škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araçlarınıza neler yaptınız ve neler yapmak istersiniz.

sudege · 462 · 181333

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrsln;613057
Lastikler daha yeni 50 60 km sonra düşüncelerimi burda yazarım.
İlk 500km lastikleri zorlamayın, ani frenden kaçının,  lastikler ancak kendine gelebiliyor bu kmde sonrasında düşüncelerinizi paylaşırsanız seviniriz.  

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ofe7

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım 1.6 TDI Active paket. Henüz araç daha yeni fırsatım olmadı. 450km oldu 2 haftada araç. Yapmak istediğim liste şeklinde şöyle:
- Ön ızgaradaki krom parçalar. (Serviste fiyatını sordum alacağım fakat uygulama kısmında soru işaretlerim var)
- Krom cam çıtalarını yaptırmak istiyorum fakat servis çok uçuk bir rakam verdi bunun için. Nasıl halledebiliriz bilmiyorum.
- En önemli önceliklerimden birisi jant. Temiz jant bulursam Style paketin 17 inçlik Stratos jantlarına geçmeyi düşünüyorum.
- Anahtarın alt kısmını metal parça ile değiştirmeyi düşünüyorum. ( Anahtar nasıl açılıyor henüz bulamadım kırmak da istemiyorum.)
- İlerleyen zamanlarda eğer volkswagendeki gibi komple farları değiştirme olayı oluyorsa belki bunu yapabilirim. Olmazsa led ampullere geçebilirim.
- Vag-com üzerinden açılan gizli özellikleri açtırmak istiyorum. Fakat hangi özellikler açılabiliyor henüz çok net bilgim yok. Trabzonda bu işi yapan bir yer var mı henüz araştırmadım.
- Metal pedal seti
- Ön ve arka ayak ışıklandırması (Araca oem olarak takılabiliyor mu kodlanabiliyor mu bilmiyorum bilen varsa aydınlatırsa çok sevinirim)
Şimdilik aklıma gelen bunlar. Herkese iyi forumlar.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2017, 01:25:30 Gönderen: ofe7 »

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ön ızgara krom parçalar dediğiniz ızgaranın komple değişmesi mi yoksa yapıştırma şeklinde birşey mi ve servis kaç lira istedi? cam çıtalarını servis dışında bulmak şimdilik imkansız diye biliyorum.Anahtarın alt kısmı için metal parçayı buldunuz aldınız mı nereden.Açılması çok kolay.susta açık pozisyondayken araya sert bir cisim sokarak çeviriyorsunuz yani ayırıyorsunuz kendiğinden açılıyor.çizilmesin diye bez kullanın.komple far değişimi çok maliyetli olur bana çok uzak en azından.Vag com da garanti dışı kaldığını duymuştum o yüzden iki yıl bekledikten sonra düşünüyorum ben

Çevrimdışı ofe7

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fikret_55;613728
ön ızgara krom parçalar dediğiniz ızgaranın komple değişmesi mi yoksa yapıştırma şeklinde birşey mi ve servis kaç lira istedi? cam çıtalarını servis dışında bulmak şimdilik imkansız diye biliyorum.Anahtarın alt kısmı için metal parçayı buldunuz aldınız mı nereden.Açılması çok kolay.susta açık pozisyondayken araya sert bir cisim sokarak çeviriyorsunuz yani ayırıyorsunuz kendiğinden açılıyor.çizilmesin diye bez kullanın.komple far değişimi çok maliyetli olur bana çok uzak en azından.Vag com da garanti dışı kaldığını duymuştum o yüzden iki yıl bekledikten sonra düşünüyorum ben

Ön ızgaranın çevresi zaten krom çevrili onda sıkıntım yok. Fakat onun haricinde çizgi çizgi olanları da eklemek istiyorum. Servisten 260 lira fiyat aldım. 110 lira da işçilik talep ettiler. Sanırım yapıştırmadır çünkü başka türlü bişey göremedim ızgaranın üzerinde. Alıp kendim uygulamak veya dışarda taktırmak istedim. Kısa zamanda alacağım.
Farların pahalı olduğunu biliyorum fakat uygun çıkma bir şey düşerse olabilir. 2 sene sonrası için konuşuyorum.
Anahtarın krom parçası internette var. Biraz fiyat yüksek gibi ama almayı düşünüyorum bakalım.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
youtubede anahtarlığın sökülmesi ve krom parça takılması var.polo için uyguluyor yapan kişi.ızgara çizgilerinin de kroma çevrilmesi videosu yine video olarak mevcut.sanki octavia için uygulamıştı adam.Metresi iki liradan satılan krom şeritlerden yapmıştı.Ben de uzun zamandır düşünüyorum bu uygulamayı.Denemekte fayda var sıcak bi havada uygulanırsa ve özen gösterilirse memnuniyet vereceği kanaatindeyim.

Çevrimdışı ofe7

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fikret_55;613737
youtubede anahtarlığın sökülmesi ve krom parça takılması var.polo için uyguluyor yapan kişi.ızgara çizgilerinin de kroma çevrilmesi videosu yine video olarak mevcut.sanki octavia için uygulamıştı adam.Metresi iki liradan satılan krom şeritlerden yapmıştı.Ben de uzun zamandır düşünüyorum bu uygulamayı.Denemekte fayda var sıcak bi havada uygulanırsa ve özen gösterilirse memnuniyet vereceği kanaatindeyim.

Ben biraz orijinalciyim. Orijinal mal olmasına özen göstermeye çalışıyorum. Dışardan malzeme çok kaliteli ve güzel olmadığı sürece orijinal olsun istiyorum. İki lira fazla veririm kafam rahat eder en azından

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ofe7;613729
Ön ızgaranın çevresi zaten krom çevrili onda sıkıntım yok. Fakat onun haricinde çizgi çizgi olanları da eklemek istiyorum. Servisten 260 lira fiyat aldım. 110 lira da işçilik talep ettiler. Sanırım yapıştırmadır çünkü başka türlü bişey göremedim ızgaranın üzerinde. Alıp kendim uygulamak veya dışarda taktırmak istedim. Kısa zamanda alacağım.
Farların pahalı olduğunu biliyorum fakat uygun çıkma bir şey düşerse olabilir. 2 sene sonrası için konuşuyorum.
Anahtarın krom parçası internette var. Biraz fiyat yüksek gibi ama almayı düşünüyorum bakalım.

Anahtarın krom parçasını internette bulamadım ben malesef. Link yollama şansınız var mı?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;613753
Anahtarın krom parçasını internette bulamadım ben malesef. Link yollama şansınız var mı?

https://www.youtube.com/watch?v=-AJ5X05eJHU    Parça kodu altta açıklamalarda yazıyor fiyatı o zaman için 39 tl imiş.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aliexptesste 6 dolar civarı .Servis dışında Türkiyede bulamayız gibi görünüyor

Çevrimdışı ofe7

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;613768
Teşekkür ederim. Ben skodaya sorayım bu parça kodunu.

Bilgi aldığınızda bizlere de haber verebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fikret_55;613780
aliexptesste 6 dolar civarı .Servis dışında Türkiyede bulamayız gibi görünüyor

Ben o videodaki parça kodu ile vw bayisinden aldım 35 tl ye ama 1 yıl oldu. O zaman Aliexpress hakkında bilgim yoktu olsaydı oradan da alabilirdim. Ben kendim taktım birebir oldu. Aracım son kasa Fabia.

Çevrimdışı ofe7

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Türk alışveriş sitelerinde de buldum fakat 65 tl ücret istiyorlar. Aliexpresse baktım orda da 20 dolar ücret istiyorlar. 6 dolarlık dediğinizi ben bulamadım. Bulamazsam şayet servisten fiyat alıp duruma göre internetten alacağım 65 lira olanı.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ofe7;613783
Türk alışveriş sitelerinde de buldum fakat 65 tl ücret istiyorlar. Aliexpresse baktım orda da 20 dolar ücret istiyorlar. 6 dolarlık dediğinizi ben bulamadım. Bulamazsam şayet servisten fiyat alıp duruma göre internetten alacağım 65 lira olanı.

google de ''skoda anahtarlık krom kapak'' diye aratırsak çıkanlardan aliexpres sayfasına tıklarsak 6 dolar civarı dediğim ürünü görebilirsiniz.Sayfada golf diye yazıyo ama uyum sorunu olmaz diye düşünüyorum