škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dedemin Micra sı ve yorumlarım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dark_ottoman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.yesilisikbilisim.com

Kesinlike tavsiye ederim çok çok rahat bir araba.Otomatiğide iyi ama vites geçişleri biraz yavaş geldi bana.(Honda civicle kıyasladım)
 Bayramda Kütahya Simavdan Manisaya gittik bunla.Uzun yolda beğendim 120 yi 30 bin devirde çevirdi yol bilgisayarına göre ortalama 6.3 yaktı şehir içi ve dışı ama bence 7 nin biraz üzeriydi.1.2 olmasını dağ yollarında ve sollamalarda belli ediyor vites düşürme şansı olmadığı için biraz sıkıntı :)
 Görüş açısı olarakta şöyle diyim boyum 1.78 koltuk en alt pozisyondayken farlara kadar görülebiliyor.Fabiamda göremiyorum.Aynalarıyla boyutuyla görüş mesefaleri çok çok iyi.İçi fabia ile kıyasla diz mesafesi biraz daha dar eski kasaya görede ama boyun mesafesi iyi.Araç yerdende baya yüksek nasıl yapmış bu japonlar çözemedim :) Son olarakta eski micralar bana göre daha sağlam duruyordu.Tam bir bayan arabası.Manisadaki o korkunç park sorununda bizi üzmedi.Arabanın herşeyini a dan z ye inceledim :D Eğer merak ettiğiniz bir şey varsa yardımcı olabilirim.

Çevrimdışı Dark_ottoman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Buda bayramdan dedemin doğduğu ev ve bizim oğlan :)

Bizim oğlanın kontak kapatmadan önce yakaladığı inanılmaz değer. Ekonomi kasmadan.

Bir bir sorum var :D Karabük-Kütahya Simav arasında 200 liralık benzinle full dolmuştu bizim araç daha sonra bir 30 aldım çeyrek depo varken simavdan yola çıkarken nasıl olduysa 236 liralık benzin koydular.İki benzinden petrol ofisinden. Bu arabalarda ek depo falan mı var ?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Kazasız belasız İnşaallah.
Alıntı yapılan: Dark_ottoman;449016
...1.2 olmasını dağ yollarında ve sollamalarda belli ediyor vites düşürme şansı olmadığı için biraz sıkıntı...
Vites düşürme şansı niye yok?
Alıntı yapılan: Dark_ottoman;449018
...bir sorum var :D Karabük-Kütahya Simav arasında 200 liralık benzinle full dolmuştu bizim araç daha sonra bir 30 aldım çeyrek depo varken simavdan yola çıkarken nasıl olduysa 236 liralık benzin koydular.İki benzinden petrol ofisinden. Bu arabalarda ek depo falan mı var ?
Yedek depo derler ama aslında genleşme deposudur. Belki kastıra kastıra orayı da doldurmuşlardır.

Çevrimdışı Dark_ottoman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Soyle kendimiz dusuremiyoruz sollamalarda hep viets dusurup cikarim. Gazi full kokleyince dusmedi micrada

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Dark_ottoman;449034
Soyle kendimiz dusuremiyoruz sollamalarda hep viets dusurup cikarim. Gazi full kokleyince dusmedi micrada
1- Motorun o anki devri daha düşük vitesler için uyguno olmadığı için düşürmemiş olabilir.
2- pedalın altında, döşemeye monte edilmiş halde bir buton vardır. Üzerine paspas gibi bir şeyler gelip de çalışmasını engelliyor olabilir.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O kadar almasının sebebi genleşme tankının dolmasıdır. Ben doldurmama taraftarıyım şahsen :ok: Micrada çok temiz görünüyor ama ben arka kısmını hiç beğenmiyorum ve iç döşemeleri çok çabuk kirleniyor.