi masrafı olur dedi bu konu hakkında bilgisi olan yardım ederse sevinirim.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sürücü kapısındaki anahtarla açma yerinde tüm camları indirip kaldırma özelliği var.Anahtarı kapayı açar gibi yapın ve o tarafta tutun tüm camlar inecektir.Aynı şekilde de kapatın.Eğer düzelmezse başka bi yoluna bakarsınız.Bende aynı şekilde düzeldi.

Çevrimdışı mr.karahan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
AYNI SORUNU YAŞADIM ... Dediğimi yapmadan hiçbir parça değişme. .. Kapı geçişlerinde kabloların geçtiği hublar var onların kontrolünü yaptır. Kapı aralarındaki geçişlerde açılıp kapanmadan dolayı  kablolar kopuyor.... valla 750 tl masraf çıkaran oldu. sağolsun bi ustaya denk geldik adam her şeyi denedi parçaları vs. arızayı buldu.. 50 tl el emeği aldı o kadar

Çevrimdışı herbil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.KendinYapSitesi.com
Alıntı yapılan: s.utku;470940
merhaba arkadaşlar bende 2007 model roomster mevcut.Arabamda sağ ön yolcu camının düğmesi bozuldu.Daha doğrusu o camı sağ kapı düğmesi çalıştırıyor fakat şoför kapısındanki o camın düğmesi camı indiriyor ama kaldırmıyor.Oto elektrikçiye sordum düğme bozuk hepsinin değişmesi lazım dedi ortalama 200 lira bi masrafı olur dedi bu konu hakkında bilgisi olan yardım ederse sevinirim.

selamlar, bende de benzer sorun olmuştu, hatta ara ara tekrarlıyor bu sorun. Ben şu şekilde çözüyorum, direksiyonun altında sigorta kutusu var, oradaki sigortalardan camla ilgili olanlarını söküp takıp, aynı renkliler ile yer değiştirin. Ben bu şekilde 3 kez çözdüm sorunu, düğmenin kısa sürede bozulacağını zannetmem,

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: s.utku;470940

Arkadaşım düğme yerine sıvı teması olmamışsa hemen bozulacak şey değil bunlar diğer arkadaşların yaptığı tüm yorumlar mantıklı güzelce bir kontrol ettir belki soket oynamış olabilir. Hemen parça değişimine gitmemeni tavsiye ederim

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kesinlikle su almışdır veya buhardan dolayı nemlenmiştir. Hemen müdahale ettirme biraz zamana bırak kendi kendine de düzelebilir.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zamana bırakmak yerine açıp, kurutup temizlenmesi daha hızlı bir çözüm olur, yeni alacağınız tuş takımı boşa masraf + orijinal ürün gibi olmuyor, en kısa sürede arıza tekrarı yapıyor...
yağmurda camlar açık kalmamalı, oto yıkamacılara dikkat edilmeli, normalde evladiyelik bir parça bu..
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kurtarılamayacak durumdaysa  çıkmacılardan daha uyguna bulursun özellikle golf 4 lerden çıkmalar daha uygun . skoda diye ararsan az olduğundan fiyatı yuksek çekiyorler.

Çevrimdışı mustafaşen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar kar aktığı için benim şöfor yanı düğme bozuldu  bir kaç gün sonra farkına vardım çıkarttıp temizledim ancak bazı camları yıne çalıştırmıyor ne yapmam lazım veya nerden kaça alabirilim bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustafaşen;493140
merhaba arkadaşlar kar aktığı için benim şöfor yanı düğme bozuldu bir kaç gün sonra farkına vardım çıkarttıp temizledim ancak bazı camları yıne çalıştırmıyor ne yapmam lazım veya nerden kaça alabirilim bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Öncelikle geçmiş olsun. muhtemelen oksitlenme olmuştur. Özel oksit sökücü spreyler var kullanmadıysan denemeni tavsiye ederim. Parça konusunda bilgi sahibi değilim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: EMİR_EFE;493204
Öncelikle geçmiş olsun. muhtemelen oksitlenme olmuştur. Özel oksit sökücü spreyler var kullanmadıysan denemeni tavsiye ederim. Parça konusunda bilgi sahibi değilim.

Aynen, ıslanan bakır kısımlar yeşerince devreyi tamamlamıyor, eğer sorun bundan ise tamiri kolay, düğmeyi tatlı sert kanırt çıksın. Oksit varsa görünüyor kolayca. Hava soğuksa saç kurutucu ile ısıt kanırtmadan önce, kırılma olayı olmaz bu sayede