škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

En iyi C segmenti sedan/liftback

crash · 21 · 12849

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;144963
Kapı-bagaj eşik içleri, bazı izolasyon süturları, kaynak ve ek yerleri rezil Jetta'da (çoğu sınıf arkadaşında olduğu). Keşke işçiliği oraya da yansıtsalar :ok:

Buralar da detaya giriyor son kullanıcı gözüyle

octavia yı incelesem çokdaha kötülerini bulurum abi merak etme. mesela ankarada expertizini yaptırdığım octi rs deki derideki dikişler S çiziyordu.

golften inip leona binince insan araya ne yapmaya çalıştıklarını anlıyor. octavia dada farklı davranmadıklarınıda iyi biliyroum.
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2010, 12:47:40 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı y.emre

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
eğer 1.6 benzinli motorlar karşılaştırılıyorsa octavia ve cruze öne çıkar. dizelse oyum octavia olur. bence bu şekilde karşılaştırma yapmak mümkün değil motorları benzer olmalı...

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tabii ki octi..
Yeni ve göze hoş gelen FL kasası, ferah iç mekanı, isteğe göre  performanslı veya tutumlu- DSG ile sipariş edilebilen geniş motor  seçenekleri, geniş donanım seçenekleri, devasa bagajı, gayet iyi yol  tutuşu, yola hakimiyeti ve güvenlik hissi, vw grubunun tüm kalitesini iç  mekanında barındırması ve tüm bunlara eşlik eden normal bir fiyat  etiketi ile octavia..

-civic o saçma sapan iç dizaynıyla, kasvetli iç mekanıyla ve bıktıran dış dizaynıyla benden oy  alamaz..Motoru bir artı olabilir ama otomatiği benzinli ünitenin tüm  gücünü törpülüyor..
-astra yeni bir araç.. yorum yapmak istemiyorum kullanmadım da...ama  aynı segmentte olmalarına rağmen octi ile amaçları farklı bu  araçların..birisi genç arabası öteki aile arabası..ben bir eş bir de  çocukla astra almam...
-mazda 3 ? mazda nesiyle bu listedeki araçların dengi hiç anlamam..  herkes mazda der ama kimse almaz.. Bir genç tercih edebilir sadece...  ama konuşulduğu kadar tutan bir araç değil. Mazda'nın tr distribütörü de  çok imaj kaybettiriyor mazdaya..
-corolla.. çıkmam senle mecbur kalmadıkça hiçbir yola.. o fiyat  etiketini hakettiğini düşünmüyorum. hiçbir ektrası olmayan, tasarım  olarak da vasat bir araç. Sorunsuz derler toyotaya..sanırım son  zamanlarda bu da yok olmaya başladı.. "skoda da neymiş la ben skodaya  para vermem " diyen bir aile babası elbette corolla alabilir. Ancak aynı  fiyat etiketiyle sadece önyargısıyla corolla'ya gitmesini asla  anlayamam.. iç mekan, malzeme kalitesi, göze hitap etme kriterlerinde  octinin çok gerisinde..
-Jetta.. Ben hep octiyi jetta ile passat arasında konumlandırdım. Bu  konuda da ısrarcıyım. Jetta'nın octavia'dan hiçbir üstünlüğü olmadığı  gibi, octavia'nın ruhu olan bir araç olduğunu düşünüyorum. Ayrıca  octavia daha konforlu ve geniş bir araç. Jetta'nın arka amortisörleri  sert bence.. Jetta almam için aynı donanımda octavia'dan daha ucuz  olmalı. Yoksa ben almam..
-Fluence.. Dizel motoru ve vatandaşın renault çılgınlığı ile bu listeye  giriyor.. Hiçbir klasmanda bu listedeki araçlarla kıyaslanmamalı..  Renault yarın kare bir araba yapsın, üçgen bir araba yapsın 3 de teker  taksın, adını da megane fluence falan koysun, 1.5 dci i da taksın  üzerine, yine satış rekoru kırar...
-C4.. Sedanını pek bilmiyorum .. pek tutmuyor zaten .. ama yeni çıkacak  c4 ler çok güzel görünüyor. bekleyip görmek gerek.. komple dönen  direksiyondan da vazgeçilmiş, iç tasarım da yenilikçi sade ve şık.
-focus sedan.. ön tasarımı hep hoş gelir gözüme ama arkası bir superb  gibi çirkin gelir hep.. octavia gibi konfor aracı değildir. çok iyi yol  tuttuğu söylenir, ama ben octimle yol tutamadığımı hatırlamam. acaba  2010 yılında bu seviyedeki araların yol tutuşunu kıyaslayanların hepsi  araçlarını istanbul park'ta rallide falan mı kullanıyorlar? toplumdaki  %99.5 insan için bu yol tutuş geyiği hiçbir şey ifade etmiyor..  Listedeki araçların hepsi bir ortalamada araçlar. O yüzden yol tutuş  geyiğiyle focusa bir artı puan vermem ben. Dizel motoru bir artısı.. ama  focus da yenileniyor.. ford un dinamik tasarım bıdıbıdısı benim hiç  hoşuma gitmiyor.. yeni focusun iç dış dizaynını sevmedim o yüzden. ama  elbette güzel bir araç gelecektir..
-Cruze.. Dış tasarımı çok güzel..ancak araçla ilgili sıkıntılar var  sanırım.. Yoksa fiyat-donanım olarak sınıfının lideri..

efe_38

• Ziyaretçi
benden ford focus'a bir büyük altın :++: kemik gibi araba :ok:

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cruze tasarım fiyat olarak iyi bir araba ama yakıtının yüksekliğinden şikayetçi kullanıcıları.

jetta arabasına bir türlü ısınamadım ben sanki vw de üvey evlat gibi golfle passat arasında..

Benim seçimim sanırım octaviadan veya civic-corolla ikilisinden birinden yana olurdu sedanda.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnydn;144994
Tabii ki octi..

-astra yeni bir araç.. yorum yapmak istemiyorum kullanmadım da...ama aynı segmentte olmalarına rağmen octi ile amaçları farklı bu araçların..birisi genç arabası öteki aile arabası..ben bir eş bir de çocukla astra almam...

-Jetta.. Ben hep octiyi jetta ile passat arasında konumlandırdım. Bu konuda da ısrarcıyım. Jetta'nın octavia'dan hiçbir üstünlüğü olmadığı gibi, octavia'nın ruhu olan bir araç olduğunu düşünüyorum. Ayrıca octavia daha konforlu ve geniş bir araç. Jetta'nın arka amortisörleri sert bence.. Jetta almam için aynı donanımda octavia'dan daha ucuz olmalı. Yoksa ben almam..

-Fluence.. Dizel motoru ve vatandaşın renault çılgınlığı ile bu listeye giriyor.. Hiçbir klasmanda bu listedeki araçlarla kıyaslanmamalı.. Renault yarın kare bir araba yapsın, üçgen bir araba yapsın 3 de teker taksın, adını da megane fluence falan koysun, 1.5 dci i da taksın üzerine, yine satış rekoru kırar...

-Astra Sedan'ın iç hacmi sınıfının muhtemelen en genişlerinden. Octavia A5'den ise kesinlikle daha üstün.

-Jetta'nın "arka amortisörlerinin" sert olduğunu nasıl anladınız?

==============================================

C sınıfı sedan alacak olsam şu anki tercihim muhtemelen Mitsubishi Lancer olurdu. Öte yandan Kia Cerato da bana göre Cruze'dan vb. çok daha başarılı, asıl maliyet-etkinlik kralı. Kalite konusunda ise en azından öncü modellerinin çok başarılı geçmişi güven verici. Umarım güncel kasa da aynı kalite seviyesini koruyabilir.

Öte yandan listedeki araçlardan birini alacak olsam Octavia'yı tercih ederdim. Fiyatları inceledim de; o çok beğendiğim ve desteklediğim Focus bile uçmuş gitmiş... Değerlendirmem, bu anketteki en makul seçeneğin Octavia olduğu yönünde. Demek ki boşuna değilmiş insanların istediği modeli donanımı bulamaması...
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2010, 02:51:06 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]